CK Sunflower tours

Anonymný (bez overenia) 17.9.2017 - 21:03

Absolútne neodporúčam túto cestovku. Dôležité informácie, ako zmena odletového času, s vami vykomunikujú čisto mailom, ak si nečítate maily, máte smolu, žiadna telefonická komunikácia. Cestovali sme do Egypta, cestovku sme si vybrali - aj napriek tomu, že nám ju neodporúčali - kvôli tomu, že mala najlacnejšie ceny. Náš let bol dva krát preložený z rána na večer, tí, ktorí si neprečítali mail, čakali od rána do polnoci na letisku. Pritom sa deň vopred informovali v cestovke o odlete, kde im povedali že sa nič nezmenilo. Boli sme ukrátení o jeden deň dovolenky. Ponúkajú lety spoločnosti AMC - podľa nich najlepší. Spoločnosť mala neustále meškanie a najstaršie lietadlo na svete. Po príchode do Egypta sme čakali pred letiskom vyše pol hodiny, kým nás delegáti rozmiestnili do autobusov. Delegát bol nepríjemní, po tom, čo sme ho slušne požiadali, či by nám nevedel vybaviť lepšiu izbu na nás arogantne vyskočil. Základné informácie sme dostali na papieri, stretnutie s delegátom bolo o dva dni, čiže sme si všetko zistili sami. Na stretnutie meškal minimálne pol hodiny a zaujímalo ho iba to, či chceme výlety. Počas pobytu bol k dispozícií iba na telefóne, v hoteli sa nezdržiaval, informácie o odlete sme dostali na papieriku podšuchnuté pod dverami izby. Cestovali sme už viac krát a s takýmto prístupom sme sa u iných cestoviek nikdy nestretli

Diskutujúci Dobrodruhovia:

ja (bez overenia) 8.12.2017 - 14:44

je to byvaly azur reizen a maju o dost nizsie ceny ako ine cestovky. Jasne ze to vidiet aj na tom servise, ale ja som uz bol s nimi viac krat a nic take co by mi vadilo sa nedialo. ale ak ma niekto rad uplne tip top sluzby a ziadne zmeny letov a podobne tak nech si radsej vyberie drahsiu cestovku.

Lea (bez overenia) 8.3.2018 - 14:15

a ja som mala let normalne ako nam pisali aj hotel ako sme si vybrali. delegata sme nepotrebovali tak neviem posudit. ale za tie peniazky sme boli spokojni. hotel mali aj ine ck ale o 200 eur by sme viac platili za to iste.

Monika T. (bez overenia) 6.6.2018 - 21:36

In reply to by Lea (bez overenia)

Mohla by som poprosiť o kontakt,zaplatila som zájazd s touto CK a žial až po recenziach zistujem že ju mnohí neodporúčaju a že katastrofa a tak...mám obavy :-(
dakujem

adam U. (bez overenia) 9.7.2018 - 15:54

In reply to by Monika T. (bez overenia)

Zuzka jeste se snazis psat blbosti,abys odradila lide?!! :) :) co Vim,ze ck ma 7 letadel do Egypta tydnne a vsechny jsou upne plne

Danka (bez overenia) 17.8.2018 - 11:21

In reply to by adam U. (bez overenia)

Myslím si, že to vôbec nie je odstrašovanie, ale krutá realita. Nedalo sa tam ani poriadne sedieť, operadlá sedačiek padali, Otras!!!!

Majka K. (bez overenia) 9.8.2018 - 15:09

In reply to by Monika T. (bez overenia)

Dobrý deň prajem,

chcem sa Vás spýtať ako nakoniec dopadla dovolenka? Vracali Vám peniaze alebo ste v konečnom dôsledku bola spokojná?

Marcela K. (bez overenia) 9.8.2018 - 16:57

In reply to by Majka K. (bez overenia)

odpověď na dotaz, zda vrátili peníze je, že jsme nedostali nic ani z pojištění za poškozený kufr ani za téměř 12-tihodinové zpoždění letu. CK Sunflower tours má v obchodních podmínkách, že nenese odpovědnost vlastně za nic,
tady si můžete přečíst jejich vyjádření k reklamaci :
CK SUNFLOWER TOURS nemá na odletové časy, či meškanie žiaden vplyv.
Vyjadrenie CK SUNFLOWER TOURS k Vašej reklamácií je nasledovné:

Čo sa týka meškania letu, prikladáme priamo body z VOP týkajúce sa tejto problematiky:

