Vietnam motobike trip 2018 s Dobrodruhom

info@dobrodruh.sk - 16.11.2017
Vietnam motobike trip

Vyberte sa s nami na malých motorkách po cestách necestách Vietnamu, krížom cez hory, dediny a malé mestečká. Spoznáte prírodné krásy, tradičné obydlia, domorodých obyvateľov... A to všetko v spoločnosti ďalších dobrodruhov. Pridajte sa k nám!

Deň 01

Odlet Viedeň, Praha, Budapešť do Hanoi

Deň 02 

Prílet Hanoi, ubytovanie sa

Vietnam mototrip

Deň 03

Po raňajkách ŠTART našej mototour ( 3. – 8. deň )
Hanoi Motorbike Tour to Thac Ba Lake – Vu Linh. 180 km
Štart našej moto tour do Ha Giang . 
Začneme od severovýchodnej strany Hanoja, smerom na sever. Vychutnávame si nádherný výhľad na rieku a ryžové polia rozdelených stromami lemujúcich cestu. Zoznámime sa s každodenným životom v divokom prostredí a  zastavíme sa na  obed v miestnej reštaurácii v meste Doan Hung Town. Večer strávime v  peknej dedinke Vu Linh, v  ktorých žijú ľudia Dzao a nachádza sa v blízkosti jazera Thac Ba - najväčšieho človekom vytvoreného jazera s viac ako 3000 ostrovmi. Využijeme pohostinnosť domorodcov a vyspíme sa v ich príbytkoch ( Homestay ).

Vietnam mototrip

Deň 04: Thac Ba lake – Ha Giang. 180 km

Po raňajkách pôjdeme pozdĺž jazera Thac Ba po malej ceste lemovanej palmami a malebnými výhľadmi na hory. Predtým, ako sa dostaneme do dediny Tay, kde prenocujeme, sa zastavíme v meste Ha Giang a požiadame o povolenie pre mototour do Dong Van Rock Plateau a hraničnej oblasti v nasledujúcich dňoch. Čaká nás opäť domáci pobyt a večera v dedine Tay. 

Vietnam mototrip

Deň 05: Ha Giang to The Dong Van Rock Plateau. 160 km

Dnešok bude jedným z  najlepších dní na našej vietnamskej mototour. Jazdiť budeme vo väčšine na malých náročných horských cestách (ale neuveriteľne krásnych) v krajine farebných kopcov. Prejdeme cez najkrajšie priechody vo Vietname, ako je Ma Pi Leng, priechod "Heaven Gate". Budeme mať možnosť naučiť sa a zažiť farebnú kultúru miestnych kmeňov. Je inšpiratívne vidieť, ako tu prežijú , a ako zvládajú život v skalách. Keď prídeme do mesta, budeme mať trochu času na to, aby sme sa prešli starými uličkami lemovanými domami H'mong z hlinených tehál a strešných tašiek postavených pred storočiami.
Prenocujeme v hoteli v Dong Van.

Vietnam mototrip

Deň 06: Dong Van – Bao Lac. 110 km

Po raňajkách budeme stále jazdiť pozdĺž Rock Plateau a pomalou jazdou si vychutnáme niektoré krásne horské priechody až do Meo Vac, kde sa zastavíme na obed. V popoludňajších hodinách zídeme nižšie pozdĺž rieky a  uvidíme rôzne výhľady na hory (menej skalnaté a zelenšie). Prídeme do mesta Bao Lac kde prenocujeme v  hoteli.

Vietnam mototrip

Deň 07: Bao Lac – Ba Be Lake. 150 km

Vyrazíme skoro po raňajkách, popri jazde máme na pláne aj výlet loďou po jazere Ba Be.
Dnes to bude presne to pravé off road . Po 20km jazdy odbočíme na úzku a  hrboľatú cestu s úchvatným výhľadom na terasy ryžových polí. Zvlášť musíme prekonať niekoľko riek a  taktiež vyskúšame aj nosnosť tamojších bambusových mostov. Nezabudnuteľný deň zakončíme obedom
v pokojnej dedine Tay ľudí v blízkosti jazera Ba Be .
Je čas na oddych na jednom z najkrajších a najväčších prírodných jazier vo Vietname.

vietnam

Deň 08  

Ba Be Lake – Hanoi. 240 km

Jazdou po hlavnej ceste smerujeme späť smerom k  delte Červenej rieky a prechádzame oblasťami obývanými menšinami Hmong, Dao, Tay a Nung. Naša mototour končí bezpečne v  meste Hanoi.
Ubytovanie sa.

Deň 09

Voľný program Hanoi

hanoi

hanoi

Deň 10 - 11

HA LONG BAY CRUISES

Navštívime najkrajšie vyhliadkové miesta na Halong Bay, ktoré sú zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, vrátane jaskyne Thien Canh Son, zálivu Bai Tu Long a plávajúcu rybársku oblasť Vung Vieng, jaskyne Trong, jaskyne Trinh Nu, Con Coc Toad ostrovček), Tri Peaches pláže a Temné a svetlé jaskyne. 

Vietnam mototrip

halong

• Vychutnajte si svetové štandardné pohostinné služby a  naučte sa viac o Vietname 
• Plávajte v smaragdovej vode v okolí alebo kajakom cez krasové vrchy.
• Opaľovanie v hornej terase s panoramatickým výhľadom

• Zapojte sa do slávnostného večera a ukážky varenia priamo s našim šéfkuchárom
• Využite Tai Chi lekciu ráno na palube 

Prenocovanie na lodi, následne druhý deň v poobedňajších hodinách návrat na hotel v  Hanoi. 

Deň 12 

Hanoi 
Voľný program

Vietnam mototrip

Deň 13

Odlet domov

Termín: 19.02.2018 – 03.03.2018

Cena: 1445€ + letenka ( cena 550 – 650€ podľa ponuky ) ( počet 14ľudí )

V cene je zarátané:
Vízum, Skúsený anglicky hovoriaci sprievodca, mechanik, Sprievodné vozidlo na batožinu, Prenájom motocykla XR150L ročník 2016 s pohonnými hmotami, helma, rukavice, chrániče. Všetko ubytovanie na mototour dľa itinerára, ostatné v hoteloch, komplet strava na mototour, v hoteloch raňajky. Všetky potrebné povolenia pri mototour, výlet loďou na jazero Ba Ba , všetky transfery , dvojdňový výlet na Ha Long vrátane ubytovania a stravy.

V cene nie je zarátané:
Poistenie, Škody vzniknuté na motocykli, nápoje , prepitné , osobné výdaje

► Ak chcete s nami vyraziť na tento dobrodružný výlet, píšte nám na vylety@dobrodruh.sk alebo do správy na facebook Dobrodruh.sk a samozrejme môžte aj osobne v našej klubovni Dobrodruh, kde dáme kávu alebo pivo a pokecáme face to face :)

Komentáre Disqus