Poďte s nami do Jordánska navštíviť Petru, na púštne Wadi Rum či turistiku kaňonom

Dobrodruh.sk - 19.6.2018
Petra Jordansko
Poďte si s nami užiť Jordánsko - exotiku Orientu, púštne Wadi Rum, turistiku kaňonom ,more, čarokrásné mozaiky a samozrejme aj legendárnu Petru. To  všetko neformálne, podľa možností s čo najviac dobrodružstvom a v spoločnosti ľudí rovnakej krvnej skupiny v štýle Dobrodruh.sk :)

Deň 01

Odlet z Viedne do hlavného mesta Jordánska, Ammánu.

Prílet do Ammánu, ubytovanie sa , voľný program.

Ammán je podobne ako sýrsky Damask jedným z najstarších miest, staré niekoľko tisíc rokov.Voľná prehliadka mesta. Navštívime Citadelu, Archeologické múzeum, či rímske divadlo. No ale najradšej sa stratíme v malých uličkách tamojšieho tradičného trhu, kde sa predáva všetko od šperkov až po domáce potreby. Budeme nasávať tamojšiu kultúru a ochutnávať všetky kulinárske dobroty.
Amman Jordansko

Deň 02

Po raňajkách sa vyberieme do prírodnej rezervácie Wadi Numeira. Tu nás čaká trek po toku rieky, navôkol vás budú vysoké kaňony, vodopády...  Následne sa zastavíme pri Mŕtvom mori, kde sa okúpeme a môžeme dať súťaž " Kto sa viac ponorí "
Následne odchádzame do Petry, kde prenocujeme.

Deň 03

Po raňajkách navštívime svetové divadlo, obrovské unikátne mesto vytesané do čistého skalného povrchu Nabataeans. Vstup do mesta je cez Siq, úzku roklinu dlhšiu ako 1 km, ktorá je lemovaná na oboch stranách stúpajúcimi, 80 m vysokými skalami. Štátna pokladnica je iba prvým z mnohých divov, ktoré tvoria Petru. Ako vstúpite do údolia Petra, budete ohromení prírodnou krásou tohto miesta a vynikajúcimi architektonickými výtvormi.
Petra Jordansko