CESTOVATEĽSKÉ PODUJATIA

Záujem
Typ obsahu

Online prednáška: Pavel Dvořák – Desať rokov v Číne (od pondelka)

Čínskej kultúre a čínštine sa venujem viac ako šestnásť rokov, z toho takmer desať rokov žijem v Šanghaji. Dá sa povedať že už Číne začínam aspoň trochu rozumieť. Je to komplikovaná krajina. Plná kontrastov, úžasných úspechov, ale aj veľkých problémov; krajina preľudených miest, romantického vidieka a neuveriteľnej prírody. Presne takú Čínu vám ukážem. Krásnu, pestrú, nedokonalú, ľudskú a komplikovanú.

10 cestovateľských prednášok online do 10.1.2021

Témy: 2x Cesta okolo sveta, Poslední kovboji Kolumbie, V kraji čarodejníkov (Mexiko), Pacifická hrebeňovka, Svätojakubská cesta na Slovensku, Kom-Emine - 570 kilometrov peši naprieč Bulharskom, GDMBR - Z Kanady po Mexiko bicyklom cez kopce, Guinea očami bubeníkov i 1000 km peši v Európe počas korony.

 Viac info: https://www.cestounecestou.sk/podujatia/10-online-cestovatelskych-prednasok-na-dlhe-zimne-vecery

ONLINE: 3 mesačná cesta po Patagónii a Južnej Amerike od 29. decembra až do 5. januára

Pozývame vás na ONLINE rozprávanie: Borisa vždy fascinovali hory a pekná príroda. Už niekoľko krát urobil v živote radikálny rez, keď odišiel z práce a vybral sa na niekoľko mesiacov do sveta.

Teraz ho zlákala Južná Amerika. Vyrazil sem na 3 mesiace a prešiel Čile, Argentínu, Bolíviu a rôzne lokality v Patagónii.

ONLINE beseda "Tour de Mongolia na bicykli" od 22. decembra až do 28. decembra

Čavte všetci, máme tu ONLINE besedu Dobrodruh "Tour de  Mongolia" na bicykli.

Beseda je už nakrútená zo záznamu! Záznam bude k dispozícii od 22. decembra 18.00 až do 28. decembra 22.00.

Mongolsko je jedna z mála krajín, zasiahnutých civilizáciou len okrajovo. Teda minimum betónu, asfaltu, prakticky žiadna cestná sieť alebo elektrika. Len tradičný život a neporušená príroda. Raj pre expedičných cyklistov.

Túra

Ahojte, v stredu 25.11 alebo vo štvrtok 26.11 by som rád šiel na túru a potúlať sa po Slanských vrchoch (chcem ísť na to Bradlo odkiaľ vidieť V.Tatry) ale samému sa ide ťažšie. Pridá sa niekto? Ak áno volajte mi na toto číslo: 0948 866292.

Veľmi pekne ďakujem. Jaroslaw z Košíc.

Túra

Ahojte, kto chce ísť teraz na poslednú chvíľu som nou na túru (nie náročnú), okolie Košíc? Volajte: 0948866292. Jaro.

Dnes večer o 19.00 Cyklovýlet po Himalájach!

Dnes večer cca o 19.00 zverejníme prvú VIDEOBESEDU s Dobrodruhom. Témou bude cyklovýlet?‍♂️ Mira Langera do indických Himalájí, kde jazdil vo výškach vyše 5000 metrov? v nádhernom a izolovanom prostredí ?

https://www.facebook.com/events/2977356689011453/

himalaja

Cestovateľská beseda: Vysokohorské Peru - Nezabudnuteľný Salkantay trek a Colca kaňon

➡️ Už túto nedeľu  6. októbra  sa na chvíľu prenesieme do bájneho Peru, vysokých nadmorských výšok a prežijeme neuveriteľné horské dobrodružstvá. Príď si vypočuť príbehy o trojdňovom treku v Andách cez horské sedlo Salkantay (4600mnm) a džungľu, kam sa vybrala Lýdia s partnerom Palim s cieľom dôjsť na Machu Picchu.✅
https://www.facebook.com/events/925899974415625/

Už dnes beseda: House sitting - ubytovanie vo svete zadarmo

Cestovateľská beseda: House sitting - ubytovanie vo svete zadarmo

Ubytovanie je po letenkách pre mnohých najväčšou položkou na cestách. Všetci sa snažíme v zahraničí ušetriť, ale zároveň hľadáme možnosti ako si užiť dovolenku bez toho, aby sme spali v spacákoch, jedli konzervy a zdieľali izbu a kúpeľňu s ďalšími piatimi ľuďmi.