Fotografovanie

Rady a tipy, ako fotografovať na cestách.
Fotoaparát určite patrí do povinnej výbavy turistu. Ibaže fotenie na horách nie je také jednoduché. Nezúfajte, len málo ľudí vie na horách poriadne fotiť. Avšak, neznamená to, že takáto fotografia je až priveľmi náročná. Stačí si osvojiť zopár trikov a pocítite značný rozdiel. Myslite na...
Fotopasca Welltar 7310 MMS je skvelým pomocníkom, vďaka ktorému môžete nafotiť napríklad unikátne zábery zvierat vo voľnej prírode. Zároveň ochránite svoj majetok pred vyčíňaním zlodejov, vandalov, či iných nepovolaných osôb. Táto fotopasca je vybavená mnohými špecializovanými funckiami, vďaka...
Fujifilm prichádza na trh s novým kompaktným digitálným fotoaparátom FUJIFILM X30. Teraz vo svojej tretej generácii, X30 nahradí FUJIFILM X20 a ponúka inovatívny hľadáčik spolu s novými funkciami a vylepšeniami.
PHOTOVIA je inovatívna online služba, ktorá sa venuje vzdelávaniu v oblasti fotografie a témam s tým súvisiacim. Prostredníctvom kvalitne spracovaného obsahu kombinuje výhody špecializovaných kníh a živých fotografických workshopov, samozrejme komplet po slovensky.
V rámci zapojenia sa do súťaže na Dobrodruh.sk som mal šancu vyskúšať fotoaparát Fujifilm X-E1 a rovno môžem  napísať, že som si ho tak obľúbil, že som ani nemal chuť ho poslať späť. V prvom rade napíšem, že má skvelý RETRO dizajn. K fotoaparátu mi dali objektív Fujinon XF 18 mm, keďže...
Mal som príležitosť otestovať malý štýlový retro CSC fotoaparát Fujifilm X-M1 s výmenným objektívom 16-50mm F3,5-5,6 OIS. Fotoaparát je malý, ľahký,  praktický a je vhodný pre začiatočníkov ale aj pre skúsenejších fotografov.
V rámci zapojenia sa do súťaže na dobrodruh.sk som mal možnosť tento fotoaparát z časti otestovať a vyskúšať ho prevažne na fotenie krajiny, ale aj pri interiérových situáciách.
Fujifilm vsadil s designom svojich fotoaparátov na retro design, ale na rozdiel od starých klasík do svojich fotoaparátov dáva moderné technológie.
Je ťažké pre mňa určiť, kto je vlastne dobrodruh. Je to človek, ktorý sa napríklad na motorke vydá niekam do neznáma, do krajín, ktoré 95% ľudí nenavštívilo, niekto kto si zaplatí cestovku do exotiky, či len obyčajný človek, ktorý sa vydá za prácou niekam, kde možno predtým ani nikdy nebol ako...
V druhej polovici novembra by sa mal objaviť na trhu nový kompaktný fotoaparát FUJIFILM XQ1. Fotoaparát má objektív so svetelnosťou F1.8, 4x zoomom, kompaktné rozmery (100mm x 58.5mm x 33.3mm) a X-Trans CMOS snímač s rozlíšením 12 MPix. Svojou jedinečnou konštrukciou X-Trans minimalizuje vznik...
Chceš vyhrať jedinečný outdoor foťák či vyskúšať si špičkové fotoaparáty od Fuji? Tak neváhaj a zapoj sa do súťaže, ktorú sme pre čitateľov Dobrodruh.sk pripravili v spolupráci s Fuji. Možno práve ty vyhráš FinePix XP150 a ďalší piati z vás si na celé dva týždne vyskúšajú kvalitné foťáky od Fuji.
Ako povedal niekto múdry najlepší fotoaparát je ten, ktorý máme práve so sebou. Niekedy je to aj v mojom prípade mobilný telefón. Keďže som však fotograf telom aj dušou, fotoaparát na mojom androidovom smartfóne mi často nestačí.
FUJIFILM predstavuje nový prémiový fotoaparát X-M1: kompaktný a ľahký fotoaparát s výmenným objektívom a APS-C X-Trans CMOS snímačom. Ľahký a kompaktný fotoaparát, ktorý ponúka  kvalitné zábery, pohotové reakcie a výnimočný dizajn ktorý je známy už z modelov FUJIFILM X-Pro1 a X-E1.
Fotky z ciest majú v sebe zvláštne čaro – dokážu preniesť atmosféru tatranských velikánov, morského pobrežia, púštnej karavány alebo mayských pyramíd až do bezpečia vášho domova. Najlepšie vyniknú vytlačené vo veľkých formátoch.