Na sever Európy stopom

mlinco319 21.7.2019 - 16:17

Ahojte cestovatelia,

som v tomto nový a dalšie leto 2020 by som sa chcel vo dvojici vybrať stopom na sever Európy s cieľom 300km od Štokholmu vo Švédsku. Poľsko by som zrejme prešiel busom a začal niekde v Litve a následne Lotyšsko, Estónsko, Fínsko- okolie Helsínk a následne ku Štokholmu. Z Estónska do Helsínk bud nejakým lacným spôsobom (ak viete ako privítam každú radu) alebo cez Rusko ale s tým zatiaľ nepočítam. Následne nejaké túlanie sa po Fínsku a zas trajektom do Švédska. Lietadlám sa chcem asi vyhnúť kvôli problémom s batožinou. Vo Švédsku by sme strávili nejaký čas u známych.

Malo by ísť o low cost cestovanie aj ked v konečnom dôsledku to bude asi drahšie ako lietadlom do Švédska, ale ide predsa o zážitok. Časovo nebudeme obmedzený takže kludne mesiac, dva na ceste.

Viem, že je veľa vecí na internete, ale rád by som privítal každú radu, hlavne také aké tam ľahko nenájdem :) Je to asi skoro takto rok pred to riešiť ked sa ešte môže veľa vecí zmeniť, ale chcem byť pripravený.

Na začiatok by som potreboval nejakú radu aký batoh zvoliť, aby som ho dovtedy ešte mal čas vyskúšať, hlavne objemovo. Potom môžem napísať aj aké veci so sebou chystám brať.

Ďakujem stopári! :)

 

Pridať nový komentár

Podeľ sa s novou témou s Dobrodruhmi