Najmenej navštevované krajiny sveta

Nataly Tkáčová - 10.7.2015

S viac ako miliardou cestujúcich ročne do zahraničia je globálny turizmus na vzostupe, ale tento boom rozhodne nezastihol krajiny uvedené v našom dnešnom zozname. Neznamená to, že tieto krajiny by nemali čo ponúknuť, ale či už je to z dôvodu ich malej veľkosti alebo izolovanosti, svetobežníci ich ešte riadne nepreskúmali. Pozrite sa spoločne s nami na krajiny sveta, ktoré sú turistami navštevované najmenej.

Tento zoznam je zostavený na základe údajov Svetovej Banky. Pozoruhodné krajiny vylúčené z údajov Svetovej Banky, ktoré by týmto krajinám mohli silno konkurovať sú: Afganistan, Grónsko, Severná Kórea, Kosovo, Libéria, Mauritánia, či Somálsko.

1.Tuvalu, 1 200 návštevníkov ročne

Tuvalu je najmenej navštevovanou krajinou sveta s počtom návštevníkov 1 200 za rok alebo inak povedané, 20 za týždeň. Nachádza sa na polceste medzi Havajom a Austráliou a pravdepodobne je ostrov najznámejší ako národ, ktorý predal svoju doménu „.tv“ za $50 miliónov začiatkom tohto tisícročia. Jediným spôsobom, ako sa dostať na Tuvalu, je pomocou populárnejšieho ostrova Fidži – lode patriace vláde Tuvalu vyplávajú každých pár mesiacov a trikrát do týždňa sú dostupné lety na aerolíniách Fidži.

2. Maršalove ostrovy, 5 000 návštevníkov ročne

Niekedy boli Maršalove ostrovy neslávne kvôli tomu, že boli miestom testovania amerických jadrových zbraní. Dnes sú však známe pre ich možnosti potápania sa a koralovým útesom. Najmä Bikini Atoll je skvelým miestom na potápanie sa pretože tam potápači môžu objavovať vraky z éry druhej svetovej vojny. Taktiež je to ostrov, ktorému vďačíme za rovnomenné plavky. Ak Vás však tento ostrov neláka, potom môžete preskúmať tisícky ďalších ostrovov, ktoré spolu tvoria Maršalove ostrovy.

3. Kiribati, 5 300 návštevníkov ročne

Kiribati, malý ostrov uprostred Pacifiku je vzdialený tak veľmi ako sa len dá. Havaj, ktorý sa nachádza 1 300 míľ severne je jeho najbližším susedom a let uskutočňovaný raz do týždňa z Honolulu je asi najjednoduchším spôsobom, ako sa na Kiribati dostať. V opačnom prípade môžete na tento ostrov letieť aj z Fidži alebo Nauru. Ak sa tam už ocitnete, privítajú Vás nádherné pláže s bielym pieskom a tropická džungla.

4. Svätý Tomáš a Princov ostrov, 8 000 návštevníkov každý rok

Dve malé ostrovy nachádzajúce sa pri pobreží africkej Rovníkovej Guinei sú Svätý Tomáš a Princov ostrov. Kedysi boli portugalskou kolóniou, ale dnes sú známe pre ich uvoľnený spôsob života, husté džungle a nedotknuté pláže. A aby sme nezabudli, potápanie na týchto miestach taktiež nie je zlé. Ostrovy sa síce nachádzajú mimo vychodených ciest, ale majú čo ponúknuť, aby sa v budúcnosti mohli stať top destináciou pre turistov. 

5. Moldavsko, 11 000 návštevníkov každý rok

Do Moldavska nechodí veľa zahraničných turistov – iba 11 000 návštevníkov ročne robí  s Moldavska najmenej navštevovanú krajinu Európy. Existuje hneď niekoľko dôvodov, prečo je tomu tak – nachádza sa medzi Ukrajinou a Rumunskom a je veľmi ťažké sa tam dostať, nemá žiadne hlavné turistické atrakcie a časť krajiny Podnestersko je odtrhnutou republikou, ktorá sa vracia späť do slávnych časov ZSSR.

Ďalšie najmenej navštevované krajiny sveta:

6. Šalamúnove ostrovy, 23 000 návštevníkov každý rok
7. Tonga, 46 000 návštevníkov každý rok
8. Východný Timor, 51 000 návštevníkov každý rok
9. Sierra Leone, 52 000 návštevníkov každý rok
10. Lichtenštajnsko, 53 000 návštevníkov každý rok

 

Komentáre Disqus