Výnimočný pocit zo života v Alpách, po ktorom túži každý z nás

www.austria.info - 15.3.2017
„Staromódny a nemoderný“ – tak by niektorí ľudia z  mesta opísali život v horách. No veľmi by sa mýlili: Mladí ľudia v Alpách sú smelí, otvorení voči všetkému novému a  s  bezstarostnou ľahkosťou spájajú tradície s  inováciami. Žijú slobodu, ktorú si všetci potajme želáme.
 
V meste vám leží svet pri nohách, užívate si pulzujúci život, vyberáte si z pestrej ponuky a využívate možnosti na sebarealizáciu – v kútiku, kde dúfate nájsť šťastie. Ale ponúka naozaj len ruch a nadbytok živnú pôdu pre to, aby ste mohli rozvíjať svoje kreatívne myšlienky a byť šťastní? Určite nie! Voľný priestor na bezstarostnú hru s nápadmi a uskutočnenie svojich snov nájdete aj v  Alpách. Mladí ľudia prevzali v horách kormidlo a oživili ich novým elánom a inováciami.

Dobyte svet, aby ste sa vrátili domov

Mládež v Alpách srší objaviteľským duchom, kreativitou a činorodosťou. Samozrejme, že mnohí z nich najprv nasledovali volanie ďalekého sveta, ktoré preniká dokonca i do tých najodľahlejších dedín, vzbudzuje zvedavosť a láka dobrodružstvami v cudzine. Veľa mladých ľudí však nedokáže zabudnúť na svoju domovinu s jej tradíciami, stabilitou a výnimočným pocitom zo života, a tak sa vracajú s bohatými skúsenosťami, dobrým vzdelaním a odbornými poznatkami späť do hôr. Dojmy, ktoré nazbierali mimo domova, ich inšpirujú k tomu, aby pôvodné tradície interpretovali inovatívne pomocou moderných techník, dizajnu či remesiel a to vždy s očividnou ľahkosťou a životným optimizmom.
kitzbuehel
kitzbuehel
© Österreich Werbung / Sebastian Stiphout

Čo je tajomstvom Álp?

Tu môže byť každý tým, kým je: Unikátom. V horách neexistujú kritériá, podľa ktorých by človeka súdili. V Alpách môžete zostať verní sami sebe a nárokovať si slobodu na rozvoj a objavovanie samého seba. Hory ponúkajú ľuďom intimitu a bezpečný priestor na individuálnu sebarealizáciu. Svoju cenu tu aj naďalej majú hodnoty, na ktoré sa v anonymnej spoločnosti už zabudlo, ako napríklad spolupatričnosť. V dedinách pozná každý každého. Ľudia si vážia spoločné chvíle, pomáhajú si, kde môžu a vzájomne sa podporujú pri uskutočňovaní svojich snov a nápadov. V takomto prostredí môžete naplno rozvíjať svoju činorodosť a podnikavosť.
kitzbuehel
kitzbuehel
© Österreich Werbung / Sebastian Stiphout

Pohoda v súlade s prírodou

Popri všetkej tej usilovnej práci a tvorbe si ľudia v horách dokázali zachovať svoj pokoj a pohodu. Stres tu neexistuje, pretože v Alpách tikajú hodiny ešte inak. Tu nežijete v rytme spoločnosti, ale sami si nastavíte vlastné tempo v súlade s prírodou, ktorá je úzko prepojená s chodom všedných dní. Pretože ak žijete v prírode, žijete tiež s prírodou. Ľudia v Alpách stále ešte sledujú jej temperament, jej svetlé stránky, ale aj nálady. Veď ktorý človek z mesta by už len vedel predpovedať počasie na základe večerných zôr alebo baránkov na oblohe? 

V Alpách môžete voľne dýchať

Hory sú miestom, kde sa môžete cítiť slobodní. Namiesto stien budov vás obklopujú horské masívy, namiesto pouličných lámp vám na cestu svietia nespočetné hviezdy. S radosťou tolerujete dokonca aj počasie a užívate si, ako vám teplý letný dážď bubnuje na pokožku. Alpy sú miestom, kde opäť ožívajú vaše zmysly, ktoré sú už otupené mnohými vzruchmi mesta. Ste zrazu blízki sami sebe a môžete si dopriať čas naozaj si to užiť. Mnoho ľudí to ťahá do hôr, aby našli to, o čom si mysleli, že je už dávno stratené. A skutočne: Len čo necháte mesto za sebou, rozprestrú sa dookola hory a krajina so stovkami farebných odtieňov vás zoberie do náručia, ucítite, ako sa vás zmocňuje mimoriadny pocit zo života v Alpách.
kitzbuehel
kitzbuehel
© Österreich Werbung / Sebastian Stiphout

Spoločné zážitky v domovine

V horách aktívne objavujete prírodu spoločne. Spontánne sa vyberiete na výlet, aby ste zdolali blízku horu, splavili na kanoe horský potok či zleteli na paraglidingovom padáku do údolia, a to vždy s určitou vďačnosťou v srdci. Hoci ste v Alpách nevyrástli, je dynamika domácich nákazlivá, pretože sa radi podelia s ostatnými o svoj pocit zo života a ľahkosť bytia. V horách sa tak každý môže cítiť ako doma – pôvodní obyvatelia, hostia i navrátilci – a ešte veľmi dlho z tohto pocitu čerpať silu. Ľudia tu spájajú staré s novým, tradície a otvorenosť voči svetu kráčajú ruka v ruke. A človek zrazu pochopí, prečo sa mladí vracajú domov: Nájdu tu totiž všetko, čo potrebujú ku šťastiu.
 
Viac informácií a inšpirácie o lete v Rakúsku na stranke www.austria.info
Österreich Werbung na Facebooku: https://www.facebook.com/DovolenkavRakusku
Komentáre Disqus