Madagaskar - 4/2020, okruh, 18 dní

Obrázok užívateľa
Anonymný (bez overenia)

Ahojte ,
hladam poslednych 3-4 zaujemcov o naozajstne cestovanie.
Cielova skupina 40+ rokov. Madagaskar je zbytocne ospevovat - absolutne
bezkonkurencna krajina na poznavaci okruh.
Cestovanie v case + tri dni na stále panenských plážach v Anakao.
Komplet zabezpecený servis.
Podmienkou nie su cestovatelske skusenosti,
Vhodne aj pre začiatočníkov, pre ktorých je to cestovateľský sen.
Velká prílezitost - nevhodné pre výletnikov
alá Srí Lanka,Sejšely, Maledivy.
Viac mailom na : [email protected]

Dobry den , je to este aktualne ? Poprosim o info, mam vazny zaujem

Dík za email, ano je to aktuálne ...este 4 volne miesta, napište mi prosím na [email protected] a poslem Vám komplexne info.Dakujem.

Ahojte,
inzerát je stale aktuálny....

ako vyzera naozajstne cestovanie?

Stačí pozemnou cestou prejsť zo Slovenska do Indie alebo 2000 km po Madagaskare bez preletov a hneď pochopíš....

Takze min cca 3mesiace cesty ? A co pakistan? V pohode? Kedze zhanate 4ludi, tak to uz bude dost masovka a ci sa mylim? Z indie potom nakladnou lodou? 2000km ak robis caste zastavky ziadny problem aj bez preletov.

Hľadám posledných 3-4 ľudí, to je len psychologický "ťahák" pritom sa zostavuje cca 13-členná skupina - na ozajstné cestovanie - tým sa myslí to niekoľkohodinové trmácanie po "poľných cestách" v malom autobusíku pre organizovanú skupinu, ktorá má vopred určený program?
Pre mňa sú ozajstní cestovatelia tí, ktorí si vybavujú všetko sami, majú vlastnú skúsenosť s krajinou, domorodcami a nechodia ako ovce v skupine, kde je jeden bača :)

Keby sa nejednalo o Madagaskar dám ti za pravdu...
Madagaskar je síce úžasný ale svet skoro ako pred  100 rokmi - to nie je JV Azia alebo India kde všetko funguje a kde je možné sa aj v relatívne krátkom čase bezcieľne túlať a cestovať ,,naozajstne,, t.j. bezcieľne.

  Tu treba mat presný itinerár po dňoch alebo minimálne skoro mesiac času. Na ostrove nie sú až na krátke úseky žiadne linkové busy ani vlaky. Väčšina turistov cestuje preto prenajatým autom so  šoférom. Auto bez šoféra tu nie je možné prenajať.  Cestovanie busom je z tohoto hľadiska kompromis, ale
jedna sa o najlacnejší a najpohodlnejší spôsob.

Cesta je určená hlavne pre záujemcov vo veku: 50-55+ rokov,
tí si už potrpia a uvítajú určitý štandard a servis.  
Takže reakcie a pripomienky mladších sú absolútne od veci...

Iba 28 percent ciest je tam asfaltových a na prejdenie a videnia toho istého ako s prenajatým busom treba miestnou dopravou - zberené taxi /taxibrousse/ min 23-24 dni.

To si časovo nemôže každý dovoliť. Áno, presne tak cestovanie je utrpenie a trmácanie a nie nakupovanie  v supermarkete - hľadanie akciových leteniek a pod.
Jasne je to ,,naozajstné cestovanie ,,  - sme však limitovaní časom.  Aj preto kompromis...

Priemerná rýchlosť presunov je na Madagaskare 30 km za hodinu.

Na druhej strane tá  možnosť cestovania v čase to je už výnimočné v dnešnom svete...
Naviac je tam silný ázijsky vplyv ...teda to čo sa dalo zažiť v Ázii pred 20 rokmi ale dnes už nie...Barma je napr, v tomto smere ukážková krajina - tam sa dnes už neoplatí ani ani isť..

Mám tam miestneho malgašského ,,baču,, - sprievodcu, je to zaujímave s nim poznať miestne zvyky, navštíviť  miestnu  školu, domorodú rodinu, rybárov atď...
Ideálne je tam  isť sam ale je to tvrde cestovanie byť  stlačený  so 14-16 domorodcami v taxibrousse a takto ani vačšina ľudí  na polostrov  Anakao nedôjde a bez toho to je len polovičná cesta.

Celé  je to zbytočné  vysvetľovateľ, ...ok...pokúsil som sa a týmto je to pre mňa uzavretá kapitola.

Ja by som mozno mala zaujem. Mam 35 r. Lenze mozem len na 2 tyzdne..

Si dobrodruh? Daj to o sebe vedieť!

Podeľ sa s novou témou s Dobrodruhmi