Oživte svoj Instagram päticou inšpiratívnych dobrodruhov

Juraj Recky - 11.7.2018

Instagram je bezodná studnica inšpirácie. Najmä ak sledujete tých správnych ľudí. My sme pre vás vybrali piatich zahraničných dobrodruhov, ktorí svoju prácu robia naozaj dobre. Ak vás aj priamo neinšpirujú zbaliť si batoh, tak vám určite svojimi fotografiami spríjemnia deň. 

@everchanginghorizon (https://www.instagram.com/everchanginghorizon/)

Quinovou vášňou je byť vonku. Už ako mladý chalan strávil maximum času surfovaním, korčuľovaním sa a prekonávaním svojich hraníc adrenalínovými zábavkami. Sám opisuje radosť zo všetkých týchto aktivít ako pocit akéhosi zázraku, no najmä ako pocit slobody. Tá sa mu stala celoživotnou závislosťou. Avšak, dnes ho miesto surfu,
i skejtu, stretnete s foťákom v ruke. A to je len dobre. Motá sa po miestach, ktoré musí milovať každý, kto má v sebe aspoň kúsok dobrodruha. 

@danielkordan (https://www.instagram.com/danielkordan/)

Najobľúbenejšími destináciami sú pre Daniela Toskánsko a Lofoty. Priveľký kontrast? Pre niekoho, kto vyrastal neďaleko Moskvy, ani nie. Keď si raz vybudujute obranný mechanizmus voči zime a objavíte jej krásu, budete na ňu “poľovať” do konca života. Daniel zobral fotoaparát do ruky už ako malý chlapec, vyštudoval strednú umeleckú školu a potrebné skúsenosti na prežitie v prírode naberal počas štúdií na Ústave fyziky a technológií. Všetko toto vyústilo do, prevažne, mrazivej krásy na jeho Instagrame. 

@chelseakauai (https://www.instagram.com/chelseakauai/)

Ak vám povieme, že Chelsea je okrem iného modelka, zrejme si predstavíte Instagram plný našpúlených pier, gýčových pláží, fotiek v spodnom prádle a podobne. Havajanka je ale trochu iná diagnóza. Je niečo ako definíciou outdoorového dievčaťa. Vždy keď môže uteká do prírody, nevyhýba sa ani extrémnejším zážitkom a jej fotografie sú doslova úchvatné. 

@chrisburkard (https://www.instagram.com/chrisburkard/)

 

It's often you (the viewer) that comes to mind when I'm shooting photographs like this. I've gone to great lengths to bring scale & ultimately understanding to an otherwise foreign and undefinable landscape. While flying over these braided river systems, this small Piper Cub below our Cessna helped give a perspective for how large these glacial floodplains appear with the naked eye. Matching our speed as we created this image was almost impossible as we struggled to maintain a distance of 1,000 ft apart. I've never felt more sick while trying to focus through a viewfinder as our plane turned to reveal the ground below. . . A collection of this 6 year body of work is still on display at @paulnicklengallery in NYC as apart of 'Vanishing Worlds' a fine art show that looks at some of our most delicate landscapes. Signed copies of my book are also available.

Príspevok, ktorý zdieľa ChrisBurkard (@chrisburkard),

Lovec príbehov. Aj tak býva Chris Burkad označovaný. Profesionálny filmár, ktorý miluje nepoškvrnenú prírodu sa nebojí vydať sa na neobjavené miesta, ale ani postaviť sa pred sálu plnú ľudí ako motivačný rečník. Vďaka svojmu viziónarstvu pracoval na viacerých globálnych projektoch, napríklad s Fortune 500, a ako rečník sa zúčastnil konferencie TED. Čo je, ale pre nás najpodstatnejšie, jeho instagram je bezodná inšpirácia ako tipov na výlety, tak rôzne aktivity a pre nadšencov fotografie aj veľmi príjemný študíjný materiál. 

@emitoms (https://www.instagram.com/emitoms/)

Emily na rozdiel od zbytku nášho výberu nie je profi outdoorový nadšenec. Washingtosnká kráska je marketingový menežér v Amazone a svoju dobrodružnú povahu venčí len vo voľnom čase. O to viac jej Insta účet vyráža dych. Hory, sneh a nádherné západy slnka sú jej vášňou. A mimochodom, ak by ste mali chuť na tour po amerických jazerách, tak Emily je ideálny človek na inšpiráciu.

Komentáre Disqus