Poďte s nami do Jordánska a predĺžte si leto!

Dobrodruh.sk - 6.8.2017
Poďte si s nami užiť Jordánsko - exotiku Orientu, púštne Wadi Rum, turistiku kaňonom a zlanenie vodopádu, more, čarokrásné mozaiky a samozrejme aj legendárnu Petru. To  všetko neformálne, podľa možností s čo najviac dobrodružstvom a v spoločnosti ľudí rovnakej krvnej skupiny. Predĺžte si leto v štýle Dobrodruh.sk :)
 

Deň 01 

Odlet z Viedne do hlavného mesta Jordánska, Ammanu. Ammán je podobne ako sýrsky Damask jedným z najstarších miest, staré niekoľko tisíc rokov.
Amman Jordansko

Deň 02 

Po raňajkách sa vyberieme do najnižšie položenej prírodnej rezervácií Wadi Mujib. Niketoré jej úseky sa nachádzajú až 900 m pod úrovňou mora. Tu nás čaká niekoľko hodinový trek po toku rieky, navôkol vás budú vysoké kaňony, vodopády...  Cestou prejdete k najnižšie položenému miestu, kde sa budete môcť kúpať, či zlaniť 30metrový vodopád.
Následne odchádzame do Petry, kde prenocujeme.
Wadi Mujib Jordansko

Deň 03 

Po raňajkách navštívime svetové divadlo, obrovské unikátne mesto vytesané do čistého skalného povrchu Nabataeans. Vstup do mesta je cez Siq, úzku roklinu dlhšiu ako 1 km, ktorá je lemovaná na oboch stranách stúpajúcimi, 80 m vysokými skalami. Štátna pokladnica je iba prvým z mnohých divov, ktoré tvoria Petru. Ako vstúpite do údolia Petra, budete ohromení prírodnou krásou tohto miesta a vynikajúcimi architektonickými výtvormi.
Petra Jordansko

Deň 04 

Po raňajkách sa vydáme do Wadi Rum (údolia mesiaca). Túto užasnú púšť preskúmame v Jeepe 4x4. Prejdeme spoločne viacerými prírodnými scenériami, ktoré vytvorila príroda. Na večer sa ubytujeme v beduínskych stanoch, kde spoločne povečeriame a užijeme si noc v púšti.
Wadi RUm
wadi rum

Deň 05

Po raňajkách v púšti sa presunieme do prímorského mesta Aqaba, kde si oddýchneme na plážach Červeného mora. Možnosť výletov na loď, či šnorchlovanie.
Aqaba
 

Deň 06 

Tu si ešte trochu poleňošíme na pláži a po obede sa vyberieme do Ammanu. Cestou sa okúpeme v Mŕtvom mori a môžeme súťažiť, kto sa najviac ponorí :D

Deň 07

V tento deň si spoločne prezrieme Amman, toto starobylé mesto. Navštívime Citadelu, Archeologické múzeum, či rímske divadlo. No ale najradšej sa stratíme v malých uličkách tamojšieho tradičného trhu, kde sa predáva všetko od šperkov až po domáce potreby. Budeme nasávať tamojšiu kultúru a ochutnávať všetky kulinárske dobroty.

Deň 08 

Odlet do Viedne.
 
Termín: 15.10. - 22.10.2017
 
Cena výletu: 895€ + letenka ( cca.300 - 350€ )
 
V cene výletu je: Transport, Ubytovanie v hoteloch 3* kategorie s polpenziou, anglický hovoriaci sprievodca po celú dobu výletu, jednodňový výlet v púšti s ubytovaním a polpenziou, vstupné do Petry v hodnote 60€ , jazda na koni po vstupe do Petry v dlžke 600m, vstupné víza v hodnote 50€ , fľaša balenej vody na osobu na deň.
 
V cene nie je zarátané: poistenie, ostatné náklady na stravu mimo určených v popise, sprepitné pre šoféra a sprievodcu, výdavky osobnej potreby.
 
► Ak chcete s nami vyraziť do sveta, píšte nám na vylety@dobrodruh.sk alebo do správy na facebook Dobrodruh.sk a samozrejme môžte aj osobne v našej klubovni Dobrodruh, kde dáme kávu alebo pivo a pokecáme face to face :)
 
Komentáre Disqus