7.6 Letecká preprava objednávateľov CK SUNFLOWER TOURS je realizovaná formou nepravidelných charterových letov. Prvý a posledný hotelový deň leteckých zájazdov je určený k preprave zákazníkov a nie na plnohodnotné čerpanie dovolenkového pobytu, keďže odletové časy závisia od príslušných leteckých spoločností a CK SUNFLOWER TOURS ich nevie ovplyvniť. Letecká spoločnosť si vyhradzuje právo na zmenu odletových časov v neobmedzenej dobe pred plánovaným odletom. Nemožno tiež vychádzať z toho, že odlety budú realizované dopoludnia a spiatočné lety vo večerných hodinách. Pri nočných letoch môže byť prílet do cieľovej destinácie alebo návrat do SR/ČR posunutý až do ranných hodín nasledujúceho dňa, v závislosti od dĺžky letu. V tomto zmysle je reklamovanie eventuálneho „skrátenia pobytu“ vylúčené. CK SUNFLOWER TOURS neručí za prípadné meškanie letu a upozorňuje na možnosť jeho vzniku. Objednávateľ musí pri plánovaní prípojov, dovolenky, obchodných termínov a pod. brať na vedomie možnosť výrazného omeškania. Pracovníci CK SUNFLOWER TOURS nemajú povolený prístup k objednávateľom, ktorí sa nachádzajú v bezcolnej zóne a to ani v prípade, že mešká lietadlo.

7.7 CK SUNFLOWER TOURS nenesie zodpovednosť za prípadné meškanie letu a neručí za škody, ktoré môžu objednávateľovi z tohto dôvodu vzniknúť. V prípade meškania letu sú za flexibilné a operatívne riešenie vzniknutej situácie zodpovedné priamo príslušné miestne správy letísk, príp. letecké spoločnosti. V prípade meškania letu nevzniká objednávateľovi právo na odstúpenie od cestovnej zmluvy bez storno poplatkov.

Ohľadom poškodenia batožiny prosím kontaktujte priamo leteckú spoločnosť na maily: info@amcairlines.com ,nakoľko len tá zodpovedá za poškodenie batožiny.

Z vyššie uvedených dôvodov žiaľ nie je možné uznať nárok na finančnú kompenzáciu. Ak však trváte na odškodnení za meškanie letu, odporúčame Vám obrátiť sa priamo na leteckú spoločnosť.

Ďakujeme za porozumenie.

Marcela K. (bez overenia) 14.6.2018 - 00:11

Největší problém je, že využívá egyptskou leteckou společnost ! Měli jsme velké problémy s odletem domů. Na kompenzaci ohledně více než 12 ti hodinové zpoždění nám bylo řečeno, že CK nenese odpovědnost.
Z hotelu jsme odjížděli na letiště v 11.30hodin- na oběd jsme již neměli nárok. Nejprve měl být odlet cca v 15hod, poté byl odložen o 2 hodiny Následně úplně zrušen, neměli jsme žádné informace a odletěli jsme až následující den 01.30hod.
Byli s námi i malé děti, nedovedete si představit to utrpení.

lenka.fischer 28.6.2018 - 15:04

VAROVÁNÍ!!!
Prostřednictvím „zájezdy.cz“ jsme si zaplatily na období od 29. 4. – 6. 5. 2018 zájezd do Egypta, který byl pořádán CK Sunflower Tours.

Let s odletem z Brna přímo do Marsa Alam měl původně být v neděli ráno v 00:30 hod. Ve čtvrtek jsme se ovšem dozvěděly, že bude realizován až v 9:15, a to s mezipřistáním v Ostravě. Letadlo nebylo uklizené (na sedačkách drobky, papírky, ubrousky z podpěrek hlavy, na zemi kelímky, na WC chybějící toaletní papír a dokonce i mýdlo). V Ostravě bylo letadlo povrchně uklizeno (toaletní papír a mýdlo dodáno až v průběhu letu do Marsa Alam).

Zpáteční let č. AMV7345 z Marsa Alam byl úplně zrušen, přičemž o dané skutečnosti jsme byly informovány až v sobotu dne 5. 5. 2018 cca ve 21:30 hod. Odlet se uskutečnil dne 6. 5. 2018 z Hurghady (let č. AMV7243), kam hosté cestovali nad ránem autobusem, když původně měl být let sice dne 6. 5. 2018, ale až v 16:00 a z Marsa Alam. Dle informací letiště Brno-Tuřany byla skutečnost o zrušeném letu známa již dne 4. 5. 2018 v odpoledních hodinách.

V obou případech se jednalo o letadlo egyptských aerolinek značného stáří, čemuž odpovídaly nefunkční sedačky a popelníky u podpěrek na ruce. Dle dalších postupně zjištěných informací CK Sunflower Tours prodává zájezdy, aniž by měla zajištěna letadla!!! Z vyjádření CK k naší reklamaci pak vyplynulo, že klienti ve VOP podepisují souhlas s možností letu kdykoli a odkudkoli!!!

