Transsibírska magistrála počas pravej ruskej zimy

info@dobrodruh.sk - 7.11.2018

Rusko, najväčšia krajina sveta je spojená zo západu na východ legendárnou Transsibírskou magistrálou. Na svete neexistuje nič podobné ako táto železnica. Máme v pláne prejsť Transsibírsku magistrálu počas pravej ruskej zimy. Začneme pri perle Sibíra, zamrznutom Bajkale, pokračovať budeme vlakom k vulkanickému národnému parku blízko Krasnojarska. Ďalej navštívime Jekaterinburg, historické mesto na pomedzí Európy a Ázie kde sa tiež lámal osud Ruska v 20. storočí. Celú trasu, zakončíme kde inde ako v Moskve – ikonickom hlavnom meste Ruska, ku ktorému neodmysliteľne patria stalinské mrakodrapy a novodobí ruskí zbohatlíci. Hľadáme parťákov!

winter russia

1. deň: ODLET Z BRATISLAVY DO IRKUTSKA

Doprava letecky z Bratislavy do Irkutska. Odlet z Bratislavy je naplanovaný po obede (13:55). Do Moskvy sa prilieta na večer (18:25). Z Moskvy sa ďalej pokračuje o 20:45 a do Irkutska sa prilieta 7:30 na druhý deň ráno. Na
letisku v Irkutsku nás budú čakať autá, ktoré zabezpečia náš presun k zamrznutému jazeru Bajkal (program už z 2. dňa).

2. deň: JAZERO BAJKAL

Presun z Irkutska do 70 kilometrov vzdialeného mesta Listvjanka. Po príchode sa ubytujeme a oddýchneme po dlhom lete. Po obede vyskúšame jazdu na psom záprahu po zamrznutom Bajkale, navštívime povesťami opradený Šamanský kameň a večer zregenerujeme v pravej ruskej bane s ozajstnou ruskou vodkou. Noc v hoteli v Listvjanke.

lake baikal

zradlo

3. deň: IRKUTSK 

Pred obedom vyrazíme z Listvjanky späť do Irkutska. Po ceste si pozrieme skanzen ruskej dediny Talcy, kde budeme obdivovat stavby Evenkov, chovateľov sobov a ďalších sibírskych osadníkov. Priamo v Irkutsku nás upúta historické centrum s pôvodnými drevenými domčekmi a tiež sa poprechádzame po nábreží rieky Angary. Večer sa presunieme na vlakovú stanicu a nasadneme na vlak smerom do Krasnojarsku. Noc vo vlaku.

irkutsk

irkutsk

4. deň: KRASNOJARSK

Pred obedom prichádzame do Krasnojarsku. Odvezieme sa do hotela, ktorý nám garantuje skorý check-in. Po krátkom oddychu vyrážame na prehliadku mesta, ktoré bude zahrňovať miestne katedrály, známy komunálny most a prehliadku hydroelektrárne na rieke Jenisej. Noc v meste Krasnojarsk.

5. deň: KRASNOJARSKÉ STĹPY (STOLBY)

Veľkolepá jedinečná prírodná rezervácia v blízkosti mesta Krasnojarsk. Stolby sú vysoké vulkanické skalné útvary zasadené do nádhernej ruskej tajgy. Človek nemusí byť športový typ, aby si mohol vychutnať okolitú krajinu a prechádzky po nej, pretože do horskej prírodnej rezervácie premáva lanovka.

krasnojarsk

6.deň: JAZDA TRANSIBÍRSKOU MAGISTRÁLOU

Skorý ranný presun na vlakovú stanicu v Krasnojarsku odkiaľ vyrážeme smerom do Jekaterinburgu. Nasleduje náš najdlhší presun vlakom, ktorý bude trvať 31 hodín.

Jazda transibírskou magistrálou nie je nikdy fádna, pretože vždy máte možnosť nadviazať rozhovor so spolucestujúcimi a dozvedieť sa o živote v súčasnom Rusku. Výhodou je, že z východu smerom do Moskvy býva všeobecne menej turistov. Spoznáte, že Rusi patria medzi najpriateľskejších ľudí akých môžete stretnúť, ktorí sú vždy pripravený podeliť sa so svojimi zásobami jedla a pitia a radi sa zapoja do konverzácii.

7.deň: JEKATERINBURG

Príjazd vlakom do Jekaterinburgu je naplánovaný okolo obeda. Mesto je veľké vedecké a kultúrne centrum na Urale. Priťahuje turistov bohatým historickým dedičstvom spojených s boľševickou revolúciou a československými légiami. Večer zažijeme kultúrny program v jednom z miestnych koncertných sál alebo divadiel a potom môžme vyraziť ďalej do ulíc zabávať sa podľa aktuálnych možností.

transsib

8.deň: CESTA VLAKOM 

Odjazd vlakom okolo obeda z Jekaterinburgu do Moskvy. Vo vlaku môžme ešte dospať prípadnú predchádzajúcu bujarú noc, pretože cesta bude trvať ďalších 25 hodín.

9.deň: MOSKVA

Príchod do Moskvy o druhej poobede. Ubytujeme sa v hoteli v centre mesta a pozrieme si slávne Červené námestie, s večne živým Leninom a krásnym Chrámom Vasilija Blažného. Večer zakončíme prechádzkou po uliciach centra Moskvy a chutnou večerou. Noc prespíme v hoteli v centre Moskvy.

moskva

10.deň: MOSKVA A ODLET DOMOV

Pred obedom navštívime Izmailov trh pre nákup darčkekov. Tento trh je plný umenia, ručne vyrobených suvenírov, starožitností a čohokoľvek ďaľšieho, čo by ste si priali priniesť z mrznúceho Ruska a poobede už odlietame domov.


Predpokladané náklady na výlet: €1590

Termín: podľa dohody, koncom februára alebo prelom februára a marca

V  predpokladanej cene: 

 • Vybavenie ruských víz v poplatok za samotné víza
 • Spiatočná letenka Bratislava-Moskva
 • Vnutroštátny prelet Moskva-Irkutsk
 • Lístky na vlak počas celej trasy výletu
 • ubytovanie v hoteloch počas celej trasy výletu
 • všetky dopravné transfery počas pobytu v Rusku
 • vstupy na atrakcie uvedené v programe

V  predpokladanej cene nie je: 

 • poistenie
 • strava (raňajky môžu byť v cene hotela)
 • výdavky osobnej potreby

Ak chcete s nami vyraziť na Transsibírsku magistrálu, píšte nám na info@dobrodruh.sk alebo do správy na facebook Dobrodruh.sk a samozrejme môžte aj osobne v našej klubovni Dobrodruh, kde dáme kávu alebo pivo a pokecáme face to face :)

 • výlet je pod záštitou Občianske združenie Dobrodruh.sk

transsib

Komentáre Disqus