Vodné športy

Kajaking, vodáctvo a extrémne splavovanie riek je cieľom mnohých dobrodruhov.
Ak milujete dobrodružstvo a  vodné športy, potešenie zo spojenia týchto dvoch zážitkov nájdete na týchto riekach. Práve tieto rieky vám ponúkajú divoké vody a  skvelé podmienky na splavovanie a  na rôzne druhy vodných športov. Stačí si len vybrať!
Opäť sa mi podarilo splniť si jeden z  mnohých cestovateľsko-dobrodružných snov, ktorým bol  splav rieky Latorica. Na tento výlet som sa vybral s  overenou dvojicou ako stvorenou na potulky v prírode, kamarátom Elvisom a  jeho psom Tarou. Našu cestu sme začali pri obci Boťany...
Každá vodácká výprava je jedinečná. Tohle konstatování do jisté míry platí i pro akce do hor či za poznáním-pokaždé se přece sejde aspoň trochu jiná parta a i počasí si nikdo nepředplatí. U vody k tomu ještě hraje roli „jak to zrovna teče“. Do programu letošní výpravy na řeky Albánie navíc...
Obrovské vlny, vietor vo vlasoch a  adrenalín v  krvi – milovníci vodných športov určite vedia, o  čom hovoríme. Jedným z  najatraktívnejších a najpopulárnejších vodných športov je rozhodne surfovanie. Viete však, kde môžete zo surfovania prežiť skutočný adrenalínový zážitok?...
Naša výprava začala kúsok za Štúrovom a skončila v Čiernom mori. Preplavili sme na nafukovacom člne po Dunaji 1700 kilometrov a trvalo nám to tri týždne. Ako to celé prebiehalo môžete vidieť na videu a o čosi viac sa dozvedieť v cestopise.
Na prelome mája a júna 2014 sa slovensko-ruská expedícia kajakárov v zložení Tomas Andrassy, Pavel Andrassy, Peter Scherfel, Vasily Porsev a Sergej Fokin vydala preskúmať divokú vodu východného Kazachstánu v troch rôznych pohoriach.
Priamo v chorvátskom meste Omiš sa do mora vlieva rieka Cetina. Tá sa kľukatí v nádhernom kaňone, kde možno zažiť vzrušujúce chvíle na raftingu alebo si zajazdiť na kajakoch...
Na zimný splav Dunajca do Červeného kláštora som sa vybral napriek snehovej kalamite v piatok večer. S nádejou, že večer už bude cesta upravená a ostatní šoféri budú mať viac rozumu a zostanú sedieť doma. Nestalo sa tak :)
9 km dlhý splav z Červeného Kláštora do Lesnice. Ako tradične, je stretávka o 11:30 v požičovni Pieniny sport centrum č. domu 37, kde sa všetci zvítame, počastujeme, pripravíme lode a okolo 12:00 vyrazíme na vodu, splavíme Dunajec na úseku z Červeného Kláštora do Lesnice (trasa 9 km - cca 2 hod.).
Každý rok v zime, keď sú v Európe nevhodné podmienky na pádlovanie, balím kajak a ostatné vodácke vybavenie a vyberám sa pádlovať do tepla, do nových krajín. Tento rok som ale spravil výnimku, keď som od kamarátov dostal pozvanie stráviť júl pádlovaním riek na Altaji v Rusku. Keďže táto ponuka...
ŠK Relax tvorí tím kvalifikovaných trénerov s dlhoročnými skúsenosťami. Organizujeme základný plavecký výcvik pre deti a dospelých zameraný na zvyšovanie plaveckej gramotnosti, všestranný rozvoj fyzickej kondície, uvoľňovanie napätia a stresu.
Riverbug je nový vodný šport plný adrenalínu. Do Európy sa postupne dostal z Nového Zélandu, kde ho vymysleli pri splave divokých riek. Riverbug si možno skúsiť aj na rieke Salza, tak som sa sem vybral. A o čo vlastne ide?
Jižní Čechy jsou rájem vodáků. Na Vltavu, Lužnici a Otavu, které patří k nejdelším jihočeským řekám, se vydávali dobrodruzi s pádlem už za první republiky, kdy ještě neexistovaly kilometráže s detailním popisem trasy a seznamem tábořišť.
Ak máte sen o stredomorskom kitesurfingu, tak Cyprus je určite miestom, ktoré stojí za návštevu. Slnečné lúče, krištáľovo čistá teplá voda, piesočné pláže a stabilný vietor. Cyprus je tam jednou zo svetovo najlepších destinácii na extrémne vodné športy.
Freediving je voľné, nádychové potápanie, na ktoré nepotrebujete žiadne dýchacie ani pomocné prístroje. Stačia vám plutvy, šnorchel a potápačská maska. Nadýchnete sa a so zadržaným dychom klesáte do hlbín.
