58 náučných chodníkov po Slovensku

Milan Buno - 1.6.2016
Turistická edícia Po Slovensku sa teší veľkej popularite, pretože ponúka praktické knihy, ktoré slúžia ako dokonalý sprievodca. Táto séria mapuje najkrajšie trasy a lokality na Slovensku a poznáva Slovensko pešo, na bicykli či autom. Niektoré trasy síce sú ľahkými a nenáročnými prechádzkami, avšak viaceré z náučných chodníkov dajú zabrať aj našej kondícii.
Ambíciou autorov nebolo detailne spracovať všetky existujúce náučné chodníky. Do novinky Náučné chodníky - stred a juh, ktorá pokrýva stredné a južné Slovensko, sa pokúsili vybrať tie, ktoré najlepšie vystihujú pojem náučný chodník a najlepšie charakterizujú prírodnú a kultúrnu krajinu tejto časti Slovenska. 
Nezaradili sem viaceré staršie náučné chodníky, ktoré sú v dezolátnom stave a čakajú na rekonštrukciu. 
Vďaka knihe spoznáte krásne zákutia  a zaujímavé miesta stredného Slovenska. Je určená nielen peším turistom, ale predovšetkým rodinám s  deťmi. Autor prešiel všetky náučné chodníky a  zmapoval ich najzaujímavejšie miesta. 
Do knihy zaradil 58 náučných chodníkov v Banskobystrickom samosprávnom kraji a okrem základného opisu každého chodníka ani v  tejto knihe nechýbajú zaujímavosti súvisiace s jednotlivými miestami, cez ktoré výlet prechádza. 
Samozrejmosťou sú podrobné praktické informácie o  časovom rozvrhu, prevýšení, vzdialenosti či  náročnosti. Texty sú doplnené množstvom farebných fotografií, ktoré sa snažia ilustrovať priebeh trás a  turistov aspoň čiastočne vizuálne pripraviť na pohľady, ktoré turistov na trase čakajú.
 
Z  novinky Náučné chodníky - stred a juh odporúčame napríklad trasy Muránskou planinou, Pod Štiavnickými vrchmi, Kremnickou dolinou, Okolo Tajova, náučný chodník Pustý hrad alebo trasu vedúcu Vtáčnikom. 
Komentáre Disqus