Dobrodružný víkend na kopci Schneeberg

PR článok - 10.9.2018
Schneeberg

Zažite počas októbrového víkendu východ slnka na hore Schneeberg (2076 m). Jedinečný výlet s certifikovanými horskými sprievodcami na najvyššiu horu Dolného Rakúska. Najznámejší horský sprievodca Peter Groß vám so svojim tímom pripraví dobrodružné zážitky a všestrannú starostlivosť.

Schneeberg

Schneeberg s tými najlepšími

Výlet je určený pre športových turistov a milovníkov horolezectva alebo všetkých, ktorí sa nimi chcú stať. Hostia, ktorí hľadajú niečo nové, chcú pocítiť silu dobrodružstva a pritom mať istotu bezpečia v každej situácii pod vedením skúseného tímu. Túra štartuje odchodom z hotela do oblasti Losenheim skoro ráno o 5.00 hod. Počas svitania začína výstup cez Novembergrat až k chate Damböckhaus, trasa pokračuje ďalej cez Klosterwappen až k chate Fischerhütte. Končí zostupom cez Schneidergraben a prepravou späť do hotela. Výstup na vrchol má 1 220 výškových metrov/zostup 1 320 výškových metrov, pričom prejdete vzdialenosť 14 km a celá túra trvá približne 8 hodín.

Schneeberg

Prvotriedny servis a bezpečnosť

Počas výletu je zabezpečený skvelý zákaznícky servis. Môžete sa tešiť na dych berúce scenérie, lesy, lúky, ale aj pokojné ticho rána či pôsobivo krásny výhľad z horského hrebeňa. Na úvod sa zoznámite s certifikovaným horským sprievodcom Petrom Großom, ktorý pozná Schneeberg ako málokto.

Pokyny na túru dostanete pri nápoji podávanom pri krbe v hoteli Schneeberghof. Na druhý deň ráno vás turistický minibus odvezie na začiatočný bod túry za východom slnka do oblasti Losenheim, kde začína výstup na horu Schneeberg. Túra začína mierne a končí vzostupom po skalách. Pre hladných športovcov je k dispozícii i chutný olovrant a večera. V nedeľu ráno sa ponoríte do sveta lezenia - vyskúšate si lezeckú stenu vrátane zapožičania vybavenia a odborného poradenstva s podporou lezeckých sprievodcov.

Schneeberg

Samozrejmosťou sú olovrant, neskorý check out (do 19:00 hod.) a vstup do wellness zóny, k bazénu a saunového sveta počas všetkých troch dní.

Komunikácia prebieha v anglickom alebo nemeckom jazyku. Na výber sú dva októbrové termíny: 5. - 7. 10. 2018 a 12. - 14. 10. 2018. a cena začína od 212,60 € v závislosti od typu ubytovania.

Všetky informácie nájdete na webe: https://www.dolne-rakusko.info/o-schneeberg-s-tymi-najlepsimi

Photo1 (hlavný vizuál): (c) Wiener Alpen / Franz Zwickl
Photo2-4: (c) Niederösterreich Werbung/ Andreas Jakwerth

logo

lista

Komentáre

Ak chcete písať komentáre, prihláste sa alebo sa zaregistrujte.