Cestovné poistenie

Nezabudnite na vhodné cestovné poistenie! Či už cestovné poistenie alebo poistenie na hory.
„Cestovné poistenie som si vybral preto, lebo mi ho ponúkli v mojej poisťovni za výhodnú cenu“ alebo „ponúkol mi ho mobilný operátor a zdalo sa byť fajn a lacné, tak som ho zobral“ či dokonca „mám celoročné za 10 eur a to je pre mňa praktické, keďže veľa cestujem“. Ak je jedna z vyššie spomenutých...
Ak chodíte každoročne plachtiť na more, intuitívne tušíte, že vzhľadom na rizikovosť jachtingu vám obyčajné cestovné poistenie stačiť nebude. Uvedomíte si to prinajmenšom vtedy, keď vás charterová spoločnosť donúti zložiť kauciu za loď alebo dokonca zaplatíte mastnú spoluúčasť za poškodenie lode.
S príchodom leta väčšina z nás začína mať iskričky v očiach a svrbenie v nohách. Konečne je čas na zahraničné výlety! Architektúra starých európskych miest, uličky, v ktorých sa človek rád stratí, ruch svetových metropol či exotická príroda Tichomoria - každá z ...
Leziete po skalách, ležíte na pláži, skáčete z padáku, či brázdite cesty na bicykli. A tu zrazu bum – malá či väčšia nehoda nikoho nepoteší, ale ak ste poistení, nebude to až tak bolieť aj vašu peňaženku.
Zdravotné problémy vás môžu stretnúť ako na túre v Slovenskom raji, tak aj v londýnskom múzeu voskových figurín. Zaistí vám Európsky preukaz zdravotného poistenia dostatočný nárok na zdravotnú starostlivosť?
Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na aktivity, ktoré pri ceste do zahraničia plánujete vykonávať. Je totiž rozdiel, ak sa chystáte na dovolenke rekreačne chytať ryby alebo pracovať ako rybár na lodi.
Chystáte sa na lyžovačku do Álp alebo na Slovensko? Ak sa chcete vyhnúť nepríjemným neočakávaným nákladom, určite nezabudnite na cestovné poistenie, či poistenie nákladov na zásah Horskej záchrannej služby.
Veľa občanov SR volí ako destináciu svojej dovolenky krajiny Európskej únie a mnohí už v týchto dňoch požiadali o vydanie Európskeho preukazu zdravotného poistenia (EPZP).
Aj keď je uzatvorenie cestovného poistenia už dnes také ľahké a rýchle, ako napr. poslať sms-ku, sú niektoré otázky, ktoré je dobré ohľadne cestovného poistenia bližšie vysvetliť.
Ani na slovenských horách nie sú dovolenkári krytí bez poistenia. Preto vám prinášame prehľad najdôležitejších informácií ohľadne horského poistenia v zime.
Čoraz viac Slovákov cestuje na svoju zimnú dovolenku na lyže mimo hraníc Slovenska, no mnohí zabúdajú vybaviť si poistenie na lyžovačku. Každý má pre to iné dôvody, ale všetkým sa môže dovolenka riadne predražiť, ak zabudnú na cestovné poistenie.Nižšie vám prinášame prehľad najdôležitejších...