Sherparally 2016 alebo spomienka na Duška Hudáka...

Martin Malicky - 13.10.2016

Pištova  Fóbia 1.2 HTP nie je obyčajné HTP – je to nosičské HTP: odnesie z bodu A do bodu B všetko, čo do nej naladuješ. Je piatok, 7.10.2016, a my si to válime v ľavom dialničnom pruhu plnenaložení v Pištovom  skoroferrari ☺ do Rakúska. Bez automapy a GPS ide všetko hladko...zatiaľ. Zrazu sa ocitáme v centre Viedne – míňame Stefanhouse, Hundertwasserhouse a šípka „Sherparally“ nikde. To už začína aj ináč ťažký flegmatik Pišta vykrikovať : „Maria hilfe!“. Ťaháme z vrecka žolíky ako“ 50 na 50“ a priateľ na telefóne. Nakoniec predsa len míňame Schonbrun a opäť sme na dialnici smer Innsbruck. Do 20:30 sa nám úspešne darí  odstaviť Pištov TOPGUN na parkovisku v dedinke St. Sigmund vo výške okolo 1500mnm. Vonku je prekvapivo tma a hustá hmla. Nasadzujeme čelovky a poďho hore neznámou dolinou.  Výšľap prebieha až fest nedobrodružne, a tak sme už pred 23:00 na chate  Pforzheimer Hutte vo výške 2308 mnm.. Je to chata, neďaleko ktorej zahynul pred rokom  v lavíne náš kamarát Duško ( Otík ) Hudák. Z iniciatívy chatárky Inge je tohtoročná Sherparally spomienkou na tohto XXXL pohoďáka.

Sobota ráno - štart

V sobotu  ráno všetci účastníci zájazdu schádzajú na parkovisko v St.Sigmund, aby si to o chvíľu v plnej poľnej vydupali späť ku charizmatickej a  pohostinnej Inge. O 11:00 vyráža na trať 39 chlapov s obligátnymi 60–kilovými hrbmi, doprevádza ich asi 15 nežných kamzíc s 20 kilami v batohu. Hneď od začiatku idú do čela plemenný žrebec Rasťo Goriščák a weimarský stavač Matúš Vnenky. Nikoho to neprekvapuje.  Sú favoritmi a spôsob, akým sa vzďaľujú ostatným ich radí do kategórie „neskutočné zvery“. Po hodine a pol prichádza na chatu ako prvý Rasťo, o minútu ho nasleduje Vnenky. Rasťo to dal bez štandu, Vnenkyho naopak trápili ramená a to možno rozhodlo, že už tradične nevyhral. O tretie miesto sa odohral tvrdý ( doslova) súboj. Nakoniec ho vyhral minuloročný víťaz z Borišova  Zdenek Pácha. Mladý Lukáš zo Zbojníčky sa musel uspokojiť s neobľúbenou zemiakovou. V nežnejšej kategórii vyhrala Lenka Lackovičová. Jej zbierka víťazstiev sa už ani nedá komentovať. Osobne si myslím, že nabudúce by jej mali dať na batoh sud, aby to bolo aspoň trocha fér voči ostatným kočkám ☺. Čas mala tuším okolo 1:16 ( turistický čas na smerovníku dole píše 2:30!) Nasledovala ju gazela z Térynky Laura Vnenky a tretia bola Mirka Paliderová.

sherparally

sherparally

sherparally

Vyhodnotenie

Vyhlásenie výsledkov prebehlo v  kose, hmle a miernom snežení. Okrem Ingy, Frostíka (Slováka, čo robí už niekoľko rokov na chate ), Duškovej mamky Ivany a brata Maroša sa ho zúčastnili aj starosta St.Sigmundu a predseda miestneho spolku DAV. Nemohol chýbať tradičný kankán v podaní najkrajších žien na svete a vyhlásenie najsexy pretekárok. Obdržali drevené srdcia vlastnoručne vyrezávané pánom starostom.  Na záver sme sa ešte odobrali pokloniť sa Duškovi ku čortenu, ktorý mu postavil personál chaty spolu s Marošom a ďašími Duškovymi priateľmi zo Slovenska. Je niečo neuveriteľné, akú lavínu ľudskej spolupatričnosti spustila lavína z 3.3.2015. Patrí tam určite aj tohtoročná Sherpa. Ďakujeme, Inge. Maroš, Ivana, Blecky, Mariena, Frostík a mnohí ďalší. Ďakujeme, Duško. Každý, kto Ťa poznal, už vie za čo...

sherpally

sherpally

sherpally

sherpally

sherpally

sherpally

sherpally

sherpally

Komentáre Disqus