Recenzie výstroje

Vysoký výkon, robustná a odolná konštrukcia, nabíjanie prostredníctvom microUSB portu robí z čelovky Fenix HP25R absolútne univerzálneho pomocníka, využiteľného nielen pri bežnom kempovaní, ale aj iných outdoorových aktivitách a športoch.
Modrá pánska športová bunda Puma Graphic Woven Jacket je určená predovšetkým na bežecké a iné športové aktivity. Bola navrhnutá tak, aby vás pri športe ochránila pred vetrom a udržala v teple aj v nepriaznivých podmienkach. Bežecká bunda má prepracovaný strih, ktorý výborne sedí na tele. Základom...
V  uplynulých dňoch sme otestovali nové skialpové lyžiarky Atomic Backland a výsledky sú naozaj zaujímavé. Naše pocity a  dojmy sa dozviete z  nasledujúceho článku.
Prenosný nabíjací lampáš Fenix CL25R sa nám zdal veľmi praktický a outdoorovo využiteľný hneď na prvý pohľad. Pri skutočne malých rozmeroch a nízkej váhe poskytuje výkon až 350 lúmenov. Ak k tomu prirátame jednoduché nabíjanie USB káblom, črtajú sa skutočne široké možnosti využitia.
Každý turista má vo svojej výbave klasický cca 50 litrový turistický batoh. Taký batoh vhodný na jednodňovku, na víkend alebo na lyže som pred nedávnom zháňal. Vo firme HUSKY ktorá je domácim výrobcom batohov  mi ponúkli na testovanie ich nový model 50 litrový batoh Menic. Tu sú teda výsledky...
Občas sa zadarí a dostane sa nám do rúk skutočne pozoruhodný kúsok. Táto svietiaca záležitosť je jednou z nich – po praktickej stránke jej možno vytknúť skutočne máločo. Ak radi športujete v noci, lyžujete, bicyklujete, či len tak rybárčite, alebo ste profesionálny speleológ, určite...
Nedávno som mal cestu cez Poprad. Navštívil som zopár známych, zaujalo ma živé námestie sv. Egídia. Potuloval som sa pomedzi ľuďmi, počúval ruch a hudbu z talianskeho festivalu a natrafil na predajňu Sportrysy. Tak som si povedal, že keď už s nimi spolupracujem, nakuknem...
Mnohé pôvodné kultúry považujú stromy za živé bytosti, mnohí ľudia chodia do lesa stromy objímať a čerpať z nich energiu, ešte viac sa nás chodí do hôr so stromami rozprávať. A dokonca medzi nimi aj spať v hojdacej sieti.
Turistické, či trekové topánky vhodné i na celoročné využitie, do rôzneho terénu, počnúc jednodňovými výletmi až po náročné túry. Tu je niekoľko mojich postrehov, pričom topánky som testoval najmä na horách v Škandinávii.
Poviem hneď na začiatku, že ľahkú budnu pod typovým označením Northland Pro-Dry Mount Z/O Jacket som si obľúbil už po niekoľkých minútach. Sadla mi ako uliata a navyše sa ukázala aj ako spolahlivá na cestách.
Dlhšiu dobu som uvažoval nad outdoorovou kamerou. Až sa mi dostala do rúk novinka od firmy Evolve, kamera EVOLVE 4500FHD Sport.
Obuv DACHSTEIN ROCK EV som mal možnosť testovať približne šesť mesiacov v suchom aj zimnom teréne. Už po tak relatívne krátkej dobe ich považujem za veľmi bezpečné topánky na turistiku v bežnom aj vo vysokohorskom teréne.