Trekking za akéhokoľvek počasia

PR článok - 28.3.2017

Leto je čas na objavovanie nových oblastí, vytiahnuť stan a trekovať v prírode, cestovať na nové miesta a pochodiť nové prostredia. Ak ste si nie úplne istý, čo má na vás trasa alebo počasie prichystané, potrebujete vybavenie, ktoré vás nezastaví za žiadnych okolností. Pre leto 2017, Fjällräven ponúka množstvo oblečenia a vybavenia pre trekovanie v teplejších oblastiach, spolu s úplne novým, extra vzdušným materiálom G-1000 Air.

Vďaka recyklovanému polyesteru a organickej bavlne je G-1000 Air ľahký, rýchlo sa suší a ponúka maximálnu priedušnosť.

„Naším cieľom bolo vyrobiť materiál pre teplejšie podmienky. Neskôr bolo jeho hlavné využitie v tropických prostrediach, ale takisto sa hodí aj počas leta v Európe.“ povedal Felix Aejmelaeus-Lindström, zodpovedný za testovanie materiálu Fjällräven.

Na rozdiel od originálneho materiálu G-1000, G-1000 Air nie je voskovaný, čím ponúka lepší priechod vzduchu. Takisto má aj voľnejšiu štruktúru, čím sa stáva pohodlný na nosenie aj keď je premočený. „Bavlnené vlákna s hustým tkaním sa pri zmoknutí zvyknú napučať a utiahnuť,“ povedal outdoor expert Johan Skullman. „Vďaka tomu je vlákno tuhšie, čo môže viesť k treniu. Voľnejšie väzby G-1000 Air zachovajú látku stále príjemnú a pohodlnú aj keď je veľmi mokro.“ Táto voľnejšia väzba takisto znamená, že sa látka rýchlo vysuší, čo je ideálne v horúcich a vlhkých tropických prostrediach.

fjallraven

G-1000 Air je použitý v šiestich novinkách jarnej kolekcie od Fjällräven na rok 2017: Bunda Abisko Shade Jacket pre mužov a tunika Abisko Shade Tunic pre ženy, ako aj šortky a nohavice pre mužov a ženy.
Viac informácii o kolekcii pre horúce prostredia od Fjällräven nájdete tu: www.fjallraven.sk

5 tipov na trekking v horúcom prostredí, ktoré vám pomôžu zachovať chlad

Prostredie, obzvlášť podnebie, v ktorom trekujete môže ovplyvniť všetko od vášho výberu oblečenia až po vašu úroveň kondície. Opýtali sme sa preto Johana Skullmana, nášho odborníka na prežitie a vybavenie, na jeho tipy pre trekovanie v horúcich prostrediach.

fjallraven

      1.Zbohom chrobáci

Hmyz, pavúky a hady milujú horúce a vlhké prostredia, obzvlášť tropické dažďové pralesy. Takisto majú vo zvyku zaliezť do a pod veci, za účelom nájsť si skrýšu pred slnkom. Johan odporúča zavesiť si vybavenie o dva stromy pomocou improvizovaného lana vždy keď si spravíte prestávku. Nenechávajte si batoh na zemi, je to perfektné miesto pre úkryt pre malý hmyz. Pre istotu si vždy pri obúvaní a obliekaní vytraste topánky a oblečenie.

      2.Neunáhlite sa s nepremokavou bundou

Vo vlhkých prostrediach sa často stáva, že si dávame bundu hneď ako cítime prvé kvapky dažďa, ale Johan práve pred týmto varuje. „Bundu si obliekajte až na poslednú chvíľu.“ Ak si ju totižto nasadíte príliš skoro, vaša teplota sa zvýši, čo znamená, že nepremokavá bunda bude prepúšťať viacej vody.

      3.Neprepoťte sa

Vedeli ste, že soľ, ktorá ostane na vašej koži keď sa potíte zapríčiňuje väčšiu náchylnosť na odreniny? Preplachujte si oblečenie čo najčastejšie, aby ste sa zbavili soli z potu. Oblečenie sa vysuší rýchlo, takže sa nemusíte báť.

      4.Vykopte si priekopu

Malé zvieratá ako hmyz sú oveľa väčším problémom než väčšie zvieratá v teplejších podnebiach lebo môžu prenášať choroby a častokrát sú jedovaté. Najlepšie je teda držať sa od nich čo najďalej. Okolo stanu si môžete vykopať malú priehlbinu, 5-10cm hlbokú, čo zastaví a spomalí malý hmyz na ceste do vášho stanu.

      5.Noste pokrývku hlavy

Spálenie vám môže zničiť celý trek. Nosenie batohu sa môže stať neúnosným a aj malé množstvo slnka na vašej pokožke môže spôsobiť nepríjemnú bolesť, takže je lepšie spáleniu predísť ako ho následne ošetrovať. Opaľovací krém je síce fajn, ale počas potenia vám zíde dolu. Namiesto toho si zakryte nohy s nohavicami napríklad ako Abisko Shade Trousers, vaše ruky s dlhými rukávmi ako Abisko Shade Jacket pre mužov a tunikou Abisko Shade Tunic pre ženy s vysokým golierom a širokým klobúkom.

Abisko Shade Trousers M

Ľahké vonkajšie nohavice s výbornou priedušnosťou v teplých prostrediach. Vyrobené z G-1000 Air s odvetraním na zadnej strane a zipsom od stehien až ku kolenám.

fjallraven

Abisko Shade Jackets M

Ľahká, veľmi dobre ventilovaná bunda s G-1000 Air pre treky s rýchlym tempom. Technický strih, vysoký golier a dve vrecká na hrudi.

fjallraven

Abisko Shade Tunic W

Ľahká, pohodlná tunika vyrobená z dobre ventilovaného G-1000 Air. Otváranie do polovice dĺžky s gombíkmi, praktickými vreckami a jedným tajným vreckom na cenné veci.

fjallraven
 

Komentáre Disqus