Henrieta (bez overenia) 8.7.2018 - 10:29

Sluzby tejto CK som vyuzila prostrednictvom cestovnej agentury, ktora zabezpecila dovolenkovy pobyt v Egypte.
Az na letisku sme zistili, ze let bol prelozeny o hodinu skor, agentura o tejto skutocnosti informovana nebola. Nastastie sme tam boli vcas.
Egyptska letecka spolocnost - velmi maly priestor na nohy v lietadle.
Typ ubytovania - zakupili sme pobyt v 5 hviezdickovom hoteli, uroven izieb max.2 hviezdicky, pretoze hotel uz bol vypredany. Nikto mi nevedel povedat co znamena typ izby aqua - pokial by som mala informaciu o urovni izieb pri malom bazene, urcite nevezmem, cestovka sa evidentne nabalila na rozdiele ceny. Pri poziadavke na vymenu izby za 5--hviedzickovu - nutny doplatok 25 € na den a ako som uz pisala, hotel bol plny.
Personal - miestami dost drzy (pohlady, komentare atd) - restauracia, rezort. Nie vsetci samozrejme, ale neodporucam pre zeny, ktore cestuju same.
Suma sumarum - prvy a poslednykrat som vyuzila sluzby tejto CK. Nabuduce si to zmenezujem radsej sama (letenky sa daju ziskat lacno, pobyt cez booking a vyberiem si presne izbu aku chcem, viza - daju sa zakupit aj na letisku).

Viliam (bez overenia) 10.7.2018 - 08:09

Cestovali sme s nimi, či už ako s Azur reizen alebo Sunflower, 11x do Egypta - nemali sme s nimi žiadne závažnejšie problémy - drobnosti sa vždy vyriešili bez problémov. Ak sa aj niečo vyskytlo a bolo to v kompetencii CK, vždy boli ochotní riešiť. Boli sme s nimi aj v LUXORe a na Asuáne, tiež bez problémov. Vždy si treba najskôr naštudovať do čoho idete a čo od toho očakávate. To, že Vás budú vodiť všade za ručičku nemôžete očakávať, to si objednajte dovolenku inde za 2-3násobnú cenu. Nám, čo sme k pohodovej dovolenke potrebovali, poskytli vždy.

Henrieta (bez overenia) 11.7.2018 - 08:27

In reply to by Viliam (bez overenia)

Viliam, moja skusenost bola realna. Pokial by som mala si co nastudovat, tak to urobim. Nepovazujem za korektne, ze nie som informovana o zmene letu a tuto informaciu dostanem az na letisku v den odletu a aj to nie od CK, ale od zamestnanca na letisku, pricom to komentoval jednoznacne - hmm, bohuzial nie ste prvi, ktorim sa to stalo.
Taktiez som absolvovala dovolenky, od ktorych som presne vedela co mam ocakavat, nie som rozmaznane decko, ktore potrebuje aby ho niekto obskakoval, no pokial niekto deklaruje, ze uroven ubytovania bude zodpovedat 5 hviezdickam a na mieste zistim, ze sa realita diametralne lisi , tak tu urcite nieco nie je v poriadku. Na typ ubytovania som sa vylozene pytala a odpoved? Neviem. To je podla Vas v poriadku?
Takze nesudte na zaklade vlastnej skusenosti. Moja pozitivna rozhodne nebola.

Monika T (bez overenia) 13.7.2018 - 13:52

In reply to by Henrieta (bez overenia)

Napriek tomu,že sme nemali žiadny problém s CK Sunflower ani s letmy AMC-všetko načas
už by som s nimi nešla,je to o šťastí..

Dominika Demovicova (bez overenia) 13.7.2018 - 15:22

Cestovali sme cestovkou Sunflower tento rok 2018 boli sme veľmi spokojný aj s delegátmi.Manžel a syn navštívili Káhiru a bolo super.cestovku Sunflower odporúčam.

Ester (bez overenia) 3.8.2018 - 12:13

Už nikdy víc. Letadlo snad to nejstarší, co ještě existuje, přítel na své sedačce neměl ani pás a celou cestu se bojíte, aby se vám pod zadkem nerozpadlo. Po příletu do Hurghady o nás bylo ovšem dobře postaráno. Delegáti mluví srozumitelně a jsou schopni vám v hotelu vyřídit všechno, s čím nejste spokojeni. Objednali jsme si přes CK za příplatek cca 1000 kč pokoj s výhledem na bazén a po příjezdu do hotelu jsme zjistili, že to samé je možno vyřídit na místě za pouhé 2$. Výlety, které je možno přes internet sehnat spolehlivě do 10 euro stojí přes cestovku cca 40 euro. Opravdu nedoporučuji kupovat výlety od nich. Budou vám říkat, že si nemáte kupovat výlety od nikoho jiného, že je to nebezpečné a nespolehlivé, ale není to tak. Při návratu do ČR ani nás neminula změna času odletu, ale bylo to jen o pár hodin. Na letiště nás autobus dovezl už asi ve 2 ráno i když odlet byl až v 5, takže jsme tam čekali 3 hodiny zbytečně. Let, který normálně trvá 4 hodiny, měl mezipřistání na Slovensku, o kterém nás nikdo neinformoval, takže místo 4 hodin jsme v tom úděsném polorozpadlém letadle strávili 7 hodin.

