Na motorkách Royal Enfield krížom cez indické Himaláje

Zažite jazdu na najvyššie položených cestách a horských priesmykoch sveta, užite si krásne výhľady, obdivujte studené piesočné púšte, himalájske končiare večne pokryté snehom alebo rozľahlé a priezračné jazera. To všetko zo sedla motorky s bezpečnostným sprievodom, ktorý Vám zabezpečí pohodlie a príjemný servis. Cestovanie sú predovšetkým zážitky a zaručujeme, že na tento len tak nezabudnete.

Motorbike Trip 12.7. - 26.7.

Dych vyrážajúci výlet , pri ktorom sa na pár dní stratíme v mravenisku najľudnatejšej krajiny sveta. Po prílete do Dilli nás čaká únik od civilizácie. Presunieme sa do mesta Manali, kde osedláme kultové motorky Royal Enfield a vydáme sa na cca. 1200km púť indickou časťou Himalájí. Ak ste doteraz na motorke nejazdili, nevadí! Súčasťou výletu je výcvik priamo na mieste. K dispozícii sú aj motorky so slabším výkonom, ktoré zvládne aj začiatočník. 

Deň 01

Odlet z Viedne ( Budapešť ) smer Dillí.

Deň 02

Prílet a transfer do hotela a večerným autobusom sa presunieme do mestečka Manali, ktoré je vstupnou bránou do indickej časti Himalájí.
Roadtrip India
Roadtrip India

Deň 03

Po príchode do Manali sa ubytujeme. Zameriame sa na oddych, aby si naše pľúca zvykli na vyššiu nadmorskú výšku. Voľná prehliadka mesta.
Roadtrip India
Roadtrip India

Deň 04

Tento deň bude zameraný na výuku a tréning jazdy na motorkách Royal Enfield. V rámci tréningu si spravíme okruh okolo mestečka Manali.
Roadtrip India

Deň 05 : Manali – Jispa

Skoro ráno po raňajkách sa vydáme spoločne na našu prvú jazdu smer Jispa. Čaká nás veľmi zaujímavá cesta plná výziev. Budeme prechádzať cez priesmyk Rohtang, cestou stretať mnohých motorkárov a viacero dediniek s milými ľuďmi. Prenocujeme v mestečku Jispa.
Roadtrip India

Deň 06 : Jispa - Sarchu

Po raňajkách sa vydáme spoločne smer Pang. Dnes to bude 150km jazda cez Baralachha priesmyk a Sarchu. Táto jazda vás zavedie do prvých oblastí Ladakhu, surrealistickej krajiny s obrovskými a čarovnými strmými horami. Prenocovanie v mestečku Sarchu.
Roadtrip India

Deň 07 : Sarchu – Leh

Po raňajkách naštartujeme našich tátošov a vyrazíme smer Leh (150km ). Cestou prejdeme druhým najvyššie položeným priesmykom Tanglang-La, budeme míňať rôznorodé kláštory a mníchov v červených rúchach. Neskoro poobede dosiahneme mesto Leh a urobíme si výlet do Changspa, kde strávime noc v náručí prírody.
Roadtrip India
Roadtrip India

Deň 08 : Leh (voľný deň)

Po dňoch jazdenia budeme objavovať mesto Leh po vlastných. V mestečko Leh objavíme viacero moslimských ako aj budhistických chrámov.
Počas dňa budú naše motocykle skontrolované v servise a pripravené na ďalšie objavné dni.

Deň 09 : Leh – Pangong Lake (149km)

Po raňajkách vyrazíme smer jazero Pangong. Cestou zdoláme viacero priesmykov, kým sa dostaneme k najväčšiemu poloslanému jazeru v Azii. Tu prenocujeme u domácich, ktorí sú veľmi srdeční a pohostinní.
Roadtrip India

Deň 10 : Pangong Lake – Leh (149km)

Po raňajkách vyrazíme späť do mestečka Leh. Bude to kľudná cesta, následne si v meste Leh pozrieme stupu Shanti a mesto Changspa, údolie Indus a Zanskar. Tento kľudný deň zakončíme komfortným ubytovaním.

