Sprievodca Talianskom

Nový celofarebný sprievodca po nádhernej krajine, ktorá ponúkne pre každého niečo. Zo všetkých európskych krajín je Taliansko zrejme tou, ktorú sa dá najťažšie charakterizovať. Je zároveň moderná a priemyselnou, ale aj poľnohospodársku krajinou, kde sú obyvatelia silne orientovaní na rodinu a ich život je spätý s tradíciami a obradmi katolíckej cirkvi.

Tento sprievodca z britskej rady Rough Guides mapuje všetky regióny a "must see" miesta - od archeologických vykopávok v Ríme až po milánske kaviarne, v ktorých si vychutnáte svoj večerný drink. A nezabúda ani na miesta, kde si môžete dobiť svoje cestovateľské baterky - vyberte si z jedinečných trhov, starodávnych Trattorií alebo michelinskými hviezdami overených reštaurácií.

Sprievodca je plný starostlivo vybraných informácií a inšpirácií k využitiu každého okamihu vášho talianskeho dobrodružstva. Či už túžite po zážitkoch, alebo po relaxácii, Taliansko vás nemôže sklamať svojim veľkolepým vejárom možností.

taliansko

Plnofarebné mapy opatrené značkami zaistia, aby ste sa nestratili. K dispozícii sú aj návrhy trás, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa pre najvhodnejšie ubytovanie. Publikácia vás upozorní na tie najúchvatnejšie umelecké skvosty, architektonické perly a miesta spojené s filmovým priemyslom, ktorá by ste nemali minúť, a aktualizované recenzie hotelov vás ušetria nemilých prekvapení. Na cestách oceníte aj príručný slovníček najpoužívanejších výrazov a fráz.

Vychádza 1. 2. 2017, EAN: 9788075650962 brožovaná väzba, 1 048 strán, celofarebné prevedenie, bežná cena: 998 Sk Originálny názov: The Rough Guide to Italy Preložil: Jan Sládek Ukážka: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/italie_2017