Juro (bez overenia) 7.8.2018 - 18:32

Tak uz sme doma!
Cakal som horsie po precitani tychto prispevkov. Vzhladom na to ze nebolo uz nic volne na last minute, tak som vybral aj obavany sunflower. Rodinu som prichistal na najhorsie (meskania, ine hotely, chaos a otazny navrat domov) a na otazku ci idu do toho tak odpoved znela "jasné". Hotel zostal uz len 4* ale co uz.
Odlet meskal iba 30 minut, lebo "Prazaci" to brzdili, ale v pohode. My sme nastupovali v Bratislave. Pilot tomu dupol na 950km/hod a tak sme prileteli takmer na cas. Spolocnost bola egyptska AMC, lietadlo upratane, potahy vymenene, ale bolo poznat ze uz ma nieco za sebou. (dali nam aj napit)
Tam nas na prekvapenie cakal delegat hovoriaci cesky, nasmeroval do autobusu a kazdeho do hotela odprevadzal, co bolo pre danych ludi vitane, ale ti co cakali v autobuse tak.....ved co uz. Prezili sme aj trocha minut navyse. Skoda ze sme boli posledni.
Delegat prisiel na druhy den podla planu, ale trochu meskal (bol som nuteny na dalsie pivo) a spokojnosti vysvetlil vsetko a ponukal aj vylety. Nie natlakom. Pobyt v pohode, na 4* sme si zvykli rychlo a piatu (niekedy aj vac)) sme si dorobili vecer pri bare. Nebudem rozpisavat aky je rozdiel medzi 4* a 5* , to uz asi kazdy pozna. Takze nic nas neprekvapilo a vsetko co bolo naviac oproti tomu co som deklaroval pred odletom ,iba milo prekvapilo. Odlet takisto v poriadku, dozvedeli sme sa cas odletu az na posledny den, co chapem, lebo egyptania to menia kazdu chvilu (spolocnost AMC). Boli sme pripraveny materialne aj psichycky na niekolkohodinove meskanie, ale takmer vobec by sme nemeskaly, keby sa to v terminaloch a lietadlo po letisku nesuntalo .
A tak sme pricestovali stasne domov a ziadna tragedia sa nekonala. Samozrejme par detailov sa vzdy vyskytne, ale ked si to vsetko zrovnas doma v" hlave" a nebudes ocakavat to , cim sa ti chvali kolega v praci, hoci kazdy poriadne prifarbi aku mal lacnu a krasnu dovolenku, tak budes aj ty spokojny.

Odporucam, ale bez zaruky.

Dominika M (bez overenia) 23.8.2018 - 06:41

Přes portál dovolenkování.cz jsem zakoupila zájezd pořádaný CK SunFlower... Po tom, co jsem si všude přečetla recenze, jsem myslela, že snad celou dovolenou stornuju.
Nakonec jsme to ale s kamarádkou riskly, a musím říct, že jsem moc ráda...
Všechno bylo v naprostém ale naprostém pořádku!!! Týden před odletem nám přišly pokyny, které se ještě ten den sice změnily, ale pořád nám bylo dostatečně včas dáno vědět... Navíc tím, že nám je změnily, jsme měly jakoby den navíc, protože jsme měly odlétat pozdě večer, a nakonec jsme odlétaly brzy ráno - super :)
Delegáti v Egyptě se o nás patřičně postarali a dovezli na hotely bez komplikací.. Přes CK jsme také zakoupily výlet do Luxoru - naprosto skvělý, doporučujeme.. Delegát byl Egypťán, který mluvil česky, historii výborně znal.. Vážně chválím.
Za mě špičková dovolená, za poloviční cenu než nabízí velké známé cestovky... Nemůžu než doporučit, a pokud se ještě někdy budu do Egypta chtít podívat, určitě ráda zvolím opět tuto cestovní kancelář :)

