Výprava za jaguárom do brazílskeho Pantanalu

VIDEO: Pozrite si, čo zažil v brazílskom Pantanale na výprave za jaguárom Peter Ondrejovič s kamarátom Petrom Kuricom. Ich zážitky približuje toto krátke video z plavby po rieke Rio Negro na nafukovacích člnoch. Pantanal je najväčším mokraďovým územím na svete a dnes je stále viac ekoturistickou destináciou. Vznikajú tu ranče, kam sa chodí na safari podobne ako v Afrike, pričom najväčším magnetom je práve jaguár.

 

 

Pantanal - výprava za jaguárom from Juraj Lech on Vimeo.

Krátko po výprave oboch Petrov na inom mieste sa pohyboval ich priateľ Pítrs Kašpar s dobrodruhom Jirkom Slavíkom a tí vraj videli jaguára za 5 dní každý deň. Vraj ale bolo takmer nemožné kvalitne ho natočiť. Stále sa im miešali do záberu iné lode a hluční turisti. Chalani boli na svojej strane sami, napriek tomu, že aj na ich strane rieky turizmus poznajú. Každopádne turizmus je prínos pre miestnych farmárov. Tí si našťastie uvedomujú, že ochrana fauny sa vypláca. Veď logicky, živý jaguár zarobí mnohonásobne viac ako jeho koža...

Hoci sa im jaguára vidieť nepodarilo, obklopovala ich nádherná príroda a množstvo iných zvierat... Video bolo nakrútené v spolupráci s CK ANAKONDA.

 

Nová kniha od Joža Terema

Recenzia