Cestovateľské besedy Dobrodruh

Zažili ste na cestách niečo zaujímavé? Napíšte nám na info@dobrodruh.sk a zorganizujeme aj pre Vás cestovateľskú besedu.

Madagaskar - unikátny cestovateľský sen

Unikátny svet, ktorý sa desiatky miliónov rokov vyvíjal samostatne od zvyšku Zeme. Preto takmer všetko, na čo sa tu pozriete, už nikde vo svete nenájdete. Len tu – na Madagaskare. Príďte si vypočuť prednášku slovenského sprievodcu Františka Kekelyho o tomto africkom ostrove, ktorý vďaka jeho jedinečnosti volajú ôsmym kontinentom sveta.

Kedy? 13. januára o 19.00
Kde? Dobrodruh.sk cestovateľská kaviareň & klubovňa 
Viac info na facebooku: https://www.facebook.com/events/2229779637233975/

madagaskar

 

Prvý Slovák čo prešiel 4286 km dlhý Pacific Crest Trail

Pacific Crest Trail /Pacifická hrebeňovka/ je 4286 km dlhá diaľková turistická trasa vedúca naprieč celými USA pozdĺž západného pobrežia od mexickej hranice až po hranicu kanadskú. 
Táto cesta spojila 2 ľudí Mila Daníška, ktorý PCT zdolal ako prvý Slovák vôbec a Pavla Sabelu z ČR, ktorí sa s vami prídu podeliť o zážitky z tejto užasnej cesty. Zároveň sa budeme baviť aj o téme ultraľahkého turistického vybavenia a a fyzicky sa bude možné oboznámiť s autentickou výbavou, ktorá bola na PCT použitá.

Kedy? 16. január o 19.00
Kde? Stredisko kultúry BA Nové mesto
Viac info na facebooku: https://www.facebook.com/events/1940489916066871/

Milo danišek

 

Nesmieš sa zľaknúť pol roka v Južnej Amerike

Minulý rok sme prepadli predstave dlhodobého cestovania. Chceli sme sa vydať do sveta bez jasného cieľa, nechať sa sprevádzať náhodou a neriešiť termín návratu. Vyzbrojení naším novým mottom “Nesmieš sa zľaknúť”, sme dali výpovede a kúpili si jednosmerné letenky do Kolumbie. Vyrazili sme s minimalistickou batožinou, zidealizovanými predstavami a skromným rozpočtom.

Kedy? 23. január o 18.30
Kde? Stredisko kultúry BA Nové mesto
Viac info na facebooku: https://www.facebook.com/events/1055272517986652/

pol roka v juznej amerike

 

Ako nám polročná cesta po Ázii zmenila pohľad na život

Na prednáške o našej polročnej ceste po Ázii vám prezradíme, kde sa nám páčilo najviac, ale aj o tom, že nie všetko je také úžasné ako sa zdá. Povieme vám o našich najhorších zážitkoch a o komplikáciách, ktorým sa nedalo vyhnúť. Spomenieme čo obsahovali naše prípravy na polročnú cestu po Ázii. Ale aj upozorníme na čo si treba dávať v tomto regióne pozor. Zároveň sa dozviete, aké boli naše celkové náklady na polročnú cestu, ale aj o tom, čoho sme sa kvôli cestovaniu museli vzdať.

Kedy? 23. január o 20.00
Kde? Stredisko kultúry BA Nové mesto
Viac info na facebooku: https://www.facebook.com/events/321960088406609/

Ako nám polročná cesta po Ázii zmenila pohľad na život

 

POZOR: Čas, DÁTUM a miesto cestovateľských besied Dobrodruh sa môže z organizačných a kapacitných dôvodov meniť. Minimálne dva dni pred akciou si preto overte aktuálne údaje!