BarboraSSS (bez overenia) 31.8.2018 - 14:59

Leteli sme cez Sunflower teraz v auguste, aj ked recenzie boli skor negativne ako pozitivne, za tu cenu oproti inym cestovkam sme to riskli. Boli sme pripraveni teda naozaj na vsetko. Leteli sme z BA a dovolenku sme s agenturou vybavovali cisto cez e-mail. Cez komunikaciu, info, odlet, delegatov, samotny hotel... všetko bolo super. Lietadlo nemeškalo, delegát sa nám venoval, chodil za nami do hotela (často krát aj čakal na recepcii 15-20 min., lebo sme neodhadli pojem o čase) a vždy nás s úsmevom vítal. Taktiež výlety cez nich sme si užili. Jedinú nevýhodu vidím v lietadle spojenou s priestorom na nohy, kde je ozaj človek ako sardinka a tie 4h letu sú veľa, ale dá sa to prežiť. Určite cez nich pôjdeme ešte raz :)

Dadulka (bez overenia) 25.9.2018 - 09:25

Neochoto cestovnej kancelárie spolupracovať a klamať klienta.Poprosila som Ck pred odletom,že som ZŤP/ abz som v lietadle mala dobre miesto na sedenie pritom som im naskenovala preukaz ZŤP a vobec nič na letisku nebolo nahlasené,lietadlo strasne,piť dávali 2dcl a to až po 2hod.Ohľadom plaže ,že či nie je ďaleko povedali nie a pritom pláž golfovým autom 5min.a potom ešte 15min pešo.do jedálne nie je výťah ,čiže matky museli kočíky nechať na recepcii a tie starší ľudia a ja ako postihnutá sa štverat pešo po schodoch.Plaž plávat len z móla des.Oklamali nás že wifi je na recepcii zdarma pričom sme museli na 6dní zaplatiť 12eur,poháre špinave na plaži a pri bare smrdeli chlorom čo sa nedalo pit,pri odchode na druhý deň nemáte nárok na vodu na izbu a ani obed a ani balíček na cestu.Nikdz viac už nejdem strach a hroza a ya izbu pýtali 30eur aby bola z výhľadom na bazén,

Kamila Hozáková (bez overenia) 17.10.2018 - 12:19

Bylo nás 5 a pouze jeden z nás umí anglicky. Po příletu na letišti v Sharmu žádný delegát, na parkovišti před letištěm jsme diskutovali o tom co dál a že Sunflower tours je nesolidní. Přitočil se k nám arabský floutek a začal mluvit anglicky, že nás odveze, protože delegát je 3 dny mimo Sheikh. Odvezl nás neoznačeným mikrobusem a hned po nastoupení začal mluvit o tom že v hotelu Barcelo Tiran, který jsme měli zaplacený ,je problém s jídlem a že nás odveze jinam.Hotel jsme vybírali dlouho a pečlivě, protože jsme chtěli hotel bez mola, kde se dá šnorchlovat a koupat, takže jsme to odmítli, ale nebyl to nic platné, odvezl nás do hotelu Laguna Vista..,tvrdil že vstup do moře je tam stejný . Viděli jsme že to není pravda, bylo 400m molo a tak jsme chtěli do Barcela. Po dlouhém dohadování s delegátem po telefonu jsme dosáhli toho, že nás do Barcela odvezli,přetím ale po telefonu kupil jednu lež za druhou. Když jsme neuvěřili tomu že je špatné jídlo,tak tvrdil že tam bylo mnoho arabských rodin které zdemolovali pokoje, potom že se rekonstruuje křídlo hotelu a nakonec že v hotelu nemáme rezervaci. Po přijezdu do hotelu Barcelo nás odmítli ubytovat, že nás nemají v systému, cestovku neznají. Chtěli jsme od toho "zástupce" delegáta aby nás spojil s cestovkou, to odmítl, že je tam za ně on ,ale nechtěl nic řešit jenom že máme jet do jiného hotelu. 5.9. nám cestovka potvrdila voucher na 10.9. až 24.9. Takže jsme volali ze svého telefonu a ani na jednom ze 3 čísel to nikdo nebral. Tak jsme zkusili cestovní agenturu Zájezdy cz. přes které jsme zájezd kupovali. Tam nám slíbili že vše zjistí a zavolají zpět. Později nám sdělili že ani jim cestovka nebere telefon a že to zkouší po emailu. Když ten floutek viděl že mluvíme s někým z cestovky tak najednou s recepčním mluvili arabsky a potom řekl, že tam je rezervace až od 13.9. ale že 10.9. nás neubytují. Po těch lžích co jsme už slyšeli, jsme chtěli mít něco v ruce a jistotu že ve čtvrtek nás ubytují. Ze Zájezdů nám přeposlali email o tom že od čtvrtka je rezervace a že na 3 dny musíme jinam. Lagunu jsme odmítli a nakonec jsme odjeli do Parrotelu Beach ,protože už bylo po 17h (přiletěli jsme po 11h a za celý den jsme dostali pouze 2dcl džusu,k jídlu nic, i když jsme měli nárok už na oběd) a ten floutek začal vyhrožovat že už nás nikde neubytují. Odjeli jsme s tím, že zájezd budeme reklamovat. V Parrotelu je 100metrové molo, neustále červená vlajka a vstup do moře nebyl ,protože všude korálové podloží po kterém se nesmí chodit a pouze několik "loužiček " vody po kolena, to bylo ráno. V poledne už bylo vše suché a všichni se stáhli k bazénu, kde se dalo tak namočit, ne plavat, protože byl plný ,hrůza. Do Egypta jsme jeli šnorchlovat a chtěli jsme do Petry a Jeruzaléma. Ve čtvrtek odpoledne s hodinovým zpožděním nás odvezli do Barcela, takže jsme ztratili 3,5 dne dovolené, protože jsme absolutně nemohli trávit dovolenou podle svých představ. Delegát se nedostavil ,takže žádné výlety, v hotelu nebyla ani nástěnka cestovky a floutek nám řekl ať den před odletem zavoláme, aby nám řekl v kolik nás odveze na letiště. Nakonec, opět se zpožděním, poslal pouze řidiče, ale na letiště jsme se dostali. Snídaňové balíčky jsme nedostali a letadlo mělo 3,5h zpoždění , takže opět bez jídla a pití dlouhou dobu. Takto si služby cestovky nepředstavuji a proto reklamujeme a v případě potřeby budeme řešit i soudně,všechny před touto cestovkou varuji.

