Digitálne fotoaparáty Fujifilm

S 80. rokmi svojej existencie, ktoré oslávila v roku 2014, je spoločnosť Fujifilm známa ako najväčšia spoločnosť zaoberajúca sa fotografiou a zobrazovaním na celom svete. Spoločnosť Fujifilm prvýkrát prenikla na zámorské trhy predovšetkým vďaka svojej obchodnej činnosti v oblasti riešenia zobrazovania. V roku 1966 spoločnosť založila nemeckú dcérsku spoločnosť, ktorá riadila všetky jej európske činnosti a v roku 1982 tiež zriadila výrobný závod v Holandsku, ktorý sa zaoberal výrobou farebného papiera a farebného filmu.

Dnes je spoločnosť FUJIFILM Europe GmbH (Düsseldorf, Nemecko) strategickým riaditeľstvom tohto regiónu a podporuje svoje skupiny spoločností v Európe prostredníctvom formulácie marketingu a stratégií spoločnosti. Spoločnosť FUJIFILM Europe B.V. (Tilburg, Holandsko) navyše pokrýva logistiku, financie a dodávateľské funkcie pre celý európsky trh.

Spoločnosť Fujifilm tiež prevádzkuje niekoľko výrobných závodov v celej oblasti, medzi ne tiež patrí FUJIFILM Manufacturing Europe B.V. v holandskom Tilburgu, a tvorí tak vlajkovú loď výrobných základní v Európe, ktoré vyrábajú farebný papier a ofsetové dosky, rovnako ako FUJIFILM Hunt Chemicals Europe N.V. (Kruibeke, Belgicko), výrobca chemikálií pre trhy oblastí fotografie a polygrafie. V súčasnej dobe subjekty Fujifilm v Európe operujú vo viac ako 50 skupinových spoločenstvách a zamestnávajú viac ako 5 000 ľudí vo výskume, vývoji, výroby, predaji a technickej podpore. Tieto spoločnosti po celej Európe slúžia rade priemyselných oblastí, vrátane zdravotníctva, poľnohospodárstva, polygrafie, elektronických materiálov, chémie, optiky, záznamových médií, kinematografie a fotografických technológií.