Island a jeho najkrajšie prírodné zaujímavosti

Nádherné ľadové jaskyne, večné sopky, termálne kúpele či rôznorodá krajina – to sú len niektoré z obrovského množstva vecí, ktoré nájdete na nádhernom a tajomnom ostrove Island. Ostrov je plný veľkolepých a pozoruhodných prírodných zaujímavostí, z ktorých sme pre vás vybrali aspoň zopár, ktoré rozhodne stoja za návštevu.

Seljalandsfoss

Voda z  rieky Seljalandsá padá z  vysokej výšky, čím vytvára nádherný vodopád, za ktorým je možné sa dokonca prechádzať.
Seljalandsfoss

Mount Mælifell

Sopečný kužeľ obsahujúci popol a  tuhú lávu sa nachádza na okraji ľadovca Mýrdalsjökull a  je pokrytý machom, ktorý mení farbu v  závislosti od vlhkosti pôdy.
Mælifell

Vatnajökull

Vatnajökull je najväčším ľadovcom na Islande a  obsahuje nespočetné množstvo ľadových jaskýň, ktoré čakajú na preskúmanie.
Vatnajökull

Landmannalaugar

Vysoká geotermálna činnosť v  tejto oblasti vytvára jednu z  najfarebnejších krajín sveta. V  tejto časti Islandu nájdete odtiene zelenej, oranžovej, červenej, hnedej či čiernej farby.
Landmannalaugar

Jazero Víti, Askja

Vedci nedávno potvrdili, že jazero Víti bolo prirodzene vytvorené na dne jedného z  kráterov Askja. Jeho názov však v  preklade znamená „peklo“, keďže ľudia v  minulosti verili, že veľké krátery boli bránami do podsvetia. Toto miesto nie je pekné len na pohľad – v  prípade priaznivého počasia si dokonca môžete zaplávať v  teplej a  na minerály bohatej vode jazera.
Jazero Víti, Askja

Jökulsárlón

Tieto svietivé modré ľadovce sa majestátne týčia v  najhlbšom islandskom jazere. Dokonca je možné prenajať si loďku a  preplaviť sa pomedzi ne.
Jökulsárlón

Reynisfjara Beach, Vík

Vík je najjužnejšou dedinou na Islande a  pozoruhodne tvarované čadičové stĺpy na neďalekom brehu vytvárajú najpôsobivejšiu čierno-piesočnatú pláž na ostrove.
Reynisfjara Beach

Kirkjufell

Táto oslnivá „kostolná hora“ nachádzajúca sa  neďaleko mesta Grundarfjörður je nafotografovanejšou horou na Islande. Dôvod je prostý – na tomto mieste máte možnosť vidieť najkrajšiu polárnu žiaru v  krajine. 
Kirkjufell
 
Samozrejme, krásnych a zaujímavých miest je na Islande oveľa viac. Napíšte svoje skúsenosti do Komentárov...

Čítajte ďalej

"Nemá zmysel bojovať, ak nie je nádej na víťazstvo," povedal koncom 19. storočia jeden z najobávanejších hrdinov indiánskych vojen - Geronimo. Pre jedných bol nádejou a symbolom vzdoru, pre druhých...
 
Keď som mojej mame oznámila, že si beriem bicykel a idem do Bosny, otočila oči v stĺp a z fleku mi to zakázala. Uvedomujem si, že pre mnohých nie je Bosna a Hercegovina exotickou krajinou. Mnohí si...
 
Koncem 19.století to vypadalo, jakoby Divoký Západ nabízel ideální útočiště nekonvenčním ženám, bažících projevit své ambice, city a tužby, jež nemohly uplatnit jinde... Lákavé zvěsti o naprosté...
 
Vo vodách jazera Van je maličký ostrov. Volá sa Akdamar a na ňom sa skvie nádherný takmer nedotknutý Arménsky kostol z roku 921 n.l., skvost medzi kostolmi vo východnom Turecku. Izolovaný raj,...
 
EVOLVE představuje nového člena z rodiny videokamer - model EVOLVE 4500FHD Sport. Stala se rychle oblíbeným řešením pro cyklisty, vodáky, horolezce, potápěče, parašutisty. EVOLVE představuje nového...
 

GPS poloha

Diskusia