Martin Pecháček (bez overenia) 23.10.2018 - 16:00

Koupili jsme si zájezd do Marsa Alam do Egypta pro 4 osoby na 12 dní. Po vyplnění potřebných formulářů a zaplacení jsme doufali, že prožijeme další klidnou dovolenou v Egyptě. Byl jsem v Egyptě po jedenácté. Když nám přišly pokyny k odletu, našel jsem v nich chyby v příjmeních druhého páru. Nechápal jsem jak v této cestovní kanceláři mohou nedokázat bezchybně přepsat dvě ze čtyř příjmení... Už toto, vzhledem k citlivosti těchto informací v návaznosti na letenky, považuji za diletantismus ... I když sem se tomu divil, protože informace od nás byly odeslány bezchybně, nepřikládal jsem tomu velkou váhu a napsal jsem na cestovku, že tam mají chyby aby je opravili. Prý to opravit už nelze, ale že na letišti bude vše v pořádku, že uvědomili letiště o změnách .... dále nám byl změněn o den dřív termín odletu a příletu, ale to mi taky nijak nevadilo. Pop příjezdu do Prahy na letiště jsme si dali panáčka a pivko a těšili jsme se na dovolenou ...
Ale .... tím náš klid taky skončil. Při odbavení jsme se dozvěděli, že druhý pár- naše známé nelze odbavit, že cestovka Sunflower opravila pouze jednu část jmen a druhou ne. Že se jména v systému neschodují a že nás nelze odbavit ... to bylo rychlé vystřízlivění .... !
Nakonec po 45-ti minutách dohadování a telefonování přišel zástupce Travel Servisu a manuálně a pracně nás odbavil ... už jsme tomu ani nevěřili...
Po příletu do Marsa Alam nás čekalo další nemilé překvapení ... všichni cestující z tohoto letadla byli očekáváni delegátem cestovní kanceláře, jen na nás nečekal nikdo a rozhodně ne transfer z letiště na hotel !!! To považuji za naprosté selhání a další jednoznačný ukazatel, proč s touto cestovkou Sunflower už opravdu necestovat. Oslovili jsme delegáta od Exim Tours, který když viděl v jaké jsme situaci, začal obvolávat delegáty až zjistil, že opravdu se na nás cestovka vykašlala a žádný transfer nám nezajistila. Delegát Sunflower o nás vůbec nevěděl ...
Delegát Eximu nás vzal do svého autobusu, kde jsme museli řidiči nahlásit že jsme Exim, abychom se do našeho hotelu vůbec dostali...
Po našem příjezdu se večer objevil delegát a snažil se nám namluvit, že to bylo s Exim domluvené a že o tom věděl a td. Bez omluvy. Prostě katastrofa. trval na tom ještě 9 dní a až po tom, co jsem mu napsal, že toho lhaní máme dost, že jsme 4 svědci kterým delegát Eximu řekl, že o nás opravu nikdo neví ... Až po tomto přišla najednou omluva s nabídkou výletu jako kompenzace. Vzhledem k už tak špatným zkušenostem se Sumflower, jsme výlet do 3 km vzdáleného města přijali. Delegát nezapomněl připravit papír, ve kterém chtěl podepsat, že nebudeme žádat další kompenzace .....

Že druhý pár celou dovolenou s hrůzou trnul jak dopadne odbavení z Egypta, asi nemusím moc zdůrazňovat.. :-(

tak že za nás Sunflower už NIKDY !

