Viedeň - ilustrovaný sprievodca

Společník cestovatele je aj na Slovensku mimoriadne obľúbená edícia ilustrovaných sprievodcov, ktorá dokonale vystihuje motto edície: Spoznávajte svet na vlastné oči. Práve vyšiel nový diel Vídeň, ktorý na takmer 300 stranách ponúka všetko, čo hlavné mesto Rakúska ponúka.

Ak milujete históriu, či umenie alebo sa len chcete poprechádzať v krásnom prostredí, buďte si istí, že toto všetko vo Viedni nájdete. Od cisárskych a šľachtických palácov a galérií umenia až po parky a ohromný lunapark, i ďalšie atrakcie takpovediac pre každého. Habsburská Viedeň, Zelená Viedeň, tip na rodinný deň, prehľad cien od cestovného, cez vstupné až po jedlo.

Kniha Viedeň – Spoločník cestovateľa je prehľadne rozdelená na niekoľko častí – v prvej sa zoznámime s Viedňou: štyri dni v tomto meste, Viedeň na mape, jej história v skratke, Viedeň počas roka a Letmý pohľad na mesto. Potom nasleduje časť Oblasti Viedne - Stephansdom, Hofburg, až po okrajové časti a kniha ponúka v tejto časti aj tipy na tri prechádzky. Ďalšiu časť tvoria informácie pre turistov ohľadom ubytovania, jedla, obchodov, zábavy, aj atrakcií pre deti. A napokon posledná časť, ktorú tvoria praktické rady, cesta do Viedne, doprava po meste, register ulíc, či mapky.

Viedeň – sprievodca cestovateľa  je mimoriadne užitočná príručka, s ktorou naozaj nezablúdite a dokážete využiť pobyt v rakúskej metropole na maximum. Nechýbajú tabuľky „Nenechte si ujít“ s upozorneniami na najvýznamnejšie pamiatky a zaujímavosti. Prehľadné trojrozmerné mapky z vtáčej perspektívy priblížia štvrte, ulice aj budovy.  Jedinečné prierezy a plány vám umožnia nahliadnuť do verejných budov a pamiatok – nepotrebujete na to ďalšie sprievodcu, postačí tento.  

Nová kniha od Joža Terema

Recenzia