Videá

Čakany

Obec Čakany leží severne od štvrtka na Ostrove v Dunajskostredskom okrese (Trnavský kraj).

Cífer

Obec Cífer spolu s pridruženými časťami Pác a Jarná je najväčšou obcou Trnavského okresu. Leží v jeho juhozápadnej časti. Katastrálne územie Cífer má rozlohu 2234 ha (bez Jarnej a Páce).

CAJLA - časť Pezinka

Cajla je historická časť mesta Pezinok a filiálka farnosti Pezinok, patriaca do Bratislavskej arcidiecézy.  Do 1. 1. 1948 bola samostatnou obcou, od tohto dátumu je súčasťou mesta Pezinok.

Pes dobrodruh: nenechajte svojho psa sedieť doma!

Možno niektorí viete, že sme na cykloceste z Kanady do Argentíny s našimi psíkmi Phoebe a Lolom. Ale užívame si spolu aj iné aktivity, plávanie, kajakovanie, turistiku, kempovanie...

Ostrov Mljet z dronu

VIDEO: Kam na letnú dovolenku? To sme sa pýtali aj my s priateľkou, keď sme sa rozhodovali, ktorú krajinu pôjdeme v lete navštíviť. Blúdili sme po mape a hľadali sme miesto, ktoré nebude preplnené ľuďmi, nebude až tak finančne náročné a nebude v povedomí ľudí až také známe. Vybrali sme si na koniec chorvátsky ostrov Mljet, ktorý sa nachádza približne medzi Makarskou a Dubrovnikom 1000km od BA.
 
V momente ako sme opustili trajekt, bolo nám jasné, že tam bude krásna príroda, kľud a ticho. Po rozhovore s domácimi sme zistili, že na ostrove žije približne iba 1200 obyvateľov. Počas pobytu sme stretli iba troch Slovákov, pár Čechov, ale najviac bolo na ostrove ľudí z Dubrovníka. Za 10 dní sme pochodili celý ostrov od východu až na západ. Ubytovaní sme boli v mestečku, teda skôr dedinke, Sobra, ktoré sa nachádza v strede ostrova. 

Going through Thorong La Pass in bad weather | TripLovers

Keďže mojím najväčším doterajším turistickým výkonom bolo dať Malý a Veľký Rozsutec v jeden deň, tak

Posvätné miesta Nepálu 1 "Pashupatinath"

V najstaršom a najposvätnejšom Nepálskom Hinduistickom chráme Pashupatinath na brehu posvätnej rieky Bagmati v  hlavnom meste Káthmandu  sa nachádza najväčšie otvorené krematórium Nepálu.

INTO THE WISTMAN'S WOOD, DARTMOORE

Preskúmali sme oblasť Dartmoore a navštívili 500 rokov starý les, ktorý nesie názov Wistmans wood. Anglicko je plné nádherných miest a toto je jednoznačne jedno z nich.