Recenzia: Bežecká bunda Puma Graphic Woven Jacket

Jozef Terem - 3.5.2016
Modrá pánska športová bunda Puma Graphic Woven Jacket je určená predovšetkým na bežecké a iné športové aktivity. Bola navrhnutá tak, aby vás pri športe ochránila pred vetrom a udržala v teple aj v nepriaznivých podmienkach. Bežecká bunda má prepracovaný strih, ktorý výborne sedí na tele. Základom je ľahký materiál, ktorý neprefúkne a udržuje teplo. No zároveň sa v bunde nepotíte. Modrá farba navyše pôsobí veľmi príjemne.
 
Poďme však trochu do detailov. Tiež ste si už mysleli, že bundu na beh môžete schovať do skrine? Opak je však pravdou, večer je stále zima a aj preto túto peknú bundu od Pumy využijete naďalej dosýta. Puma Graphic Wowen je ako stvorená pre jarné behanie, no vyskúšal som si ju aj počas zimy, keď sa teplota pohybovala pod nulou. Zo začiatku som sa cítil mierne neisto. No potom, možno to znie až neuveriteľne, som sa cítil v pohode aj v zime. Hoci najmä zo začiatku som dosť pociťoval chlad. Táto bunda je z tých kusov vybavenia, ktoré majú za úlohu vás chrániť pred vetrom či nejakou tou prehánkou, no zároveň ale pôsobí tak, akoby ste na sebe skoro nič nemali.
Teda neobmedzuje, nedrie, neškrtí. Na pohodlie bežca sa myslelo hneď pri stojacom golieriku. Koniec zipsu je krytý, takže nedrie do krku. Celý golier je podšitý jemnou tkaninou, aby vás nič nerušilo pri behu. Naviac je golier skvele tvarovaný. Jeho koniec nie je rovný, ale zvlnený. Zistíte, že vyššie okraje goliera chránia krk po stranách, nižšie okraje naopak bránia zarezávaniu goliera do krku pod bradou alebo v zátylku.
Puma Graphic Woven Jacket
Bundu využijú rýchlejší a viac tepla produkujúcu bežci pokojne aj počas troch sezón. Od jari do jesene. Môžete si ju brať na svoje bežecké výpravy ale aj ako záložný variant pre náhle zvraty počasia. A navyše budete v bunde vyzerať dobre :)

Ripstopova úprava, ochrana pred vetrom

Výrobca použil technológiu Wind Cell, ktorá vás ochráni pred vetrom. Tenký a jemný materiál je v ripstopovej úprave. To znamená, že v prípade roztrhnutia by sa diera nemala šíriť látkou ďalej. Bunda je tiež mierne vodoodpudivá. Nezachráni vás síce pred prietržou mračien niekde v horách, ale drobnú sprchu v nej zvládnete.
Puma Graphic Woven Jacket
Výhodou je, že sa vďaka špeciálnej úprave bunda nelepí na telo toľko ako iné vetrovky. A tiež veľmi rýchlo schne. Odvetrávanie zaisťujú prieduchy v hornej časti chrbta. Vrchná časť bundy totiž nie je k spodnej časti prišitá napevno, ale sú tu štyri širšie prieduchy, vďaka ktorým môže vzduch prúdiť von a vy sa tak v bunde nezaparíte.
V dolnej časti chrbta sa nachádza malé vrecko, kam uložíte kľúče, mp3 prehrávač, mobil a podobne. Naviac sa do tohoto malého vrecka dá aj celá budna zbaliť. Malý a ľahký balíček sa zmestí do každého batohu či vrecka. Môžete si tak bundu vziať so sebou aj na dlhšie trate, keď sa rýchlo môže zmeniť počasie.
Puma Graphic Woven Jacket
 

Ja osobne bundu nevyužívam len na beh

Aktívne ju využívam aj pri bicyklovaní, pričom veľmi oceňujem hlavne odolnosť voči vetru. Na rovine ju mám počas veternejších dní oblečenú stále a vôbec nemám pocit zaparenia. Pri horskej cyklistike ju mám pri výstupe zbalenú a pri zjazde si ju oblečiem a chránim sa tak proti chladu. Ako jedinu nevýhodu asi považujem skutočnosť, že bunda nemá kapucňu. Tá by však pri behaní mohla spôsobovať pocit nepohodlia. 
Bunda Puma Graphic Wowen je ideálnym parťákom do veterného počasia pri behu aj na bicykel. Využijete ju od jari do jesene buď priamo na sebe alebo ako záložnú vrstvu, ktorú zbalíte do malého balíčka a vezmete so sebou.

Bežecké tričko Reebok Re Ss Tee

Pod bundu zvyknem nosiť bežecké tričko Reebok Re Ss Tee. Tričko vynikajúco sedí na tele, materiál je príjemný na dotyk, mierne lesklý, poddajný. Prijemne chladí aj keď som bol po behu upotený, nakoľko technológia PlayDry napomáha odvodu prebytočnej vlhkosti od tela. Celoplošná sieťovina v zadnej časti zaručuje efektívne ventiláciu a priedušnosť. Voči tomuto tričku nemám absolutne žiadne výhrady a navyše aj veľmi dobre vyzerá :)
Komentáre Disqus