Uznávaného kameramana, ktorý pracoval aj pre National Geographic, očarilo Slovensko!

Miriama Vojteková - 10.9.2017
Oravský hrad, ktorý právom patrí k najkrajším slovenským pamiatkam, zaujal pred časom aj významného amerického kameramana a  fotografa Johna Martona, ktorý spolupracuje s  rôznymi renomovanými médiami či spoločnosťami. Aj vďaka jeho krátkemu videu sa impozantná silueta jedného z  najznámejších slovenských hradov dostala do povedomia širšej verejnosti. Krásne zábery, ktoré John Marton nakrútil pomocou dronu a  podmanivá hudba dodajú pohľadu na Oravský hrad celkom iný rozmer. 

Orava Castle - Oravský Podzámok, Slovakia - DJI Inspire from John Marton on Vimeo.

Oravský hrad z  vtáčej perspektívy

Uznávaný a  talentovaný kameraman nakrútil úžasné video po tom, ako na Slovensko prišiel so svojou rodinou. Naša krajina plná nádherných pamiatok a  prírodných skvostov ho nesmierne očarila. Návšteva Oravského hradu v  ňom zanechala hlboký dojem – až taký, že sa rozhodol nakrútiť spomínaný krátky film, v  ktorom má divák možnosť vidieť hrad z  vtáčej perspektívy. John Marton sa tešil najmä z  ideálnych podmienok, ktoré sa mu pri nakrúcaní naskytli – ranné svetlo, ktoré dopadá na hrad a  hmla v  jeho okolí vytvárali presne tú atmosféru, akú si želal. Chcel by na Slovensku vytvoriť oveľa viac záberov či videí. „Veľmi rád by som sa vrátil a  natočil ďalšie videá. Máte veľa krásnych scenérií, ktoré môžem zachytiť dronom a  množstvo hradov, ktoré sú úžasné.“ Okrem oslnivého videa s Oravským hradom zverejnil na svojom Instagrame aj nádherný záber Štrbského plesa a ako sa samotný John Morton vyjadril, Vysoké Tatry považuje za úžasný skvost našej prírody.  
Oravský hrad je cieľom mnohých nielen domácich, ale aj zahraničných turistov. Niet sa čomu čudovať, je totiž dominantou nielen oravského regiónu, ale aj celého Slovenska. Má za sebou nesmierne bohatú históriu a  navyše sa stal aj miestom, kde sa nakrúcal slávny film Upír Nosferatu z  roku 1922, ktorý nakrútil Friedrich Wilhelm Murnau, jeden z  najvýznamnejších nemeckých tvorcov vôbec.
Komentáre Disqus