Akcie a výstavy

Cestovateľské, turistické, historické akcie a výstavy na Slovensku a v Čechách.
Predajné pulty priam zaliali čokoládové figúrky Mikulášov, námestia zaplnili trhy so všakovakými dobrotami, domáce gazdiné premýšľajú  nad najlepším receptom na medovníky a malé ratolesti čakajú kedy sa už konečne rozžiaria vianočné svetla. Klop, klop, klop, na dvere nám klopú Vianoce!
Predvečer všetkých svätých sa bude na zámku Schloss Hof niesť v tajomnej atmosfére. Na skvelý program sa môžu tešiť najmä detskí návštevníci. Všetky deti sú 31.10. v najväčšom vidieckom barokovom areáli Rakúska vítané v originálnych strašidelných kostýmoch. Na malých duchov, strašidlá, ježibaby,...
Najznámejší žijúci horolezec Reinhold Messer otvoril v poradí šieste múzeum. Vraj má byť posledné. Vrchol Kronplatzu tak zdobí futuristická stavba od svetoznámej architektky.
Extrémne vertikálne vybehnutie na vrchol skokanského mostíka K120 v českom Harrachove, od konca dopadovej dráhy až po jej rozjazdovú lavičku. Tak vyzerajú preteky Red Bull 400, ktoré sa pobežia 15. augusta priamo na prudkom svahu Čertovy hory v Krkonošiach. Sily si tu zmerajú amatéri, profesionáli...
Pripravili sme pre Vás ďalšiu súťaž spoločne v spolupráci s CzechTourism. Nakoľko sa blížia horúce dni, verím, že je súťaž o víkendový pobyt do hotela Ibis v Plzni so vstupom na prehliadku pivovaru Plzeňský Prazdroj dostatočným lákadlom :)
Nakoľko sa blížia Majstrovstvá sveta v hokeji v susednej Českej republike, kam sa chystá aj množstvo Slovákov, pripravili sme pre vás v spolupráci s Czech Tourism súťaž o hokejové puky, podpis trénera Vůjteka a Prague cards.
Pripravili sme pre Vás ďalšiu hodnotnú súťaž spoločne v spolupráci s Czech Tourism. Nakoľko sa blíži jar, obdobie relaxu, verím, že je súťaž o víkendový pobyt do super hotela Centro na Morave dostatočným lákadlom :)
Exkluzívne podujatie venované ZEMI a ROVNODENNOSTI pre deti, mládež a dospelých – jednoducho pre celú rodinu. Prečo by ste sa mali si sa mal/mali zúčastniť jarného podujatia Akademia Natura venovaného ZEMI a ROVNODENNOSTI?
Už dnes, 3. decembra, sa môžete vydať na malinovú cestu do Nórska spolu s Tomášom Grígerom. Je to jedna z najúspešnejších prezentácií festivalu Cestou necestou. Príďte si ju pozrieť v stredu o 19:00 v Hlave 22 v Bratislave.
V dňoch 20. a 21. septembra 2014 sa koná na Štrbskom plese v poradí už štvrtý ročník Tatranského fotomaratónu (TF 2014).
V októbri  tohto roku znova vznikne niekoľko tisíc fotografií v centrálnej časti Novohrad-Nógrád geoparku - v oblasti Medveša a  okolitej krajine. Na toto dvojdňové podujatie - jedno z najväčších outdoorových fotografických podujatí strednej Európy – sa očakávajú  stovky...
Dňa 30. mája sa koná v Martine pravideľný cestovateľský večer, v rámci ktorého vám Vlado Vlček porozpráva svoje zážitky z Dolomitov a premietne svoje fotky.
Austrália je splnený detský sen, izolovaný ostrov v mori „tam dole“, hra farieb, paleta chutí, šlabikár vôní i symfónia zvukov. A pre mňa nekončiace defilé pocitov, ale i nenaplnených túžob, ktoré zamestnalo všetky moje zmysly na viac ako tri týždne.