Vynález Nóra Simona Sivertsena ohromil milovníkov extrémnych športov. Krídla na lietanie pod vodou sú čoraz väčším hitom.
Kolumbia – krajina kokaínu, narkobarónov a večných nepokojov  - aspoň tak nám ju všetci opisujú. Krajina, ktorá nám už dávno chodila po mysli a tak sme sa v januári 2014 konečne rozhodli zistiť čo je pravdy na tom, čo sa o tejto krajine vraví.
Zúčastnite sa veľkej vodáckej súťaže ktorú pripravil Dobrodruh.sk s eshopom VODACI.SK o veľmi hodnotné ceny v celkovej výške 689 EUR. Vyhrať môžete nafukovacie kanoe Gumotex Palava 400, vestu Hiko, pádlo Panda Fun, neoprénové ponožky, či fotoaparát do vody Fuji.
Profesionálny americký kajakár a filmár Rush Sturges preskúmal počas desaťročia trvajúcej kajakárskej misie po celom svete vody a pereje rôznych obtiažností a tu je zoznam jeho najobľúbenejších miest. 
Najstaršími pretekmi na svete v surfovaní sú Rip Curl Pro v austrálskom Bells Beach. Ide o jedno z najväčších a zároveň i najkrajších stredísk, ktorého divokú oceánsku atmosféru dotvárajú skalnaté útesy, skutočný klenot pobrežia Surf Coast. Bells Beach ponúka obrovské možnosti surfovania.  
Není nic krásnějšího než bílé plachty na modrém moři. Na Kypru je potkáte na každém kroku, ale opravdu si užít ten pohled ještě s adrenalinem světové soutěže se podaří jen v době od 13. července, kdy v Limassolu začíná světový šampionát v plachtění v kategorii juniorů.
...Nestrácame čas a presúvame sa do krásneho údolia rieky Quijos. Pohybujeme sa stále v nadmorskej výške okolo 2500mnm a tak aj na vode prvé dni zastavujeme častejšie.
Sobotné rána mimo domov sa mi „popačujú“. Žiadny vysávač, žiadne nákupy, len hmla nad kláštorným jazierkom, gýčové labute a kačky. Je pofotené a hor sa na raňajky.
Do susedného Rakúska sa nechodí iba lyžovať. Počas teplých mesiacov tu možno nájsť perfektné cyklotrasy a možnosti na rafting.
Na konci Kotorskej zátoky sme vybavili colné formality e vyplávali na otvorené more. Potrebovali sme sa preplaviť cca 500 km do Gréckeho mesta Preveza v Iónskom mori...
Splavovať, či raftovať na rieku Soča do Slovinska sme za poslednú sezónu vyrazili po druhý raz. Tentokrát však na vlastných člnoch.
Druhý ročník zimného splavu Dunajca bol opäť zážitkom. Zišlo sa nás dovedna asi štyridsať. Hoci riadne mrzlo, počasie celkom vyšlo, no a tentoraz si päť ľudí aj zaplávalo...
Po  dlhom uvažovaní kam zamierime z kajakmi tento rok náš výber nakoniec padol na exotickú Kostariku. Dažďový prales, hlboké kaňony, nádherné rieky a kadejaká háveď mali byť našou zárukou, že mesiac sa v tejto nádhernej krajine rozhodne nudiť nebudeme.
Slovinská rieka Soča, patrí k vyhľadávaným cieľom milovníkom vodného adrenalínu. Rafting a kaňoning v tejto oblasti je skutočným zážitkom…
Slnko, voda, prach. Aj týmito slovami by sa dala výstižne opísať naša kajakárska expedícia do Čile. Expedíciu sme začali plánovať hneď po návrate z Nového Zélandu v marci minulého roku.
Tak a stalo sa... V sobotu 31. januára 2009 sa uskutočnil pravdepodobne prvý organizovaný zimný splav Dunajca...
Queenstown je skutočným rajom adrenalínových športov. A aj nás tu čakal poriadny adrenalín v podobe pereje Nevis Bluff na rieke Kawarau. Keďže je to rieka s veľkým prietokom, aj vlny a vodné valce sú na tejto rieke obrovské a obtiažnosť dosahuje až stupeň WW6- /+VIDEO/.
Skupina brněnských vodáku se již po druhé pokusila o splutí ruského veletoku Jeniseje a to přímo od jejího pramene. Velký Jenisej pramení ve výšce cca 2 000 m.n.m.
Splavenie Bieleho Nílu - Tento bláznivý nápad sa zrodil v lete roku 2006 štyrom dobrým kamarátom a zároveň jedným z najlepších kajakárov na Slovensku a v Českej republike...