Nemecko: čo zažiť v severnom regióne Mecklenburg

Viktor Hilmer - 15.9.2016

Všetci vieme, že Nemecko je veľká krajina plná možností. Či už plánujete dovolenku alebo len výlet do Nemecka, tak vám určite poradíme zopár lokalít, ktoré sme za vás navštívili v severnej časti Nemecka, v historickej časti Mecklenburg.

Müritzeum - Waren (Müritz)

Müritzeum

Müritzeum je prírodné centrum kde aj vďaka interaktívnym prístrojom môžete nahliadnuť do sveta rýb v jazerách Mecklenburgu a Národného parku Müritz. Návštevníci môžu spoznať život vo vode, na zemi ale aj vo vzduchu. Nachádza sa tu 50 druhov rýb a vodných rastlín z jazier celého Mecklenburgu, ktoré uchovávajú v 25-ich nádržiach.

Müritzeum

Vstupný lístok je celodenný, takže si kľudne môžete hocikedy spraviť prestávku napríklad v reštaurácií, ktorá je taktiež situovaná v tomto múzeu.

Neustrelitz - Mecklenburgische Seenplatte

Neustrelitz

Neustrelitz vznikol po tom ako staršie mesto (Strelitz) v roku 1712 vyhorelo a na jeho mieste sa vybudovalo nové mesto (Neustrelitz). Celé mesto je charakteristické svojou barokovou architektúrou. Je to teda miesto pre fanúšikov tohto architektonického štýlu, ale určite aj pre rodinné výlety, keďže tu môžete zrelaxovať napríklad na obrovských záhradách, ktoré sú taktiež zdobené sochami z tohto obdobia. Neďaleko od tohto miesta je taktiež možnosť požičať si kánoe alebo kajak a spraviť si výlet po jazere kde si môžete dať prestávku pri ďalšom jazere. :)

Neustrelitz

Schloss Gottorf

Gottorf

Záhadné rašelinové pozostatky, stopy po Vikingoch a znamenité obrazy - všetko toto a omnoho viac pokladov je možné nájsť v dvoch múzeách blízko Schleswig-u. (Schloss Gottorf a Haithabu)

Gottorf

Z vtáčieho pohľadu, palác Gottorf vyzerá ako písmeno P, do ktorého je začlenené aj nádvorie pozostávajúce zo štyroch nepravidelných krídel. Pôvodne sa jednalo o renesančné sídlo, ale po niekoľkých renováciach a rozšíreniach počas niekoľkých storočí sa z tohto paláca stalo barokové sídlo ako ho poznáme dnes.

Haithabu

Neďaleko Gottorfu sa nachádza Vikingská osada, ktorá je domovom fascinujúceho Vikingského múzea. 

Haithabu

Rekonštrukcia vikingských domčekov sa viedla tak, aby sa zachovala čo najlepšia podobizeň dreva. Používali sa preto len nástroje, ktoré používali aj Vikingovia, takže všetko sa rekonštruovalo bez moderného vybavenia. Priamo v tejto osade si môžete zakúpiť aj tradičné vikingské oblečenie alebo si spraviť výlet po jazere vo vikingskej lodi.

Haithabu

Celý výlet môžete zakončiť v reštaurácií, ktorá je zrealizovaná na (hádajte) taktiež vikingský spôsob.

Arnis - Schleswig-Flensburg

Mesto Arnis je najmenšie mesto v Nemecku aj podľa rozlohy (0.45 km2), aj podľa počtu obyvateľov (300). Podľa očakávania je toto mestečko veľmi pokojné a ľudia sú to milí a priateľskí.

Arnis

V tomto malom mestečku vznikol aj skvelý a najmä ekologický nápad. Kristian Dittmann totiž nebol spokojný so znečistením vody vodnými riasami a odpadom, a tak tento materiál využil tak, že si z neho spravil vypchávku do perín a do vankúšov. Tento nápad sa zapáčil aj jeho blízkym a dnes si už na tomto nápade pán Dittmann zakladá biznis. 

Arnis

Tieto všetky miesta sú len zlomkom toho, čo môžete v celom Nemecku zažiť. Stačí len vyraziť...

Článok spracovaný v spolupráci s www.germany.travel

 

Komentáre Disqus