Vo Wurzeralme zaplatia deti do 10 rokov za lyžovačku len 2 eura

Dobrodruh.sk - 10.2.2016
Lyžiarsky región Hinterstoder - Wurzeralm v Hornom Rakúsku je zaujímavý najmä dobrou dostupnosťou z juhu Slovenska, rozmanitými zjazdovkami a fantastickou panorámou krajiny. Ale samozrejme aj tým, že je tu vôbec prvá 10-sedačková lanovka v Hornom Rakúsku a deti do 10 rokov môžu lyžovať len za 2,-eura.

Hinterstoder

Leží len 13 kilometrov od diaľnice, 300 kilometrov z Bratislavy a autom sa sem možno dostať za tri hodinky... V tejto oblasti je idylická zimná krajina, nádherná horská scenéria a nezabudnuteľné lyžiarske svahy.
Hinterstoder - Wurzeralm
Lyžiarske stredisko Hinterstoder má k dispozícii 40km zjazdoviek, ktoré môžete využiť aj na lyžovanie, aj na snowboarding. Na tie najvyššie svahy vás vyvezie celkovo 14 vlekov. Toto zimné športové stredisko sa nachádza v  nadmorskej výške od 600 do 2000m.n.m.
Hinterstoder - Wurzeralm
Rozsiahla škála miestnych svahov ponúka nezabudnuteľný zážitok pre skúsených aj menej skúsených lyžiarov. Okrem toho sa tam nachádza aj detský park Sunny Kids, svah na meranie rýchlosti a  taktiež trať pre svetový pohár Hannes-Trinkl. Tento 3,5 kilometra dlhý úsek je však už len pre skúsených lyžiarov, nakoľko sklon je miestami až 60%.
O jeho prípravu sa stará miestny rodák Hannes Trinkl - bývalý Majster sveta v zjazde, bronzový z olympiády v Nagane a víťaz viacerých zjazdov vo Svetovom pohári.
Zo spomínaných 40km zjazdoviek je 12km jednoduchých, 18km stredne náročných a  10km náročných. Sezóna trvá od začiatku decembra do cca polky apríla. Ceny za lyžovanie sú orientačne nasledovné: 42€ za dospelého, 34€ za tínedžera a  23€ za deti.

Wurzeralm

Ďalšie skvelé stredisko nachádzajúce sa neďaleko Hinterstoderu sa nazýva Wurzeralm. Ponúka 22km zjazdoviek, na ktoré vás prepraví celkovo 7 vlekov. 
 
Nadmorská výška tohto strediska sa pohybuje v  rozmedzí od 810 po 1870m.n.m.
Nádherné prostredie tohto lyžiarskeho areálu je prístupné lanovkou, ktorej cesta trvá iba niekoľko minút. Najvyšší bod strediska je Frauenkar. 
Hinterstoder - Wurzeralm
Vynikajúca horská poloha a  moderné zasnežovacie systémy zaručujú absolútnu spoľahlivosť snehu. Sedem vlekov, zjazdovky pre všetky úrovne schopností, štýlové reštaurácie, detský park Sunny Kids a  dve údolia ponúkajú návštevníkom všetko to, po čom túžia.
Hinterstoder - Wurzeralm
Z  22km zjazdoviek je 10km určených pre začiatočníkov, 10km pre pokročilých a  2km pre expertov. Sezóna trvá podobne ako u  predchádzajúceho strediska od začiatku decembra do polovice apríla. Za lístok pre dospelého zaplatíte orientačne 39€, pre tínedžera 32€ a  pre dieťa 21,50€.
No najmladšie deti do 10 rokov /ročník 2006/ si môžu užívať lyžovačku v sprievode jedného rodiča len za 2,-eurá /je potrebný dôkaz o rodinnej príslušnosti!/. Týmto sa stáva toto stredisko zaujímavým tipom hlavne pre rodiny s deťmi.
Komentáre Disqus