Z čoho sa vyrába vojenské oblečenie, nohavice a turistické batohy?

PR článok - 12.12.2017

Väčšina kusov oblečenia z vojenských obchodov, vrátane nohavíc a turistických batohov, sa vyrába prevažne z troch základných druhov textílií. Často sa požíva bavlna a polyester. Aký charakter majú tieto materiály? Aký účel spĺňa Spandex a Cordura?

Bavlna dodáva vzdušnosť

Vďaka bavlne sú vojenské nohavice vzdušné a dobre sajú pot. Ide o materiál prírodného pôvodu, a teda je ideálny pre alergikov a ľudí, ktorí sa zaujímajú o naturálny životný štýl.

Treba si však dávať pozor. Oblečenie, ktoré je vyrobené iba z bavlny, schne pomerne dlhú dobu. Nehodí sa teda na kondičné aktivity. Pri nich potrebujete rýchloschnúce odevy.

Armymarket.sk

Polyester si poradí aj s potom

Polyester pôvodne prerazil v 70-tych rokoch ako textília na obleky. Takmer ihneď sa stal miláčikom textilného priemyslu. Spája v sebe húževnatosť s elasticitou.

Pri styku s vodou, schne pomerne expresne. Túto vlastnosť oceníte pri turistických batohoch. Chrbtová časť dostáva pri drsnom stúpaní zabrať. Polyester si lepšie poradí s potom. Je taktiež ľahší pri porovnaní s bavlnou.

Textílie novej generácie: Spandex a Cordura

Syntetické vlákno Spandex sa často používa ako náhrada materiálov gumového charakteru. V porovnaní s prírodným zástupcom sa vyznačuje väčšou odolnosťou. Vydrží taktiež dlhšiu dobu.

U vojenských nohavíc a turistických batohov sa s ním stretnete iba ako s doplňujúcim materiálom všade tam, kde treba elasticitu.

Názov Cordura zahŕňa širšiu škálu textílii, ktoré boli vyvinuté pre vojenské potreby. Zvyčajne sa jedná o nylon, ale môže obsahovať aj prímes iných základných textílii.

Cordura je 1O-krát odolnejšia ako bavlna. Táto vlastnosť ju spolu s výbornou rezistenciou voči oteru a vode predurčuje na využitie nielen na batožinu, ale aj na vojenské oblečenie.

Armymarket.sk

Army oblečenie musí byť extrémne funkčné, preto je dôležité dbať na textílie. Keď sa pozeráte na zloženie vojenských nohavíc a turistických batohov treba si vybrať, či hľadáte vzdušný materiál, ktorý ale horšie odoláva vode, alebo sa skôr pripravujete na namáhavú činnosť. Pri tej sa žiada výborné odvádzanie potu.

V oboch prípadoch je však nesmierne podstatná kvalita textílií. Spoľahnite sa na zákazníkmi overený obchod s vojenským oblečením ARMY MARKET. V našom sortimente ponúkame materiály s inovatívnymi a funkčnými vlastnosťami.

Komentáre Disqus