Cestovateľské besedy Dobrodruh

Zažili ste na cestách niečo zaujímavé, chcete sa podeliť o skúsenosti a prezentovať? Napíšte nám na info@dobrodruh.sk a zorganizujeme aj pre vás cestovateľskú besedu.


Vietnam na motorkách za 200 dolárov

Jakub sa stratil uprostred Vietnamu! Ako prežil? Príďte a zistite, ako vyzerá skutočné dobrodružstvo vo Vietname.
Stratiť sa na pokazenej motorke uprostred Vietnamu znie strašidelne, však? Môžem vás ubezpečiť, že aj je! No je to i dobrodružný roadtrip s dobrým koncom! Pripojte sa ku mne a spoznajte Vietnam od severu na juh, od Hanoja po Saigon.

➡️ Na dvojkolesovom „tátošovi“ prejdeme rozbité cesty severu pri Ninh Binh, vstúpime do Ružového zakázaného mesta Hue, prekročíme Hai Van Pass, pomyselnú hranicu medzi severom a juhom.

➡️ Pri vietnamských Benátkach – meste Hoi An, konečne dorazíme k Tichému oceánu.
➡️ Vo vnútrozemí objavíme záhradu Vietnamu memom Dalat. Tu ochunáme čaj Oolong i najepšiu Robustu na svete. Vôňa čerstvého koriandru v polievke Phở, turistami neobjavené miesta, ale i bolestivá minulosť. To všetko je Vietnam.

Kedy? 10. november o 19.00
Kde? Cestovateľská kaviareň Dobrodruh, Bratislava
Viac info na facebooku: https://www.facebook.com/events/989976804674010/

vietnam

 

27 000 km zo Stankoviec do Mongolska tam a späť

➡️ Rozprávanie o veľkej letnej ceste 18 ročným autom po Strednej Ázii až do Mongolska.

➡️ Dvaja kamoši Peter a Martin sa v prvý júnový deň vybrali na 27 000 kilometrov dlhú cestu zo Slovenska do Mongolska tam a späť. Za 90 dní prešli chalani cez 15 krajín, pričom ich postretlo nekonečné množstvo zážitkov.

➡️ Okrem iného sa dozviete aj pikošky ako prišiel Peťo o vodičák a Martin o fľašu koňaku, ako sme sa plavili po najväčšom jazere na svete a menili koleso na kamióne, ako sme zažili požiare a povodne, tancovali so šamanmi a chytali ryby s Mongolmi.

Kedy? 17. november o 19.00
Kde? Cestovateľská kaviareň Dobrodruh, Bratislava
Viac info na facebooku: https://www.facebook.com/events/580832806046927/

kampet

 

Známe aj menej známe treky Nepálu

Jak jsem cestoval a trekoval Nepálem a neutratil ani korunu? Nežebral jsem a nemusel jsem jíst ani z popelnic (stejně tam žádné nemají :D).
Nepoužíval jsem technologie a bydlel s místními lidmi ve vesničkách, kam turista nezabloudí. Lezl jsem po ledovcích a spal ve výškách nad 4300 metrů bez extra tréninku.

Tiež sa dozviete:
✅ Jaký je skutečný život lidí v Nepálu?
✅ Zadýchal jsem se při výšlapech?

Kedy? 24. novembra o 19.00
Kde? Cestovateľská kaviareň Dobrodruh, Bratislava
Viac info na facebooku: https://www.facebook.com/events/482738722557022/

treky nepalu

 

Plachetnicou na Antarktídu

➡️ O provu dvojsťažňovej plachetnice Fernande sa trieštia veľké do šeda sfarbené vlny. Horizont sa ani len na chvíľu nezastaví a nebo je biele ako kosť. Fúka dobrých 35 uzlov a z času na čas sa zatrepocú skasané plachty pod silným poryvom vetra, pod ktorým sa loď výrazne nakláňa.

➡️ Uplynuli štyri dni od vyplávania z prístavu v argentínskom mestečku Ushuaia a len nedávno sme kývali Mysu Horn. Na horizonte je badať ostrov Deception, prvá zem po zdĺhavej adrenalínovej plavbe a naša dvanásť členná posádka ho túžobne očakáva.

➡️ Od čias expedícií Jamesa Cooka, Roalda Amundsena či Ernesta Shackletona sa zlepšili lode či vybavenie, avšak ako kedysi, tak aj dnes, námorníci cítia rovnaké obavy no i nesmiernu radosť zo splnenia si veľkého sna, plaviť sa na Antarktídu. Chcete ten pocit zažiť aj vy?

Kedy? 8. december o 19.00
Kde? Cestovateľská kaviareň Dobrodruh, Bratislava
Viac info na facebooku: https://www.facebook.com/events/944188179313218/

plachetnicou na antraktidu

 

Pripravujeme:

  • 12. januára: Azorské ostrovy
  • 19. januára: Kirgizsko

POZOR: Čas, DÁTUM a miesto cestovateľských besied Dobrodruh sa môže z organizačných a kapacitných dôvodov meniť. Minimálne dva dni pred akciou si preto overte aktuálne údaje!