Malta: Obrovský záujem o  jazykové kurzy počas dovoleniek

Norbert Kokavec - PR článok - 10.7.2016
Slnko, more, príjemné prímorské prostredie a  prijateľné ceny sú obrovským lákadlom pre každého turistu, ktorý si rád oddýchne v  príjemnom prostredí. Malta je čoraz populárnejšia nielen kvôli moru a  plážam, ale za posledné roky sa stala top destináciou na jazykové pobyty v  zahraničí. 
 
Malta je v  lete zaplavené nielen slnkom ale aj študentmi z  celého sveta, ktorí si stihli zarezervovať jazykový kurz včas. Keďže záujem o  jazykové pobyty na Slovensku za posledné roky niekoľko násobne vzrástol, počet voľných miest sa úmerne znížil. 
Slováci si uvedomujú, že angličtina je nevyhnutnosť kdekoľvek sa pohnete a  je to najviac využívaný jazyk nie len na dovolenkách ale aj v  práci a  pri štúdiu. Dospelí sú často krát nútení študovať počas dovoleniek a  preto si vyberú práve slnečnú destináciu ako Malta, kde doobeda sa môžu učiť anglicky a  popoludní relaxovať s  rodinou na pláži.
 

Väčšina slovenských agentúr je už skoro vypredaná a  dostupné termíny sú veľmi limitované. Len tie najväčšie školy ako EC Malta, ktorá dokáže týždenne vzdelávať až viac ako 900 žiakov majú stále posledné voľné miesta nielen pre teenagerov, dospelých ale aj pre  business klientelu. 

Malta je najžiadanejšia destinácia na jazykové pobyty

Aj pre mladších i  starších nielen preto, že je slnečná ale aj preto, že na Malte sú kvalitné školy, cenovo prístupné atrakcie a  nie je potrebné stráviť v  lietadle niekoľko hodín. Aj klimatizovaná jazyková škola EC Malta pociťuje väčší záujem zo strany slovenských klientov za posledné roky a  preto pripravila aj skupinové programy pre mladších, s  ktorými môže ísť aj slovenský vedúci, ktorý na nich počas pobytu dohliada. 

Jazyk je dnes nevyhnutnosťou

Najmä mladí ľudia si uvedomujú dôležitosť  angličtiny. Vedia, že na to aby boli zaujímaví na trhu práce, mohli ísť študovať na zahraničnú školu, alebo sa len vybrali do sveta za prácou potrebujú vedieť plynule anglicky. Jazykové vzdelanie v  krajine kde sa hovorí po anglicky je tou najefektívnejšou metódou, ktorá zaručuje viditeľné výsledky už za niekoľko týždňov. Niektoré, lepšie agentúry dokonca ponúkajú programy spojené s  prácou kde si môžu študenti aj privyrobiť ako napríklad školy v  Írskom Dubline či v  Anglicku. 
 
Či sa ešte stále rozhodujete niekam vycestovať, alebo už ste sa rozhodli, je ten najvyšší čas poslať prihlášku a  zabezpečiť si miesto na jazykovom pobyte, pretože miesta sa rýchlo míňajú nielen na Malte ale aj v  populárnom Londýne, Brightone či v  slnečnom Miami v  USA. 
 
Ak sa chcete pozrieť na ponuku jazykových pobytov v  zahraničí navštívte www.fromglobe.com kde nájdete kompletnú ponuku jazykových škôl a  voľné termíny.  
Na Maltu sa dá dostať iba po mori alebo lietadlom. Pre nás Slovákov, bude asi lepšie odletieť z  Viedne spoločnosťou AirMalta, ktorá ponúka letenky za prijateľné ceny už od 60 eur jedným smerom, ak si ich kúpite včas. Na Malte je však pohyb neobmedzený, stačí si vybrať medzi bicyklom, motorkou, prenajatým autom, katamaránom či výletnou loďou. Mnoho turistov uprednostňuje spoznávanie na pešiaka, alebo využije výhodné cestovanie autobusom. 
Malta
Na Malte je niekoľko architektonických skvôstov, no turisti aj napriek bohatej architektúre uprednostňujú more, potápanie a  pláže, čo nie je udivujúce. Malta však určite naplní očakávania každého turistu či študenta a  každý si odtiaľ odnesie kopec nových zážitkov, fotiek a aj znalosť dnes už všade potrebnej angličtiny. 
 
Komentáre Disqus