Zaostrite si do temnej noci baterkou Fenix ​​FD41 so zoomovacím kužeľom

Vlasta Beránek - 1.2.2017
Fenix ​​FD41

Výkonná kompaktná baterka Fenix ​​FD41 zaujme možnosťou nastavenia šírky svetelného kužeľa. Výkon 900 lúmenov a dosvit 340 metrov jej otvára široký priestor pre najrôznejšie záujmové využitie.

Zaostrovaním kužeľa, otáčaním krúžku na hlave svietidla, môžete poslať ostrý úzky kužeľ do maximálnej vzdialenosti. Širokouhlé osvetlenie potom využijete pri potrebe dokonale osvietiť bezprostredné okolie. Dôležitou funkciou tejto baterky, je zachovanie skvelej odolnosti svietidla spĺňajúcej štandard IP68, tzn. plná prachotesnosť a vodotesnosť pri ponorení do 2 metrovej hĺbky. Spomínaná špeciálna TIR (Total Internal Reflection) optika s možnosťou nastavenia šírky svetelného kužeľa usmerňuje svetlo produkované najmodernejšou LED Cree XP-L HI (High Intensity). Dióda je napájaná buď jedným Li-ion akumulátorom, alebo alternatívne dvoma jednorazovými lítiovými CR123A batériami. Rýchle a jednoduché zapnutie a vypnutie umožňuje taktický spínač umiestnený na konci svietidla, prepínanie režimov prebieha prostredníctvom tlačidla na jej boku.

Výkonná kompaktná baterka Fenix ​​FD41 zaujme možnosťou nastavenia šírky svetelného kužeľa.

Svetelné režimy

Baterka ponúka výber hneď z piatich svetelných režimov vrátane výstražného a odstrašujúceho stroboskopu. Najsilnejší Turbo režim s 900 lúmenmi vám v teréne prinesie dokonalý prehľad aj na veľkú vzdialenosť. Pri použití akumulátora s kapacitou 3 500 mAh poslúži v tomto režime po dobu 1,6 hodiny. Viac než dostatok svetla pre pohyb vo veľmi náročnom teréne poskytuje aj vysoký režim o 350 lúmenoch. Stredný režim zaručujúci svetelný tok 150 lúmenov vám zabezpečí dostatok svetla napríklad pre pohyb po lesných cestách. Najnižší režim s 10 lúmenmi dostačuje napríklad na orientáciu v miestnosti, v stane, alebo na čítanie a svietidlo ho s týmto akumulátorom poskytne po dobu viac ako 6 dní nepretržitého svietenia.

Výdrž v rôznych podmienkach

Odolnosť, výborné svetelné parametre a unikátny rotačný fokusátor svetelného toku svietidlo predurčujú na použitie v náročných vonkajších podmienkach. V rukách profesionálov z ozbrojených zložiek, hasičov a záchranárov sa Fenix ​​FD41 môže stať výkonným vyhľadávacím svietidlom. Baterka je vhodná na množstvo záujmových aktivít od poľovníctva (svietidlo je možné za pomoci montáže pripevniť na dlhú zbraň) cez rybárčenie až napríklad po speleológiu. Plná vodotesnosť jej zabezpečí miesto aj na lodných palubách. Možnosť zaostrovania svetelného kužeľa využijete aj pri technicky náročných horských expedíciách na prieskum neprehľadného terénu. Zoomovanie príde vhod aj pri táborení a kempovaní.

ziarovka

Svietidlo Fenix ​​FD41 je kompatibilné so širokou škálou voliteľného príslušenstva. Dokúpiť je možné vzdialený káblový spínač, farebné filtre, biely difuzér, dopravný nastavovací kužeľ, montáže na zbraňovú lištu. Priaznivci outdoorových aktivít ocenia možnosť zaobstarať si ku svietidlu držiak na bicykel a premeniť ho tak na výkonné cyklosvietidlo.

Všetky parametre svietidla Fenix ​​FD41 sú určené v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.

Svietidlo Fenix ​​FD41 je dostupné v internetovom obchode www.kronium.cz aj u ďalších predajcov značky Fenix. Odporúčaná maloobchodná cena je 84,90 € vrátane DPH.
 

Komentáre Disqus