Veronika V. (bez overenia) 30.10.2018 - 10:52

Dobrý den,

prosím o zveřejnění recenze na Vašem webu.

Letos jsme byli s přítelem s touto cestovkou v Egyptě. Už od samého začátku byly nějaké potíže. V první řadě nám změnili den odletu o celkem 3 dny. Následně nám měnili 2x leteckou společnost vždy se slovy, že "tahle je lepší, je na ni větší spolehnutí a máme s ní více zkušeností". Den před odletem nám byl změněn čas letu i letecká společnost z AIR Cairo na Al Masria, odlet z 20:30 na 21:30 s tím, že byl původní let zrušen. Nebyla to pravda! Po příchodu druhý den na letiště jsme na ceduli viděli let i s odletem AIR Cairo. Ale řekli jsme si, že teda OK. Den před odletem nám zároveň i přišlo odbavení, kde byly letenky pouze TAM, nikoli zpět. Když jsem volala na zákaznickou linku, bylo mi řečeno, že vše zjistí a zavolají zpět. Bez odezvy. Po více než 40 minutách jsem opět volala a člověk na lince mi sdělil, že "takto je to v pořádku a na cestu zpět stačí jen pasy". Nebudu ani mluvit o tom, že počet nocí také nebyl dodržen. Přiletěli jsme druhý den po půlnoci, tedy nocí nás čekalo pouze 13!! Nejhorší zážitek jsme měli na cestě zpět, kdy nás nechtěli pustit na letiště. A hádejte proč? Protože jsme neměli letenky na cestu domů!!!!! (Ačkoli nám bylo řečeno, že je vše v pořádku!!!). Nechtěli nás pustit na letiště. Nakonec se ukázalo, že nejsme jediný a prošli jsme dovnitř. Další problém nastal při odbavování zavazadel, kdy jsme se dozvěděli, že nejsme na palubě! A co víc? Pan Egypťan u odbavování nám odsekl, že si to máme jít zjistit sami!!!! Na letišti jsme se dozvěděli, že vlastně máme úplně jiný let, opět s jinou leteckou společností. Přišli jsme k paní na přepážku a co? Zase po nás chtěla letenky! S prominutím, ale krucinál, když už dělám v cestovce, tak vše zajistím a ne, že vystavím své zákazníky stresu. Všichni se s námi odmítali bavit. Až nakonec se nás tam sešlo 20 - 30 zákazníků se stejným problémem a začalo se něco řešit. Při všech těch kontrolách a stresech pak přišla třešnička na dortu, a to 2,5 hodinové zpoždění, kde nám 5x bylo ohlášeno, že bude let zpožděn a "pak nám řeknou více". Jak říkám, tohle byla snad nejhorší cesta a my jsme byli upřímně rádi, že jsme dorazili domů. Ke všemu výsměchu se nám ani neodvážil nikdo omluvit, že to takhle zvorali. A co víc? Musela jsem jim sama!! Podotýkám sama!! Napsat stížnost, na kterou mi také neodepsali. Naštěstí, alespoň hotel a hotelový personál byl opravdu krásný a služby perfektní, za což se ale nedá vděčit cestovce, naopak právě hotelu a lidem, kteří k němu patří! Ale za mě, CK Sunflowers Tours je banda podvodníků a pokud si chcete užít klidnou dovolenou se vším všudy, rozhodně si raději připlaťte a volte věrohodnou cestovku. Mohlo by se také stát, že se nedostanete domů, protože nebudete mít ani letenky. Opravdu při další dovolené budu hodně zvažovat, zda mi tohle peklo, byť za "dobrou cenu" stojí za to zažít znovu.

A to nemluvím o tom, že paní, která s námi letěla, měla původně zaplacený pobyt na 12 dní a nakonec ji bylo sděleno, že došlo k špatné komunikaci a zkrátili ji pobyt na 8 dní... (Pobyt 15.-29.9.2018, Serenity Makadi Beach)

Milan Vanák (bez overenia) 5.11.2018 - 14:14

3.11.2018 sme sa vratili z Hurghady, Coral Beach rezort. Dlho som hladal a cital recenzie ako na CK Sunflower tak na Coral rezort. Nakoniec sme sli. Ano,posunuli nam termin z povodneho 26.10.-2.11. na 27.10.-3.11.2018. Odlet z BA v cas, priamy let do Hurghady. Jediny ani ne problem bol, ze nekupujte viza cez CK. Dopadlo to tak,ze sme cakali v rade na delegata,ktory nam podal 75$ a poslal nas do rady na viza. Inak rezort Coral Beach je komplez malych prizemnych domcekov, veliky pokojny areal, animatori na 110% fungovali s usmevom na tvari i pre jedno dieta. Personal, apartman,restauracia a sluzby uplne v poriadku. Plaz s pozvolnym vstupom, vlastny koral na plazi s molom a milym plavcikom. Odlet bol sice posunuty o 2h, ale dozvedeli sme sa to este pocas pobytu. Odlietali sme o 04.00, check out bol 15min pred odchodom autobusu na letisko,ziadny priplatok za Late check out. Spokojnost velka, uz teraz rozmyslam nad zabookovanim tohto rezortu na leto 2019. Za mna super dovolenka pre mna,manzelku i 7r dcerku.

