Tulák po pouštích - Putovanie po piesočných moriach sveta

Viktor - 16.5.2019
tulak

Dobrodruh a fotograf Bruno Baumann už viac ako dvadsať rokov prechádza ohromujúcimi krajinami piesočných i horských púští Afriky a Ázie, ktoré zažil tak intenzívne ako žiadny iný Európan. V tejto knihe dokumentuje svoje expedície po navštívených púšťach, ktoré právom vzbudzujú pozornosť, či už je to jeho prekonanie púšte Taklamakan s karavánou tiav, osamotená pešia cesta púšťou Gobi či jeho dlhé putovanie z Čadu až do Egypta naprieč Saharou.

Baumann prepája svoje osobné dobrodružstvo s hlbokými znalosťami príslušnej kultúry a rozpráva o napínavom stretnutí s horským národom Tubu, o vysychajúcich riekach, kvitnúcich oázach aj storočných pokladoch. Naliehavo a úchvatným spôsobom podáva hraničné zážitky z púšte; krásu a nemilosrdnosť, bohatosť života aj skromnosť, fascináciu aj absolútne odovzdanie.

V púšti si ten najosamelejší človek. A súčasne ten najbohatší.


Vychádza 16. 1. 2019, EAN: 9788075654199
pevná väzba s prebalom, 248 + 32 strán prílohy
Originálny názov: Der Wüstengänger
Preložila: Jitka Sládková
Ukážka: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/tulak_po_poustich
Vychádza aj ako e-kniha.

tulak
 

Bruno Baumann je etnológ a historik, fotograf, filmár a dobrodruh. Žije v Mníchove a širokému publiku je známy aj svojimi multivizuálními predstaveniami. Podnikol veľa neobyčajných výprav do púšťa, už desaťročia cestuje po Himalájach a je považovaný za jedného z najväčších znalcov Tibetu. Je autorom niekoľkých kníh o prírode a kultúrach, ktoré na svojich cestách navštívil.

Komentáre Disqus