Nový turistický sprievodca: Thajsko

Thajsko je vďaka svojim priateľským a mierumilovným obyvateľom často nazývané "Krajinou úsmevov". Je významnou cestovnou križovatkou juhovýchodnej Ázie, kde nájdu vhodné zázemie rovnako backpackeri, no aj milovníci komfortu. V neprebernom množstve neformálnych "hippie" hostelov, rodinných viliek aj päťhviezdičkových palácov, ponúkajúcich tradičné thajské masáže a kúpeľné procedúry, si iste každý vyberie podľa svojho vkusu.
Väčšina turistov začína svoju cestu v Bangkoku, najpestrejšom a najdynamickejšom hlavnom meste v juhovýchodnej Ázii, ktoré stoja za výlet do Thajska samo o sebe. Krajina je plná zaujímavostí a atrakcií, ku ktorým patria starobylé budhistické kláštory, rozvaliny dávnych miest aj úplne súčasná ponuka miestnych festivalov, plávajúcich trhov a tanečných párty pod holým nebom.
thajsko sprievodca, thajsko rough guides
Thajsko je tiež krajinou prírody a dobrodružstva. Priaznivci vodných športov tu nájdu množstvo pláží a malých tropických ostrovčekov, kde si môžu požičať lode alebo sa potápať k nedotknutým korálovým útesom. Milovníkov prírody určite nadchnú husté pralesy plné exotických živočíchov i kvetín. Kúpanie pod vodopádom v džungli sa celkom iste stane nezabudnuteľným zážitkom z dovolenky.