Tak tu by som chcel bývať: Pozrite si netypické domy z dreva

Nataly Tkáčová - 16.3.2016
Dajme si na chvíľu pauzu od cestovania a  pozrime sa spoločne na zopár zaujímavých a krásnych domov vyrobených z dreva! Majstri, ktorí vyrábajú domy z dreva, museli byť skutočnými umelcami, pretože z  obyčajných polien dreva vytvorili niečo takéto nádherné a  kreatívne. Čítajte ďalej a  posúďte sami, ktorí z nasledujúcich drevených domov je ten najkrajší!

Stromový dom (Tree House)

Tento nádherný dom sa nachádza v  meste Portland v  americkom štáte Oregon. Jeho stavba, ktorej výsledkom je pôsobivý dizajn, trvala 7 rokov. Vytvoril ho architekt Robert Harvey Oshatz, ktorý pri jeho vymýšľaní a  samotnej tvorbe strávil skutočne veľa času. Tento domček milujú z fotiek ľudia po celom svete a  každý si pod jeho dizajnom predstavuje niečo iné. Čo pripomína Vám? :)
Tree house
 
Tree house

Fireplace Feature Timber Home Designs

Cieľom tohto domčeka, nachádzajúceho sa v  nórskom meste Trondheim, je poskytnúť chránený vonkajší priestor slúžiaci pre rozprávanie sa a  zábavu. Vytvorili ho architekti Haugen a  Zohar, ktorí sa inšpirovali nórskymi chatami a  tradičnými drevenými stavbami. Tento obrovský krb je vyrobený z  vrstiev borovice a  dubu a  jeho základ tvorí, samozrejme, betón. Drevenica ako celok predstavuje žiariacu siluetu, ktorá je obľúbeným miestom pre ľudí všetkých vekových kategórií, rozprávajúcich si rôzne príbehy a  príhody.
Fireplace Feature Timber Home Designs
 
Fireplace Feature Timber Home Designs

The Woodland Home

Ďalšia krásna drevenica sa nazýva The Woodland Home. Vytvoril ju umelec Simon Dale a  vyzerá skutočne úchvatne. Pri tomto projekte strávil naozaj množstvo času a jeho hlavným náradím bola píla, kladivo a klince. Základným materiálom bolo, samozrejme, drevo, vďaka ktorému mohla táto nádhera vzniknúť. 
The Woodland Home
 
The Woodland Home

Final Wooden House

Japonský architekt Sou Fujimoto navrhol tento krásny domček kvôli tomu, aby poukázal na všestrannosť dreva. Vďaka veľkým brvnám v  ňom vznikli rozličné steny, stropy či podlahy. Konštrukcia týchto priestorov bola pre návrhárov naozaj fascinujúca – dosiahnutie takejto priestorovej relativity totiž skutočne nie je jednoduché.
Final Wooden House
 
Final Wooden House

Rustic Cabin Design

Piet Hein Eek vybudoval túto horskú chatu s  jedinečnými drevenými návrhmi pre svojho priateľa, klienta a  hudobníka menom Hans Liberg. Drevenica je pomenovaná ako „rustikálna“ a  je to tzv. miesto „na hranie“. Je úžasnou kombináciou moderného minimalistického dizajnu zvonku a  elegantne zdobených nápadov vo vnútri. Vďaka vonkajšiemu použitiu drevených blokov vyzerá jej exteriér naozaj jedinečne.
Rustic Cabin Design
 
Rustic Cabin Design
Zdroj obrázkov a  textu: http://www.tektuff.com/2010/03/02/top-5-amazing-wooden-house/
 
Komentáre Disqus