Dovolenka na slnečnej strane Rakúska

austria.info, PR článok - 26.4.2017
Vďaka nekonečným diaľkam Neziderského jazera - Svetového dedičstva UNESCO - idylickým viniciam a prírode, ktoré sa rozprestierajú zo severu na juh, ako aj 300 slnečným dňom v roku si Burgenland získal priazeň rodín s deťmi i vodných športovcov.
 

Viac o dovolenke plnej slnka

Šíre Neziderské jazero - Svetové dedičstvo UNESCO- idylické vinice a nedotknutá príroda, ktoré sa rozprestierajú zo severu na juh a 300 slnečných dní v roku - to všetko na vás čaká v Burgenlande. Za pekného počasia láka Neziderské jazero a ďalšie burgenlandské jazerá milovníkov plávania, stand-up-paddlingu a plachtenia. Skvelú zábavu si počas horúcich dní užijete aj na termálnych kúpaliskách s veľkými vonkajšími bazénmi. 2.500 km cyklotrás, diaľkový turistický chodník alpannonia, plavba na kajaku na rieke Raab, golfové ihriská v Stegersbachu - to všetko sú možnosti, ako aktívne prežiť dovolenku v krajine slnka, ktorú vám spríjemnia miestne kulinárske špeciality.
(c)St. Martins Therme & Lodge
© Burgenland Tourismus 
Cezhraničný Národný park Neziderské jazero-Seewinkel, ako aj šesť ďalších prírodných parkov ponúkajú malým i veľkým neopakovateľné zážitky v prírode po celý rok. Na safari v regióne Seewinkel objavíte so sprievodcom zo St. Martins fascinujúcu a zriedkavú faunu i flóru a dozviete sa zaujímavosti o viac ako 300 druhoch vtákov.
 
 
Neusiedler See Card
 
Stand-up-paddling
 
Kanoe a kajak 
 
Rodinné výletné ciele

Rodinný park

Dobrodružstvá a vzrušenie v najväčšom zábavnom parku Rakúska
 
Rodinný park leží neďaleko Neziderského jazera uprostred kopcovitej krajiny pri meste Rust. V najväčšom rakúskom zábavnom parku čaká na rodiny široká ponuka atrakcií a zážitkových zón. V lete sa o osvieženie postarajú vodné atrakcie, ako je Krokodília dráha či Lietajúce ryby. Ak máte radšej tieň, môžete na gazdovstve v bukovom lese kŕmiť a hladkať zvieratá alebo hľadať drahokamy v príjemne chladnom potoku. V Rodinnom parku si jednoducho každý príde na svoje! Výlet do parku je možné perfektne spojiť s krátkou dovolenkou pri Neziderskom jazere. Stačí si vybrať z bohatej ponuky dovolenkového a turistického ubytovania v okolí. A ešte jedna skvelá správa pre milovníkov leta: v júli a auguste je park otvorený až do 20.00 hod.    
(c)Hollunder
Najväčší rodinný park v Rakúsku
  
rozloha parku: 145.000 m²
4 tematické celky
28 atrakcií
svet vodných atrakcií
zoo, lezecké a zážitkové zóny
15 gastronomických zariadení
bezplatné parkovanie
 
od 23,00 €
 
Deti mladšie ako 3 roky a vozičkári majú vstup zadarmo!
Piatok je rodinný deň: celodenný lístok za 21,00 €
 
1.4.2016 - 26.10.2016

Rodinné dobrodružstvo

Kúpanie a skvelá zábava v najväčšom Rodinnom parku Rakúska
 
Doprajte si dovolenku plnú slnka priamo pri Neziderskom jazere v meste Rust! Kúpalisko plné zážitkov je vynikajúcim miestom na oddych a návšteva najväčšieho zábavného Rodinného parku Rakúska vám prinesie plno vzrušujúcich okamihov! Okrem plachtenia a surfovania sa o zábavu pri kúpaní v jazere postarajú atrakcie v zážitkovom bazéne: gejzíry, "vodný hríb", dráha s divokou vodou a "prívalová sprcha". Veľkí i malí sa môžu tešiť na 37 m dlhú šmykľavku, tobogany a ostrov s lezeckou sieťou. Na rozlohe 140.000 m2 ponúka Rodinný park svojim návštevníkom množstvo atrakcií pre celú rodinu. V tematických celkoch "Hrad zážitkov", "Rozprávkový les", "Dobrodružný ostrov" a "Gazdovský dvor" sa dospelí a deti budú spolu nielen hrať, ale sa aj čudovať a učiť veľa zaujímavého.
(c) Familypark
 
