Filmový festival Expedičná kamera 2015

Kateřina Karlová - 17.2.2015

Expedičná kamera, prehliadka najúspešnejších cestovateľských a outdoorových filmov uplynulej sezóny, opäť mieri do kín. 6. ročník bude prebiehať v termíne od 19. februára do 5. apríla v rekordných 221 českých a slovenských mestách. Opäť je pripravená poriadna dávka dobrodružstva, objavovania i napätie.

Čo tento rok na filmovom festivale Expedičná kamera uvidíme? Medzi hlavné ťaháky festivalu patrí svetovo preslávený ultramaratónec a skialpinista Kilian Jornet a jeho úchvatné výkony na Alpských vrcholkoch. Cykloexpedíciu cez Himaláje s humanitárnym posolstvom predstaví film Alegria. S českou partičkou "slacklinerů" sa vydáme budovať prvé highline projekty na Islande. Budeme svedkami psychicky i fyzicky náročnej preplavby Indického oceánu na veslicu alebo ženskej výpravy do Mongolska na zjazd jednej z posledných riek bez priehrady. V spoločnosti lezeckých es Chrisa Sharma a Stefana Glowacz zdoláme prvé cesty v obrovskej ománskej jaskyni. A chvíľky napätia prežijeme pri 800 km dlhej ceste na paraglide.

Rad premietaní doplní sprievodný program - prednášky cestovateľov a športovcov, výstavy fotografií

Premiéra prebehne tradične v pražskom kine Aero, a to 19. februára. Hosťom festivalu bude cestovateľ David Švejnoha, ktorý bude rozprávať na tému - PREŽIJEM?? Cesty za prírodnými národmi troch kontinentov.
S festivalom sa slávnostne rozlúčime 1. a 2. apríla v brnenskom kine Scala, kde je pripravený bohatý program: okrem filmov návštevníkov čaká "hmyzia" kuchyňa, arabskej pokrmy, štyri prednášky, workshopy, jarmok neziskoviek a výstava fotografií.
Podrobný program v jednotlivých mestách, dátumy a miesta premietania nájdete na webe www.ExpedicniKamera.cz

Komentáre Disqus