Lyžovačka v Turracher Höhe

Jozef Terem - 8.2.2016
Lyžiarske stredisko Turracher Höhe môžeme nazvať aj pokojným, romantickým zimným rajom, ktorý ponúka návštevníkom od novembra až do začiatku mája výbornú snehovú pokrývku a zjazdovky siahajúce až do nadmorskej výšky 2 205 m. Celá oblasť Turracher Höhe je typická svojim príjemným vidieckym rázom v kombinácii s malebnými jazerami.
 
Z vlastnej skúsenosti musím povedať, že ide o veľmi príjemné lyžiarske stredisko s idylickou atmosférou, ktoré si žije vlastným pokojným životom. Je to rapídny rozdiel v porovnaní s veľkými rakúskymi areálmi, kde panuje obrovský ruch a všade okolo vás je množstvo ľudí.
Turracher Höhe
Lyžiarske stredisko Turracher Höhe láka nielen vďaka svojej polohe, ale predovšetkým vďaka jasnému slnečnému počasiu. Ideálne je tu aj jarné lyžovanie až do 1.mája. Zimný areál Turracher Höhe lyžiarom ponúka celkom 42 km zjazdových tratí rôznych obtiažností a 14 lanoviek a vlekov. Začiatočníci môžu využiť služby lyžiarskych a snowboardových škôl. Oblasť Turracher Höhe je ideálna tiež pre priaznivcov bežkového lyžovania a zimnej turistiky. V okolí Turracher Höhe je k dispozícii približne 15 km bežeckých stôp a 25 km turistických trás. Zaujímavá na bežeckých stopách v Turracher Höhe je ich poloha, nachádzajú sa v úctyhodnej nadmorskej výške 1 700 - 1 800 m.

Snowpark, Funslope a Nocky Flitzer

Vlani rekonštruovaný snowpark dlhý 1,5 kilometra ponúka veľké vyžitie ako pre začiatočníkov v oblasti freestyle lyžovania a snowboardingu tak i pre skúsenejších borcov. Koho nebaví obyčajná zjazdovka a chcel by zažiť trochu akčnejšej zábavy, pre toho je pripravená Funslope - zábavná trasa na zjazdovke s niekoľkými prekážkami. Nočné lyžovanie prebieha každú stredu od 20:00 do 21:30. Do pozornisti dávam aj Nocky Flitzer, čo je jedinečná alpská horská dráha s dĺžkou 1 600 metrov. Tu sa môžete spúštať nielen v zime ale aj v lete. 
Turracher Höhe
 
Turracher Höhe
Horské zamrznuté jazero Turracher See sa v zime stáva obľúbeným klziskom. Jazero je vklinené medzi vysoké hory a pretína ho pomyselná hranica medzi Štajerskom a Korutánskom. Zábavy v Turracher Höhe si užijete aj pri nočnom sánkovaní, ktoré sa koná každý utorok a štvrtok, pri túrach na snežniciach alebo curlingu.

Rebierka v K-Alm-Hütte

Za návštevu stojí aj niektorá z mnohých chát a reštaurácií, ktoré ponúkajú regionálne špeciality s veľkým dôrazom na kvalitný servis. Aj v tej najzapadnutejšej horskej chate na zjazdovke vám naservírujú regionálne delikatesy. Hlavný dôraz je pritom kladený na čerstvosť a kvalitu surovín, z ktorých sa pokrmy pripravujú. Tie pochádzajú výlučne z tunajšej produkcie z najbližšieho okolia. Pokiaľ sa chcete najesť priamo na zjazdovke, odporúčame cenovo prístupné rebierka v K-Alm-Hütte, ktore stoja okolo 11e a z ktorých sa dosýta najedia aj dvaja. V MeiZeit-Hütte si vychutnáte zase špeciality z pečeného mäsa a v Sonnalmhütte neodoláte panvičke so syrovými käsespaetzle. 
Turracher Höhe, Alpenpark

Ubytovanie v Alpenpark

Ak ste väčšia partia alebo rodina, tak za zváženie stojí ubytovanie v nových drevených chatkách v Alpenparku, ktoré sú postavené priamo na koloch v strmom svahu. A hlavne vás nadhne nádherný výhľad. Súčasťou zariadenia je komplet vybavená kuchyňa, vírivka, infrasauna a obrovská obývačka s krbom, čo vyvoláva pocit domácej atmosféry a pohody...
Komentáre Disqus