Cestovateľský festival Neobsedím doma

Gabriel Antal - 23.11.2018
Neobsedim doma

Dňa 2.12.2018 sa uskutoční prvý Cestovateľský festival Neobsedím doma. Svoje brány otvorí Aula SZU na Bernolákovej 8 v Banskej Bystrici o 17:00 a predstavia sa nám traja skvelí prezentujúci s nasledovným inšpiratívnym programom:

  • 17:00 - 18:00 Lenka Kodajová (cestovateľka, fotografka)
  • Ako cestovať naplno popri zamestnaní

Ako precestovať či spoznať miesta ako Jáva, Nusa Penida, Lombok, Kuala Lumpur, chorvátsky Pag, Izrael – Eilat, Jordánsko, pobaltské hlavné mestá, Seychelly, a Santorini v priebehu 12 mesiacov so zamestnaním na TPP? Mať k dispozícii 25 dní dovolenky ročne, z toho povinná celozávodka 2 týždne v lete a niekoľko dní v zime, žiadne náhradné voľno, ani home office a napriek tomu efektívne využiť vo svoj prospech sviatky a predĺžené víkendy na cestovanie.

Lenka Kodajová

  • 18:00 - 19:00 Radoslav Hoppej (cestovateľ, bloger - Nie je túra bez Štúra)
  • Dá sa blogom o Slovensku na Slovensku uživiť?

Vďaka môjmu cestovateľskému blogu o Slovensku „Nie je túra bez Štúra“ sa zo mňa stal turista vo vlastnej krajine. Som autorom jediného blogu len o našej krajine a už po prvom roku blogovania som sa dostal medzi TOP 10 cestovateľských blogerov v súťaži Bloger roka. Priblížim vám môj príbeh, to ako blog vznikal, či zákulisie svojej práce a úskalia, s ktorými sa dodnes musím vyrovnávať. Ukážem aj niekoľko miest na Slovensku, ktoré patria medzi moje obľúbené a prezradím aj to, či sa dá blogom o Slovensku na Slovensku vôbec uživiť.

Radoslav Hoppej

  • 19:00 - 20:30 Patrik Paulínyi (fotograf, dokumentarista, cestovateľ)
  • Čarovná India

V Indii som bol už trikrát, hoci keď som sa vrátil prvýkrát, zaprisahal som sa, že to bolo naposledy. Je to jediná krajina, kde keď som ráno otvoril v posteli oči, vedel som, že v ten deň sa stanú neskutočné veci už len po príchode na ulicu. Cez najkrajšie indické pamiatky sa prenesieme ku svätej Gange, kde sa spaľujú telá, na najfarebnejší festival na svete a povieme si ako som sa dostal do indických hlavných správ, koľko ľudí sa zmestí do rikše a množstvo ďalších neuveriteľných príhod.

Patrik Paulínyi

Vízia organizátorov je rozšíriť festival Neobsedím doma do celého Slovenska a inšpirovať návštevníkov k aktívnemu životnému štýlu, k cestovaniu a spoznávaniu našej rodnej zeme ale aj celého sveta!

Všetky potrebné informácie pre návštevníkov sú dostupné na webovej stránke: http://neobsedimdoma.sk/udalosti/.

Prípadne na FB udalosti:

https://www.facebook.com/events/453425078515966/

Komentáre Disqus