Cestovateľské besedy Dobrodruh

Zažili ste na cestách niečo zaujímavé? Napíšte nám na info@dobrodruh.sk a zorganizujeme aj pre Vás cestovateľskú besedu.

Turistický výstup Dobrodruhov na Babiu horu

V sobotu 23. februára máme v pláne si spoločne vyšliapnuť na krásnu Babiu horu na absolútnom severe Slovenska a užiť si tak v pohybe pekný víkend. Ak chceš spoznať nových kamarátov a ľudí rovnakej krvnej skupiny, pridaj sa k nám.
Stretnutie je o 9.00 pri chate Slaná voda v Oravskej Polhore. Každý si prineste občerstvenie podľa vlastného uváženia :)

Kedy? 23. februára o 9.00
Kde? chata Slaná voda - Oravská Polhora
Viac info na facebooku: https://www.facebook.com/events/462565714276075/

oravska polhora

 

Slovák behá po Slovensku

V roku 2016 som si vypýtal ako darček mapu Slovenska, do ktorej som si začal značiť cesty, ktoré som prešiel a mestá a kultúrne či prírodné pamiatky, ktoré som navštívil.
Na konci minulého roka sa mi podarilo splniť si cestovateľské predsavzatie a navštíviť každé z našich 140 miest, vďaka čomu som spoznal takmer každý kút našej krásnej krajiny. Tisíce kilometrov dokážu každému človeku ukázať, že Slovensko nie je len
Bratislava, Tatry a Košice.
Rád sa s vami podelím o krásne miesta a ukážem vám, prečo sa oplatí navštíviť Debraď alebo Havaj, ako ísť na pekný výlet do slovenskej Prahy a dokázať vám, že každé naše mesto má čo ponúknuť a ani Prievidza rozhodne
nie je „najväčšia diera“.

Kedy? 24. februára o 19.00
Kde? Dobrodruh.sk cestovateľská kaviareň & klubovňa
Viac info na facebooku: https://www.facebook.com/events/377801626356369/

slovak

 

Výlet do Kolumbie

Naša cesta nebola žiadna expedícia, no bežný výlet do Kolumbie, na aký sa zrejme chystáš aj TY. Práve preto ti poradíme všetko, čo sme si skúsili na vlastnej koži.

Kedy? 3. marca o 19.00
Kde? Dobrodruh.sk cestovateľská kaviareň & klubovňa
Viac info na facebooku: https://www.facebook.com/events/799005337117064/

kolumbia

 

2000 kilometrov po Karpatskom oblúku za 78 dní

Je tu boom diaľkových turistických trás. Najmä tých v USA. No jednu z nich pritom máme priamo pod nosom - približne 2000 kilometrov dlhý Karpatský oblúk. Z Rumunska až na Devín. A ten zatiaľ prešlo len zopár Slovákov, ktorých možno zrátať na prstoch jednej ruky. Ako prvý bol Sveťo Krno s kamošmi pred 35 rokmi a ako druhý Martin Kaľavský v roku 2006. Odvtedy nikto. Iba dva pokusy. Pritom táto trasa je užasne krásna a dokážete ju urobiť za pár euro. Tak prečo sem nevyraziť?

Kedy? 14. marca o 18.30
Kde? Stredisko kultúry BA Nové mesto
Viac info na facebooku: https://www.facebook.com/events/1897764437013504/

karpatsky obluk

 

Dôchodca z Liptova prešiel Pacific Crest Trail

Rodák z Liptova Vlado Chrapčiak, momentálne žijúci v Trnave je z hľadiska životnej energie obdivuhodný človek. Nerieši kolónku „vek“ v dokladoch a svojimi výkonmi a odhodlaním môže inšpirovať mladšie i staršie ročníky. Vo veku 62 rokov vyrazil sám na Pacifickú hrebeňovku (Pacific Crest Trail) naprieč celými USA a trasu dlhú približne 4200 kilometrov prešiel za183 dní.

Vlado nám porozpráva o tom, že aj na takúto cestu možno vyraziť v každom veku. Mladí, starí, ženy, muži. Nezáleží ani na kondičke. Všetko sa dá, len treba chcieť.

Kedy? 14. marca o 20.00
Kde? Stredisko kultúry BA Nové mesto
Viac info na facebooku: https://www.facebook.com/events/537592210065607/

pacificka hrebenovka

 

POZOR: Čas, DÁTUM a miesto cestovateľských besied Dobrodruh sa môže z organizačných a kapacitných dôvodov meniť. Minimálne dva dni pred akciou si preto overte aktuálne údaje!