Klamstvá, ktoré sme na cestách vyslovili už asi všetci!

Cestovanie nie je vždy prechádzka ružovou záhradou a  niekedy si vyžaduje použitie klamstiev, nech už sú akokoľvek zlé. Či už sme klamali sami sebe alebo ľuďom okolo nás, tu sú najčastejšie klamstvá, ktoré sme na cestách vyslovili hádam všetci!

„Jem len to, čo jedia domáci.“

Láka vás miestny syrový toast? Alebo ste zistili, že máte podráždený žalúdok z  podivného karí? Nech už je to čokoľvek, preventívne si v  reštauráciách objednajte radšej niečo, čo je vám aspoň trochu známe.

„Spanie v  nočnom autobuse nebude problémom!“

Tento nápad vám síce ušetrí peniaze za ubytovanie na jednu noc, ale je to skutočne dobrý nápad? Vo vašom vnútri zrejme tušíte pravdu – väčší počet zastávok na toaletu, hodinová prestávka na polnočnú večeru, sedadlo so zlomeným operadlom, kŕčovitá poloha nôh, chrápajúci spolu sediaci, rev hudby či zatuchnutý smrad. Toto naozaj neznie ideálne.

„Samozrejme, zostaneme v  kontakte“

Možno to spočiatku naozaj myslíte vážne, ale nebude trvať dlho, kým žiadosti o  priateľstvo od týchto ľudí na Facebooku jednoducho zrušíte tlačidlom „ignorovať“. Čo už, nemôžeme byť kamaráti s  každým.

„Mojim priateľom kúpim toľko darčekov!“

Áno kúpite, samozrejme. Ale nakoniec si ich necháte pre seba.
„Áno, do vášho baru/hotela/reštaurácie sa určite vrátim!“
Samozrejme, do svojich obľúbených destinácií sa vraciate často, ale navštíviť nejaký hotel vzdialený tisícky kilometrov od vášho súčasného miesta pobytu určite nebude jednoduché ani reálne. 

„Všetko, čo som si priniesol/la sa mi určite zíde.“

Áno, samozrejme, všetko vrátane vášho notebooku, iPadu, laptopu, reproduktora, telefónu, náhradného telefónu, náhradnej nabíjačky, cestovného Scrabble a  taktiež tretích slnečných okuliarov v  prípade, že by sa vám dvoje z  nich zlomili.

„Áno, vo vašom hoteli som sa vyspal/a dobre.“

Niekedy to síce môže byť pravda, ale stávajú sa aj prípady, kedy po prebdenej noci kvôli pružinovému matracu či štekajúcim psom jednoducho zatnete zuby, zostanete slušný a  poviete takúto vetu.

„Naučím sa miestny jazyk.“

Samozrejme, spočiatku začnete počúvať nahrávky, učiť sa slovíčka či púšťať si rôzne videá, ale po zopár neúspešných pokusoch o  objednanie si jedla v  reštaurácií aj tak skončíte pri medzinárodnej angličtine.