Deň 11 : Leh - Khardong La – Nubra Valley (125km)

Po raňajkách sa vyberieme cez najvyššie položený priesmyk Khardong-la , ktorý je vo výške 5600m do Nubra Valley. Budeme prechádzať územím Sumoor a cestou uvidíme aj kláštor Samstaling. Prenocovanie v kempe.
Roadtrip India

Deň 12 : Nubra Valley - Khardong La – Leh (125km)

Ráno navštívime Hundar a piesočné duny, kde si môžete užiť krátky výlet na dvojhrbých ťavách ( platí sa na mieste ). Následne pokračujeme smer Leh. Prenocovanie v hoteli.
Roadtrip India

Deň 13 : Leh - Alchi - Lamayuru- Leh (116km)

Po raňajkách sa vydáme ku Alchi a Lamayuru kláštorom a oddýchneme si v Moonlandských vrchoch.
Vrátime sa späť do mesta Leh a strávime poslednú noc v Ladakhu.

Deň 14 : Leh – Dillí (let)

Po raňajkách sa presunieme na letisko, z ktorého sa vnútroštátnou leteckou dopravou prepravíme do Dillí

Deň 15

Odlet Dillí – Viedeň ( Budapešť )
 
Cena: 1395€ + letenka ( cena 400 – 550€ podľa ponuky )
Spolujazdec na motorke: 1295€ + letenka ( cena 400 – 550€ podľa ponuky )
 
Predbežný termín:  12.07. – 26.07.
 
V cene je zarátané: Vízum, Vnútroštátny let Leh – Dillí, bus Dillí – Manali, ubytovanie v hoteloch, respektíve v stanových táboroch počas celého tripu, prenájom motocyklu typ Royal Enfield 350-500 ccm, raňajky, večere, čaj, fľaša vody na deň. Transfer na letisko, respektíve na autobusovú stanicu. Sprievodca a zacvičenie na jazdu na motocykli v Manali, všetky povinné povolenia, anglicky hovoriaci sprievodca počas tour z Manali, mechanik, helma, laketníky, kolenačky, odvoz jednej batožiny v minivane, čo pôjde za nami, box prvej pomoci a kyslíková bomba.
 
V cene nie je zarátané: Poistenie, vstupy do pamiatok, pohonné hmoty svojho motocykla, ostatné výdavky osobnej potreby, sprepitné (cca.10€). Opravy škôd spôsobených jazdcom, kaucia za motocykel vo výške cca. 150€
 
► Ak chcete s nami vyraziť na motorkách do indického Ladakhu, píšte nám na vylety@dobrodruh.sk alebo do správy na facebook Dobrodruh.sk a samozrejme môžte aj osobne v našej klubovni Dobrodruh, kde dáme kávu alebo pivo a pokecáme face to face :)

Čítajte ďalej

Toto psie plemeno bolo vyšľachtené skrížením nemeckého ovčiaka a karpatského vlka pod vedením Karla Hartla. Projekt trval od roku 1955 až do roku 1999, kedy bol československý ovčiak uznaný i...
 
Náboženské rituály severoamerických Indiánov predstavujú originálny duchovný svet. Je to realita výrazne odlišná od duchovnej tradície Západu... Počas 19. storočia dochádzalo pri osídľovaní USA ku...
 
Aj tento rok sa na prelome januára a februára 2014 vybral náš Dobrodruh.sk Team do Západnej Afriky v rámci automobilovej rallye Budapest – Bamako. Aj tento rok sme sa prihlásili do kategórie „...
 
Dňa 30. mája sa koná v Martine pravideľný cestovateľský večer, v rámci ktorého vám Vlado Vlček porozpráva svoje zážitky z Dolomitov a premietne svoje fotky. Kde: V budove Turčianskej knižnice Kedy:...
 
Za posledných päť rokov som navštívil Rio štyrikrát, bolo by preto náročné zhrnúť všetky príbehy z týchto ciest v jednom článku, no hneď na začiatku musím vyznať moju veľkú lásku k tomuto mestu,...
 

GPS poloha

Diskusia