Unikátne vystúpenie slávneho spisovateľa, multimediálna projekcia, autogramiáda. Sme veľmi potešení, že v tomto roku prijal naše pozvanie slávny švajčiarsky spisovateľ a záhadolog pán Erich von Däniken a v rámci svojho májového turné navštívi opäť 3 slovenské mestá - Bratislavu, Trnavu a Trenčín.
Blíži sa najkrajšia časť roka, čas Vianočných sviatkov. Pri tejto príležitosti sme pre Vás pripravili ďalšiu súťaž o tri pekné ceny, tentokrát s eshopom Plutvy.sk.
Pozývame vás na viac ako 30 prezentácií Michala Knitla o putovaní 15 mesiacov po Ázii po celom Slovensku. V niektorom meste to bude prierez celej cesty, v inom iba jednu krajinu do detailu.
Foto a multimediálna prezentácia 2013 v rámci Martinského cestovateľského festivalu, ktorý sa bude konať 8. až 9. novembra. 1. ročník súťaže o najlepšie fotografie a multimediálne prezentácie s cestovateľskou tematikou.
Srdečne pozývame vodákov, kamarátov, nadšencov vodnej turistiky na ukončenie tohtoročnej vodáckej sezóny na Dunajci, ktoré sa uskutoční 27.9.-29.9.2013.
Občianske združenie C.A.R.D.O., ktoré je národným dobrovoľníckym centrom, organizuje spolu s partnermi už 5. ročník Dní dobrovoľníctva 2013. V dňoch 20 a 21.septembra sa po celom Slovensku budú môcť jednotlivci z radov verejnosti, firiem či štátnych inštitúcií zapojiť do rôznych...
Viac fotografií, viac  nápadov  a viac cien - to je  ďalší ročník fotosúťaže „Ľudské práva v rozvojovej spolupráci“,  do ktorej sa môžete zapojiť od 6. júna do 9. septembra.
Od 6.6.2013 do 9.9.2013 máte opäť možnosť prihlásiť vaše fotografie do 3. ročníka fotosúťaže „Ľudské práva v rozvojovej spolupráci", ktorú organizuje Platforma mimovládnych rozvojových organizácií v spolupráci s PDCS.
Indie, nejlidnatější země světa, má ledové štíty Himálaje, tropický prales i žhavé pouště jihu. Najdete zde pompézní paláce a přepychové vily i žebráky umírající na ulici. Země plná kontrastů Vás vždy něčím překvapí.
Netradiční zážitek se nabízí návštěvníkům zámku Valtice. V prostorách horní konírny je od 1.května 2013 otevřena expozice TAMTAMY ČASU odhalující tajemství indonéské džungle. K vidění je tropický prales s vodopádem i živými zvířaty.
Exotický Tibet na úpatí Himálaje často turisty překvapí svou panenskou přírodou, syrovou krásou hor i srdečností místních obyvatel.  Stejnou silou však návštěvníky Tibetu ohromí i zdejší nesmírně bohatý duchovní život.
Nevieš čo, kedy a kam na leto? Bojíš sa do zahraničia a pritom sa chceš zlepšiť v angličtine? Máš chuť spoznať bližšie iné kultúry?
Nejzajímavější místa Afriky aneb od horké pouště až po studené ledovce. Chtěli jste někdy na cestu kolem světa? Na jediné výstavě v zámku Napajedla si prohlédnete celý kontinent a potkáte i mnoho zvířat...
Netradiční zážitek se nabízí návštěvníkům zámku Valtice. V prostorách horní konírny vyrostla džungle s vodopádem i živými zvířaty. Unikátní expozice Tamtamy času odhaluje tajemství indonéského pralesa.
Jeden z najväčších súčasných stredoamerických a juhoamerických indiánskych šamanov navštívi Slovensko!
Dňa 27-28 januára 2012 sa uskutočnil už štvrtý ročník zimného splavu Dunajca, ktorý každoročne organizuje Pieniny sport centrum a O.Z. Zamagurie. Tohto roku sa na splave zúčastnilo 51 osôb z celého Slovenska.