Festival Cyklocestovanie 2017

szarka_gab - 9.11.2017
Festival Cyklocestovanie Trnava 2017

Chceli by sme Vás, čitateľov Dobrodruh.sk, týmto článkom srdečne pozvať na štvrtý ročník festivalu Cyklocestovanie, ktorý sa bude konať už túto sobotu, 11.11.2017, v priestoroch mestskej radnice v Trnave.

Od deviatej hodiny rána na účastníkov budú čakať prednášky od jedných z najskúsenejších cyklocestovateľov  v celom Československu, ktorí už precestovali na bicykli takmer celý svet. Niektorí aj doslovne.

Na úvod festivalu zamierime zo Slovenska rovno do Čiernej Hory, vzápätí si prejdeme cyklistickú trasu EuroVelo6 spájajúcu Atlantický oceán a Čierne more a napokon sa po stopách jedného zo spoluorganizátorov festivalu, Miloša Majka, vydáme s „Prpom a Bakym“ na Zakarpatskú Ukrajinu plnú milých prekvapení.

Druhý blok pútavých prednášok, tentokrát ten svetový, nás zanesie na takmer všetky kontinenty. Prvý blok prednášok odštartuje Peter Provazník, ktorý v detaile popíše svoju dvojmesačnú cestu po Kube, ktorú absolvoval so svojou manželkou a len 5 ročnou dcérkou v cykloprívese.

Náš ďalší český hosť, Matěj Balga, nám v takisto 90-minútovej prednáške priblíži svoju cestu okolo sveta na bicykli a kajaku, na ktorú sa vydal hľadať stratenú lásku tam kde ožívajú romány Jacka Kerouaca a každý deň začína skôr ako ten predošlý. Keďže Matěj sa vybral na cestu s osemsto dolármi z českého Hodonína smerom na východ, svoju cestu pomenoval príznačným názvom „I, Cycleast“.

Priamo do Ázie zamierime v hneď ďalšom bloku prednášok kde nám naša najodvážnejšia cyklocestovateľka, Eva Novotná, prinesie zážitky zo svojej 500 kilometrovej sólo cesty divokým Nepálom.
Ďaleko neodídeme ani s našim ďalším dobrodruhom, Ondrejom Izakovičom, ktorý sa tentokrát vydal do Indie. Tá len Pred tohoročnou sezónou cudzincom sprístupnila vojensky uzavreté územia, cez ktoré zatiaľ neprešlo žiadne auto a prejazdy cyklistov možno zrátať na prstoch jednej ruky.

A nakoniec, ako zlatý klinec minuloročných ale aj tohoročného programu festivalu Cyklocestovanie, nám zakladateľ a patrón českého festivalu Cyklocestování, Martin Stiller, v nesmierne pútavom rozprávaní prinesie svoje dvojmesačné cykloputovanie po západnej Britskej Kolumbii a štáte Washington v USA. Cestu absolvoval tentokrát s manželkou Renčou a štvorročnou dcérkou Stellkou.
Martin precestoval už takmer 40 krajín sveta a je každoročne zárukou zábavného a pritom napínavého dobrodružstva.

Aby sa nezabudlo ani na praktickú stránku festivalu Cyklocestovanie, pripravili sme tento rok pre návštevníkov aj workshop pod názvom „Ako sa správne zbaliť na cestu“ so skúseným cestovateľom Ondrejom Izakovičom, kde sa určite aj ostrieľaní cestovatelia priučia akémusi triku či finte.

Na účastníkov takisto čaká vyhodnotenie fotosúťaže, v ktorom môžu súťažiť o vecné ceny od našich partnerov.

Tešíme sa na vás !

Detailný program nájdete na www.cyklocestovanie.sk

Komentáre

Ak chcete písať komentáre, prihláste sa alebo sa zaregistrujte.