Nová turistická mobilná aplikácia TrekMapper.SK

Miroslav Langer - 18.6.2020

Mobilná aplikácia TrekMapper.SK čoskoro bude mať 1000 užívateľov. Podľa niektorých recenzií údajne najlepšiu apka svojho druhu na trhu. Užívatelia oceňujú najmä to, že je tam všetko potrebné a nič zbytočné.

V každom prípade aplikácia ponúka široký výber turistických máp Slovenska aj susedných štátov. Všetky mapy sú z renomovaných zdrojov na báze OpenStreetMap konzorcia. K dispozícii sú aj dôležité objekty ako pramene vody, prístrešky (bivaky) a veľa ďalších. Všetko funguje offline samozrejme.

Aplikácia obsahuje všetku potrebnú mapovú a navigačnú funkcionalitu, vrátane plánovania, trackovania... Jednoducho sa dá merať vzdialenosť, prevýšenie a sklon. Ovládanie je riešené tak, aby bolo možné aj v stresových situáciách alebo na riaditkách bicykla. Ani dôchodcovia nemajú s ovládaním problém.

VHT sprievodca Vysokých Tatier

Najnovšia verzia obsahuje VHT sprievodcu Vysokých Tatier, ktorý je geniálnym autorským dielom Jána Šimona a je sem zaintegrovaný s jeho súhlasom. Takisto funguje offline. Jedná sa o popisy tatranských výstupov na hranici horolezectva. Takže sa vyhnete preplneným chodníčkom, ale upozorňujem, že sú potrebné určité skúseností a rešpekt. Na zimu je aj skialpový sprievodca.

Sprievodca.Ta3

 

 

Komentáre

Ak chcete písať komentáre, prihláste sa alebo sa zaregistrujte.