Termálne kúpaliská

Jozef Terem - 26.1.2007

Po celom Slovensku je pomerne veľké množstvo známych aj menej známych termálnych kúpalísk s celoročnou prevádzkou. Skúsme si ich preto niekoľko pripomenúť ako vhodný tip na rodinný výlet.

Oravice

Ak sa chystáte do Tatier alebo na Oravu, doporučujeme navštíviť Oravice. Pred dvoma rokmi tu popri zrekonštruovanom areály starého kúpaliska postavili celkom nový a luxusný Meander park. Hoci Oravice nie sú tak známe ako Tatralandia v Liptovskom Mikuláši, nachádzajú sa v krásnom prírodnom prostredí na hranici západných Tatier. Navyše, tamojšia minerálna voda je liečivá, s vysokým obsahom železa. Využíva sa najmä pri balneoterapii a blahodárne pôsobí aj na nervové choroby, choroby pohybového ústrojenstva, choroby obličiek a močových ústrojov.Ak sa chystáte do Tatier alebo na Oravu, doporučujeme navštíviť Oravice

Známym kúpaliskom na severe Slovenska je aj Bešeňová. V areály sa nachádza šesť bazénov, otvorené je celoročne. Termálna voda pôsobí blahodárne predovšetkým na pohybové ústrojenstvo, urologické problémy, dýchacie ústrojenstvo a má priaznivé kozmetické účinky. Termálne kúpalisko ponúka po celý rok okrem kúpania aj relaxačné masáže, príjemné posedenie v reštaurácii a ubytovanie v apartmánoch.

Poprad, Meder a Podhájska

Ak ste z východu, pravdepodobne najvhodnejším miestom na zimné kúpanie je nové AquaCity v Poprade. Je tu viacero vnútorných aj vonkajších bazénov, šmýkačiek, detských ihrísk, sáun, barov, kaviarní a reštaurácií. Otvorené je celoročne za každého počasia, čo ocenia najmä lyžiari po náročnom dni na svahu.

Nachádza sa 10 km od maďarských hraníc a 65 km od hlavného mesta. Nový krytý rekreačný komplex je otvorený celý rok medzi 9.00 a 21.00 h. Vodná plocha krytého bazéna s atypickým tvarom má rozlohu 300m2, jeho hĺbka je 1,3m a polokrytý sedací bazén s vyššou teplotou vody vytvára ideálne podmienky na oddych a relaxovanie pre každého navštevníka, vrátane malých detí. Vstupné je 170,-Sk, deti do pätnásť rokov 120,- Sk a do troch rokov zdarma. Otvorené od 9.00 do 21.00. Veľmi obľúbené je aj termálne kúpalisko v Podhájskej, v Nitrianskom kraji. Vo všetkých bazénoch je termálna voda s teplotou 27 - 38 stupnov Celzia, vhodná na liečenie ochorení kĺbov, chrbtice a svalstva. Voda v Podhájskej je svojim zložením špecifická. Ako jediná na Slovensku je slaná. Tento komplex okrem bazénov ponúka návštevníkom perličkový kúpeľ, masáž, solárium, saunový svet, bioptron liečbu, kozmetický salón, reštauráciu a bar. V zimnej sezóne je otvorené do 20.00.

Komentáre

Ak chcete písať komentáre, prihláste sa alebo sa zaregistrujte.