Dada H (bez overenia) 14.11.2018 - 18:49

Nechcela som veriť, že jedna CK môže mať od klientov tak zlé hodnotenie až som si to vyskúšala na vlastnej koži. A hovorím nikdy viac. Odlet zmenený z jedného dňa na druhý a v deň odletu sa menili časy 3x. Doleteli sme do Egypta v lietadle asi 5 kategórie, špina, v záchody bez toaletného papiera - hrúza. Na letisku sme sa postavili do jedného radu na víza, ktoré sme zaplatili CK, kde nám do rúk dali peniaze a vystáli sme si ďalší rad, aby sme si kúpili víza. Delegát katastrofa, za 15 dní, jedno stretnutie hneď po prílete, večer o 20.oo hod. Potom už sa tam ani neukázal. Ani sme nemali oznam, kedy odlietame... najprv nám oznámil, že nemáme let v sobotu, ale až v utorok... ale v piatok večer nás z recepcie upozornili, že v sobotu ráno odchádzame o 4. hod rannej. No paráda... Všetko maslo... je len na CK Sunflower tours. Cestujeme 2x v roku rôznymi CK, ale taká neschopnosť zo strany CK Sunflower sa len tak často nevidí. Verím všetkým, ktorí sa na Ck Sunflower sťažovali. Kto chce cestovať uvedenou CK - určite verte ľuďom, v tomto prípade je a je to pravda

Dostálová (bez overenia) 23.11.2018 - 13:56

S touto CK již nikdy víc! Objednala jsem v srpnu zájezd od 18.08.2018 - 25.08.2018 do Egypta pro 2 dospělé osoby a 2 děti (obě 9 let). Cena zájezdu pro jedno dítě byla 11835 Kč a pro druhé 9074 Kč včetně letištních poplatků a víza. Po příjezdu na hotel AMC Royal nám bylo sděleno, že dostaneme pokoj jen se 2 lůžky pro dospělé a jednu přistýlku. Vše jsem 2 dny reklamovala na recepci hotelu, u delegáta a nic se nevyřešilo. Jedno dítě po celou dobu pobytu lůžko nedostalo. Na místě jsem dle pokynů sepsala písemnou reklamaci, kterou mi delegát napsal na originální tiskopis Sunflower a podepsal. Po příjezdu z dovolené jsem celou věc u CK reklamovala o doložila fotodokumentaci včetně dokladu o sepsané reklamaci.. Přístup CK byl otřesný, do 30 dní reklamace vyřešena, neustále jsem jim psala - bez reakce. Na zákaznickém centru nikdo telefon nezvedal. Po více jak 40 dnech, kdy se mi podařilo do CK dovolat mi bylo sděleno, že ještě nemají vyřešeno a že jim egyptský delegát nereaguje. Na dotaz, proč se potřebují kontaktovat s delegátem, když jsem splnila veškeré podmínky pro reklamaci a reklamační doklad mají od delegáta podepsaný, nevěděli co mi odpovědět. Na reklamaci podanou 31.8.2018 přišlo vyrozumění až 9.10.2018. CK vyhodnotila, že cena za neposkytnutou přistýlku je 1300 Kč z celkových 11835 Kč! To je fajn ne, když dítě nemá kde spát. Aby tomu nebyl konec, tak do dnešního dne, žádné peníze CK SUNFLOWER nevrátila.
Za mě tedy, již nikdy více. Stát se může cokoliv, ale kvalitní CK se pozná právě podle toho, jak je shopna a ochotna řešit reklamace a problémy svých klientů !

Juraj Hyben (bez overenia) 12.1.2019 - 13:38

Chcel by som Vás len varovať, že ak máte zakúpený zájazd do Egypta cez CK SUNFLOWER je úplne bežné že po prílete Vám delegát oznámi, že hotel ktorý ste si zaplatili je bohužiaľ obsadený. Takže Vás šupnú do toho ktorý majú volný...Delegát Vám nepomôže a CK sa tvári že nechápe ako je to možné...Reklamáciu Vám neuznajú lebo Vám podla nich dali adekvátny hotel...Takže ľudia radšej to neriskujte!

Pridať nový komentár

Ako sa nazýva rieka, ktorá sa vlieva do Dunaja pri Devíne?

Podeľ sa s novou témou s Dobrodruhmi