5 najkrajších lokalít v Čiernej Hore

Nataly Tkáčová - 14.8.2016
Čierna Hora je ešte stále trochu bokom, čo sa týka turistického ruchu. Hoci, čoraz viac sa dostáva do povedomia.  Ponúka pritom množstvo nádherných miest  za pomerne nízke ceny. Táto krajina je od nás vzdialená približne desať hodín cesty autom a bezpochyby sa oplatí ju vidieť. Pozrite sa teda na tie najkrajšie miesta v Čiernej Hore z pohľadu klasického dovolenkára.

Kotor

Kotor je nádherným mestom zapísaným v  dedičstve UNESCO s  očarujúcim starým centrom a  rušným prístavom. Výhľad na toto jedinečné mesto môžete získať tým, že sa vyšplháte takmer 1  500 krokov k  miestnej pevnosti. Kotor je skutočne pravým čiernohorským mestom, a  preto ak chcete zažiť tradičnú krajinnú atmosféru, toto mesto rozhodne musíte zažiť.
Kotor

Perast

Ďalším čiernohorským tradičným mestom zapísaným v  dedičstve UNESCO je Perast. Nachádza sa cca 10km od Kotoru a  je úplne akoby z  iného sveta – pomalé, ospalé a  naozaj krásne. Z  miestneho prístavu môžete vidieť dva malé ostrovčeky, Sv. Juraja a  Our Lady of the Rocks, ktoré môžete výletnou loďou navštíviť.
Perast

Národný park Lovcen & Mauzóleum Njegos

Toto očarujúce miesto pri návšteve Čiernej Hory rozhodne nesmiete vynechať. Národný park sa nachádza neďaleko miest Kotor a  Perast a  jeho dominantou je 1  750m vysoký vrch Lovcen. Okrem nádhernej prírody je však skutočným dôvodom pre návštevu tohto miesta Mauzóleum Njegos, ktoré bolo postavené na druhom najvyššom vrchu národného parku s názvom Jezersko. Na tento vrchol sa môžete dostať aj autom, ale aj tak budete musieť absolvovať konečných 461 krokov, na konci ktorých sa vám naskytne veľkolepý výhľad až na 80%-nú časť krajiny.
Lovcen

Kláštor Ostrog

Kláštor Ostrog nachádzajúci sa v  centre Čiernej Hory leží asi 3 hodiny jazdy od mesta Kotor. Ak pôjdete autom alebo si ho prenajmete, cesta bude oveľa rýchlejšia a  lacnejšia – vozovka do samotného kláštora je však plná hrboľov a  jám. Tento pôsobivý kláštor však naozaj stojí za tu námahu. Je vstavaný do skaly takmer v  kilometrovej výške od údolia a  pri pohľade naň skutočne nemáte ani potuchy, ako mohol byť tento kláštor postavený. Je však naozaj úžasný a  ak predsa len nechcete ísť vlastným autom, výlet z  turistických centier vás vyjde na približne 30€.
Ostrog Monastery

Sveti Stefan

Sveti Stefan sa naozaj veľmi často zvykne vyskytovať na pohľadniciach Čiernej Hory. Toto staré mestečko je vybudované na ostrove vzdialenom len asi 30m od pobrežia. Dnes je už spojený s pevninou úzkou cestou. V súčasnosti je väčšina miestnych pláži vyhradená iba pre hotelových hostí a na ostrove sú tie najluxusnejšie hotelove ubytovania v celej Čiernej hore. 
Poznáte iné krásne miesta v Čiernej hore? Podeľte sa s ostatnými a napíšte o nich do Komentárov...

Komentáre

Ak chcete písať komentáre, prihláste sa alebo sa zaregistrujte.