Linz: Mesto, kde vedia žiť

LinzLinzLinzLinzLinzLinz
Návštevníci Linzu v srdci Horného Rakúska zažijú jedinečnú rozmanitosť: môžu nazrieť do budúcnosti, oddychovať v prekrásnej prírode, vychutnávať si Lineckú tortu v barokovom starom meste a obdivovať nadrozmerné grafity.
 
 

Kde sa stretáva umenie žiť a budúcnosť

Linz nesie titul UNESCO City of Media Arts a bol Európskym hlavným mestom kultúry v roku 2009. Mesto leží na Dunaji, v srdci Horného Rakúska uprostred nádhernej prírody. Svojich návštevníkov nadchýna historickým starým mestom, vrchom Pöstlingberg, najmodernejšou operou v Európe a napínavým svetom ocele voestalpine. Výnimočným zážitkom je návšteva unikátneho múzea budúcnosti Ars Electronica Center. 
©linztourismus/Johann Steininger
 
V noci sa na hladine Dunaja odrážajú pestré farby z osvetlenia fasád kultúrnych stánkov pri rieke.
linz
©linztourismus/JohannSteininger
Rôznofarebné umelecké diela zdobia aj priemyselné stavby v lineckom prístave: v uplynulých rokoch tu vznikli stovky nadrozmerných grafitov, ktoré teraz tvoria "Mural Harbor" - najväčšiu exteriérovú galériu grafitov na svete. 
mura harbour linz
©linztourismus
 
Nezabudnuteľné sú tiež výlety do okolia Linzu: cyklistika popri Dunaji, historické mestské jadro či impozantné hory. V Hornom Rakúsku si skrátka každý nájde program podľa svojej chuti.
 
Víkend v Linzi: od 109,00 na osobu v 2-lôžkovej izbe
 
Objavte kultúrnu rozmanitosť   
 

Tipy na skutočnú radosť zo života

 
Zažite Dunaj
 
Sladké pokušenie
  
Súzvuk troch záhrad
 
Hotely pre zaľúbených

Na krásnom pestrom Dunaji

Horné Rakúsko a Dunaj majú osobitný vzťah. Veľtok preteká priamo cez Linz, takže lode na tejto najväčšej európskej vodnej ceste prechádzajú takmer stredom mesta. Počas celého roka hrá Dunaj a prekrásna príroda v Linzi a jeho okolí významnú úlohu: pre turistov na chodníku Donausteig, cyklistov pri rieke i návštevníkov uprostred mesta. 
linz
©linztourismus
 
Počas každodenných okružných plavieb v lineckom prístave môžu jeho návštevníci spoznať Linz z úplne inej perspektívy, pretože z rieky sa im naskytne nádherný výhľad na nábrežie. Plavba začína pred Múzeom umenia Lentos a vedie popri kultúrnom chodníku až ku galérii grafitov v lineckom prístave. Nezabudnuteľná je aj nočná prechádzka pri Dunaji, kedy vás očarí odraz svetiel z fasád múzeí Lentos a Ars Electronica Center. 
 

Linecká torta

Pre milovníkov pečenia: upečte si doma svetoznámu dobrotu z Horného Rakúska
Linecká torta síce chutí najlepšie vo svojej vlasti, ale ak si ju pripravíte vlastnoručne doma, ožijú vo vás spomienky na krásnu dovolenku v Hornom Rakúsku! 
linecka torta
©FWeichselbaumer/MSlinzerin
linecka torta
©linztourismus/REckerstorfer
 
Návod:
  • Zmiešame maslo a cukor. Pridáme preosiatu múku s práškom do pečiva, orechy, vajíčka, korenie a vypracujeme cesto.
  • Hotové cesto odložíme na chvíľu do chladničky, potom ho vyberieme a rozdelíme na štvrtiny. 
  • Tri časti cesta rozvaľkáme na hrúbku asi 1,5 cm (na priemer tortovej formy cca. 22 cm) a potrieme ríbezľovou marmeládou.
  • Zo zvyšku cesta urobíme valček, z ktorého sformujeme okraj torty a mriežku, ktoré položíme na marmeládu. Potrieme vajíčkom a okraje posypeme mandľovými lupienkami.
  • Pečieme 40-45 minút pri teplote cca. 190 °Celzia.
150 g masla
250 g hladkej múky 
150 g práškového cukru
100 g opražených lieskovcov
1 vajíčko
korenie (vanilka, citrón, škorica, mleté klinčeky)
10 g prášku do pečiva
300 g ríbezľovej marmelády
 

Čítajte ďalej

Všetci vieme, že Nemecko je veľká krajina plná možností. Či už plánujete dovolenku alebo len výlet do Nemecka, tak vám určite poradíme zopár lokalít, ktoré sme za vás navštívili v severnej časti...
 
Turistický sprievodca rady Rough Guide je v súčasnosti najobsiahlejšou príručkou pre cestovanie do Južnej Afriky. Nájdete tu detailný popis a ucelený súhrn turistických atrakcií od širokých Kapských...
 
Nejnáročnější etapy slavného závodu Giro d’Italia si za své dějiště vybraly Dolomity. Toto nádherné vápencové pohoří je známé svými strmými svahy a velkým rozdílem nadmořských výšek. Silničky...
 
Aj keď cestovanie s  batohom na vlastnú päsť môže byť zaujímavé a  spoznáte vďaka nemu fascinujúce miesta či ľudí, má aj svoje nevýhody a  tienisté stránky. Jednou z  nich je...
 
Podsaditým a tmavovlasým južanom bol na germánskych obyvateľoch severnej Európy nápadný najmä ich vyšší vzrast a plavé vlasy. Tacitus ich vo svojej Germánii opisuje ako ľudí, pre ktorých sú typické „...
 

GPS poloha

Diskusia