Zábavné kúpanie a rodinné dobrodružstvo
 
2 noci
raňajky formou bufetu
1 celodenný vstup do Rodinného parku (na osobu)
vstup na zážitkové kúpalisko v Ruste počas celej doby pobytu
minigolf (1 kolo)
skákanie na trampolíne (10 minút/dieťa)
Neusiedler See Card
parkovací lístok
 
od 88,50 €
 
3.-lôžková/rodinná izba:
€ 88,50.-/1 dospelý, pri 2 osobách platiacich plnú sumu,  
deti do 2 rokov zdarma
2-6 rokov € 55,00.-
6-14 rokov € 71,00.-
 
01.04.2017 - 15.09.2017

Vinohradnícke búdy

Dovolenka vo vinohrade
 
Zoberieme kus tradícií, okoreníme nedotknutou prírodou a na záver pridáme trocha komfortu. Vytvoríme si tak dovolenku s vymoženosťami dnešnej doby a atmosférou zašlých čias, ktorú svojim návštevníkom ponúkajú gazdovstvá alebo "búdy" vo vinohradoch južného Burgenlandu. Vinohradnícke búdy ("Kellerstöckl") slúžia tunajším vinárom ako vínne pivnice. Dozrievajú tu červené vína plnej chuti, šumivé biele vína a tradičné prírodné víno Uhudler, ktoré nájdete iba na juhu Burgenlandu. V minulosti bývali búdy zariadené iba sporo, no dnes sa z nich stali útulné chatky uprostred vinohradov v idylickej prírode.
(c) Burgenland Tourismus/Christian Krammer
 
Pôžitky vo vinohradníckej búde
 
3 noci vo vinohradníckej búde 
prehliadka vinohradu s ochutnávkou vína 
1 fľaša akostného vína alebo vína Uhudler
 
 od 105 €
 Cena na jednu osobu v balíku
 07.04.2017 bis 12.11.2017
 

Dovolenka u vinárov

Jedinečný zážitok z vína u vinárov v Burgenlande
 
Ani vám nestačí víno iba piť a chcete sa o ňom dozvedieť viac? Nuž na to niet vari lepšieho miesta ako sú vinárstva v Burgenlande. 
 
Počas dovolenky u vinárov uvidíte, aké to je, žiť s vínom a pre víno. Dozviete sa, ako plynie rok vo vinohrade, čakajú na vás ochutnávky vín s odborným výkladom a nechýbajú samozrejme ani prehliadky vínnych pivníc a vinohradov. 
 
Dovolenkárom ponúkajú vinári komfortné izby alebo priestranné prázdninové apartmány v pamiatkovo chránených vinárstvach, originálnych zachovaných vinohradníckych "búdach" alebo moderných priestoroch, kde inovácie a tradičná architektúra splývajú v perfektnej harmónii. Určite si tu nájdete ubytovanie, kde radi strávite aj vašu ďalšiu dovolenku! 
(c)Burgenland Tourismus/Robert Haidinger
 
Dovolenka u vinárov - zážitok z vína
 
2 noci v certifikovanom vinárstve v Burgenlande
raňajky s domácimi a regionálnymi špecialitami
1 x prehliadka vínnej pivnice a vinohradov
1 x ochutnávka domáceho vína s vinárskou rodinou, k tomu regionálne dobroty
1 x fľaša vína so sebou
 
od 80,- € na osobu a ponuku
Apríl - November 2017
 
Viac informácií o lete v Rakúsku nájdete na webových stránkach Rakúskej národnej turistickej kancelárie.
Österreich Werbung na Facebooku: https://www.facebook.com/DovolenkavRakusku/
Komentáre Disqus