Azerbajdžán, Irán

Anonym
Ahojte, chcela som sa spýtať, či máte niekto skúsenosti s peším busíkovým prechodom z Iránu do Azerbajdžanu a kde ste si vybavovali víza do Azerbajdžanu, či ste požiadal iv Teheráne alebo ešte vo Viedni. A ohľadom Iránu som sa chcela opýtať, či tam "fičí" CS couchsurfing a aké aplikácie na fungovanie internetu ste používali v Iráne. A aj aké máte skúsenosti v Azerbajdžane, nejaké cestovateľské tipy. Vďaka veľká!
petrica (bez overenia)
ahoj, ale uz si na to asi prisla, ze sa spustili od 17.2: 2017 tie azerbajdzanske e viza. Najlepsie je klik na stranku ambasady vo Viedni a ta uz bezpecne povedie. Netreba k tomu nic viac, len platbu kartou, spravne oskenovany pas ako pozaduju, velkost aj tvar.
krysar
Offline
Registrovaný:
1. 7. 2017

Ahoj

 

Ideální je požádat o evisa. Detailní info k vízům a případně taky pohraničním povolením v Ázerbájdžánu u mě na webu ;)

Martina R.
Offline
Registrovaný:
26. 5. 2016

Azerbajdžan: evisa online a ako krysar píše, tiež povolenie na vstup do pohraničných oblastí. Čo sa Iránu týka, keďže sa nejedná o prílet na letisko, kde majú ten automatizovaný systém dávania víz, treba si ich vybaviť vopred na najbližšom veľvyslanectve.

Čo sa týka internetu v Iráne, treba si stiahnuť ľubovoľnú aplikáciu na VPN, ja používam VPN Master, je aj kopa ďalších, cez ne sa už dá internet normálne používať. V rámci krajiny odporúčam kúpiť si dátovú SIM kartu, nie je to drahé, pokrytie je dobré a aj rýchlosť je OK. Ku kúpe simky je potrebný pas, prípadne ešte mať jednu kópiu so sebou, môžu si ju vziať a priložiť ju k zmluve.

Sama skúsenosť s hraničným prechodom medzi Azerbajdžanom a Iránom nemám, čo viem, prechádzal tamaď tento bloger https://skukalik.blog.sme.sk/c/456210/prve-dotyky-s-azerbajdzanom.html

Anakao (bez overenia)
K obdrzaniu iran viz pri pozemnom prechode je nutne mat dopredu konf.cislo, vybavim ak chces. iwanv@centrum.sk

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
CAPTCHA
To prevent automated spam submissions leave this field empty.