Vianočnému kúzlu New Yorku neodoláte!

PR článok - 30.11.2016

Predajné pulty priam zaliali čokoládové figúrky Mikulášov, námestia zaplnili trhy so všakovakými dobrotami, domáce gazdiné premýšľajú  nad najlepším receptom na medovníky a malé ratolesti čakajú kedy sa už konečne rozžiaria vianočné svetla. Klop, klop, klop, na dvere nám klopú Vianoce!

Či už malé dedinky a či veľké mestá, v týchto dňoch dostávajú nový šat,  ten najkrajší, vianočný. Zatiaľ čo niektorým postačí ich rodná zem do Vianoc oblečená, vášniví cestovatelia a dobrodruhovia zatúžia spoznať čaro Vianoc v krajine doposiaľ nepoznanej. Predtým než sa natlačíte kaprom so zemiakovým šalátom, čo takto si užiť americkú vianočnú atmosféru a nakúpiť darčeky priamo v New Yorku? A keby len to, adventné obdobie v NYC Vás priam pohltí medzi koledy, sobov a vianočné stromčeky. Prinášame Vám aspoň zo pár tipov, ktoré v NYC počas najkrajšieho obdobia v roku nesmiete vynechať.

Stromček jednoducho nesmie chýbať

Bez neho by v NYC jednoducho Vianoce neboli Vianocami. Vraj, že neviete, ktorý to je? Ale viete, presne ten pred ktorým stál Kevin z filmu „Sám doma a stratený v New Yorku“. Tento film sa pomaly stáva slovenskou filmovou tradíciou. Každoročne počas adventného obdobia obrovský smrek vdýchne čaro Vianoc nielen Rockefellerovmu centru, ale celému New Yorku. Podmienkou je aby bol stromček minimálne 20 m vysoký a 10 m široký. Po jeho umiestnený nasleduje výzdoba, ktorá pozostáva z hviezd a nespočetného množstva svetiel. Na záver prichádza slávnostné rozsvietenie, ktoré sa tu traduje už od roku 1933. 

New York

Šmyk sem, šmyk tam

Na to aby ste sa v New Yorku pošmýkali na ľade, baliť do kufra korčule nemusíte. Stačí ak si to zamierite do Bryant Parku a vypožičiate si ich na mieste. Nasuniete ich na nohu, zaviažete šnúrky a po vstúpení na veľké klzisko sa môžete vrátiť do detských čias a poriadne sa vyblázniť. Ak si už nebudete cítiť nohy a na miesto dvíhania ich budete šúchať, oddýchnite si pri teplom čaji, zamaškrťte si na miestnych dobrotách v obchodíkoch, ktoré obklopujú klzisko.  

V mega meste mega výzdoba

Vianočné výzdoby sú roztrúsené po celom NYC, na Avenue of the Americas sa “povaľujú“ ozrutné vianočné gule. Treba podotknúť najmä vianočnú výzdobu obchodných výkladov na 5. Avenue, ktoré sú priam čarovné, pohybujúce sa postavičky potešia veľkých i malých.  Dokonca aj Empire State Building dýcha Vianocami, svieti vo vianočných farbách.

New York

Kopec Santa Clausov

V New Yorku jeden Santa Claus nestačí a preto sa ich tu pohybuje hneď niekoľko. Ale Vaše ratolesti nemusia byť smutné, to sú všetko pomocníci Santa Clausa. Alebo Ježiška? Nech už to deťom vysvetlíte akokoľvek, páni s bielymi bradami a s veľkým bruchom oblečení v červenom odeve sa pohybujú newyorskými ulicami a nájdete ich aj v nákupných centrách, kde im do uška môžete šepnúť vaše veľké prianie.

Vianočné maškrtenie

Vianoce je obdobie kedy jednoducho uvoľníme opasok a zahodíme všetky diéty za hlavu. Tak prečo si nepomaškrtiť priamo v USA? Spojené štáty americké sú známe sladkými dobrotami, mega baleniami smotanovej zmrzliny so stovkami všakovakých príchutí. Počas Vianoc Vám odporúčame Apple pie, ktorého chuť jabĺk a vôňa škorice privolá ducha Vianoc, ďalej obrovské farebné lízanky, osviežujúce mentolové cukríky, sladučké Christmas Tree Cupcakes, a určite si nechajte miesto aj pre tradičný Pumkin pie, ktorý zapijete horúcou čokoládou.

New York

Na vycestovanie do USA nepotrebujete víza, postačí vám jednoduché cestovné povolenie! Na tento krátky pobyt vám naozaj postačí iba cestovné povolenie ESTA visa. Ak máte strach si ho sami vybaviť, využite služby agentúry ESTA VISA, ktorá zabezpečí všetko za vás. Nonstop servis a horúce aktuality ohľadom odletu, dokumentov či tipov na cestu máte zdarma! Nezabúdajte preto na bezpečné vybavenie všetkých dokumentov a bezpečnú cestu. Po zabezpečení ESTA usa, aj vy môžete toto všetko zažiť na vlastnej koži. Ho, ho, ho, Merry Christmas!

Komentáre Disqus