Hrebeňovka Veľkej Fatry na 2 dni - Veľkonočné sviatky

info_3 18.3.2019 - 11:59

Ahojte, plánujem hrebeňovku Veľkej Fatry 19-20.4 s prespaním na chate pod borišovom.
Väčšinou chodím na hory sám, keďže väčšina mojich známych nie sú ochotní ísť niekam na dlhšie, alebo sú z kategórie ufrflancov :D ale povedal som si, že je na čase nájsť nových a pozitívne naladených dobrodruhov na potulky po našich krásnych horách. Bližšie info na roman365@post.sk

Diskutujúci Dobrodruhovia:

info_3 25.3.2019 - 13:12

Ahojte, mám približný plán v hlave a jediné v čom ešte nie som taký rozhodnutý, je dedina z ktorej vyrážať. Šlo by to napr z Harmanca ďalej by sa išlo na Kraľovú Studňu, Krížna, Ostredok, Ploská a na chatu pod Borišovom (https://mapy.hiking.sk/?hpid=eK9AC).
A na druhý deň cez Plosku a Rakytov ďalej po hrebeni až do Ružomberka. Tuto trasu od Ploskej (Liptovska Revúca) do Ružomberka som minulý rok išiel dva krát a je to niečo neuveritelne krásne, naozaj sa toho neviem nabažiť. A hovorím si, že bude teraz veľa voľných dní, tak si to trošku predĺžim. Prvý deň by sa malo dať (podľa hikingu) cca 27 km a ten druhý už mám odmerané viac krát, okolo 34-35 km. Ešte riešim otázku odvozov, rád by som nejakým spôsobom nechal auto v Ružomberku, toto ešte nemám vymyslené.

Celkom si neviem predstaviť, aký salaš myslíš.. akože ísť niekde dole a potom na druhý deň znova hore na hrebeň? Prečo keď je úplne ideálna chata v podstate strede tejto trasy? Ako je tu ešte možnosť spať pekne pod holým nebom, čo je tiež zážitok sám o sebe.

Janik12345678 (bez overenia) 25.3.2019 - 13:18

In reply to by info_3

Priamo na hrebeni je vela bud a salasov kde sa da prespat bez platenia. Nie je to take pouodlne ako na chate ale mas 10 evry usetrenych.. a poznam tu trasu.. teda z harmanca som ešte nešiel ale od kralovej studne au po ruzomberok to mam viac krat prejdene..

info_3 25.3.2019 - 13:48

Aha ty myslíš tie búdy :D rozumiem, že tu ide o priority a každý ich má iné. Pre mňa osobne nehrá moc rolu 10e (keďže na hrebeni inde moc už neminieš) za prespanie na chate a pri predstave ze si večer dám pivko so super ľudmi a ráno teplú praženicu.. tak určite vyhráva tá chata.
Jano odvoz poriešime, keď budeme poznať konečný počet osôb, zopár známych sa ešte rozhoduje. Ale dobre vedieť :)

Diana (bez overenia) 6.4.2019 - 13:11

Ahoj, ja by som sa mozno pridala, kedze presne nieco take som chcela spachat cez velkonocne volno. Mozem sa spytat, ktore presne dni by som si mala vyhradit?

info_3 6.4.2019 - 21:25

Ahoj, zmenila sa nam trosku trasa a idealne to s tebou prejst na fb, pretoze tam uz máme skupinu na tuto hrebenovku. Pridaj si ma tam prosim ta, ja ti napisem presny plan a rozhodnes sa ci chces ist :) Roman Zorvan (fotka z hor)

Pridať nový komentár

Ktorá slovenská dedina je známa malovanými drevenicami?

Podeľ sa s novou témou s Dobrodruhmi